Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák! A ti férjetek foglalk...

Anyukák! A ti férjetek foglalkozik a gyerekkel? Van itt olyan, akinek a férje gyerekesen viselkedik, önző, vagy szándékosan gonosz? Érdekelne, hogy csak én élek így, vagy vannak még mások is.

Figyelt kérdés

Leírom, mire gondolok:


A férjem nagyon sokat dolgozik, ezzel nincs is semmi bajom. Ha van egy kicsi szabad ideje, akkor nem velünk (velem és a gyerekkel) van, hanem elvonul meccset nézni, vagy a kutyás barátaival megy kutyasuliba. Persze félig megértem, mert kell a kikapcsolódás, de nem kellene legalább egy kis időt a gyerekkel tölteni?

A másik, hogy mindig ő az első. Ma leült reggelizni és megkértem, hogy adjon pár falatot a kicsinek is. Ő felállt, hogy már végzett és elkezdte elkészíteni a kávéját. Kérdeztem, hogy nem falatoznak? Erre határozottan közölte, hogy már jóllakott. Megkérdeztem, hogy a gyerekkel mi lesz? Erre durcásan visszaült és így kínálgatta az 1 éves lányunkat: "na itt van egyél már!", "mi van nem kell?", "ha nem eszel hozom a porszívót!" (fél a porszívótól, mert azzal szívjuk az orrát). Pár napja megszerkesztettem egy fotókönyvet a gyerekről. Kértem, hogy nézze meg, de közölte, hogy a megasztárt nézi, majd később. Másnap se nézte meg :( Arra viszont megkért, hogy sürgősen szerkesszem meg a kutyaiskolában készült videó felvételt a 3 kutyás barátnőjének, mert megígérte nekik, hogy hamar megcsinálom. Abba belenézett. Biztos, mert nem volt éppen megasztár :) Ritkán van olyan, hogy magától leül a kicsivel játszani, vagy velem beszélgetni.

Néha szándékosan gonoszkodik. Egyszer megkértem, hogy rakja el a gyerek cipőjét és mivel nem mondtam meg pontosan, hogy hova (sajnos fogalma sincs hol tartom a holmiját) eldugta az egyik ruhakupac mögé. Ma kértem, hogy vegyen ki kutyakaját a fagyasztóból, de nem mondtam meg pontosan, hogy nyers, vagy főtt kaja legyen, ezért nem vett ki inkább semmit. A magyarázat ez volt: "nem tudtam dönteni".

35 éves! Miért ilyen gyerekes néha? 16 éve vagyunk együtt és ő könyörgött évekig, hogy házasodjunk össze és szüljek. Nem ráerőltetett dolog.



2012. máj. 8. 10:47
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
8%

OFF:

Porszívóval szívod a gyerek orrát? Gratulálok. Te jó ég, nem csodálom, hogy fél.


ON:

Beszélgess el vele, hogy ez így nem jó. Elhiszem, hogy kell neki a kikapcsolódás, de ha otthon van, akkor foglalkozzon Veletek.

2012. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
89%
Hát ezen jót mulattam. :-) Nem tudom, miért könyörgött gyerekért, nem való neki. A családi feladatokból ki kell vennie a részét, persze figyelembe véve, hogy melyikötöknek mennyi munkahelyi feladata van.
2012. máj. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen gyerekes viselkedés már 16 éve is meg kellett hogy legyen.Ez nem olyan viselkedések ami csak a gyerek születése után jön elő.Ez tipikus: így lett nevelve viselkedés.

Ha 16 évig ezt elviselted,akkor most mi a gond? Megváltoztatni nem fogod tudni,mint írtam azért mert ez nem felvett szokás.

Két dolgot tehetsz:

Vagy tűröd tovább vagy elválsz.

2012. máj. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
81%

nálunk azért ennyire nem durva a helyzet

de


a párom szintén sokat dolgozik, és mikor a hazaér akkor neki ezer dolga van még, autót, motort szerelni.

Itt a jó idő be se jön sötétedésik, ha szólok, hogy fürdetés van akkor sokszor elmenekül inkább. Ha közösen eszük akkor ő szépen falatozik én meg a gyereket etettem és mikor ő befejezi akkor megy a számítógéphez, de az nem érdekli, hogy én is ennék. Nagy ritkán mikor ő eteti akkor direkt úgy csinálja, hogy a gyerek csupa maszat legyen és kiabál, hogy ő nem tudja megetetni, inkább én csináljam. Ha összepisili magát akkor nem veszi le róla a ruhát, csak új pelenkát ad rá.

Épp a napokban ki jöttek elém a buszhoz és nem adott rá cipőt, hanem mezítláb hozta ki.

Általában úgy foglalkozik a gyerekkel, hogy ő alszik a baba meg ordít.

Sosincs gyerekmentes órám, pedig néha olyan jó lenne semmivel nem foglalkozni csak lefeküdni és pihenni.

2012. máj. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
95%

OFF:


Az orrszívó porszívó nélkülözhetetlen kellék minden kisgyerekes családban.


ON

2012. máj. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
50%

Féltékeny. Van ilyen. Persze nem normális, de talán az a legjobb, ha néha rá (és csakis rá) is szentelsz egy kis időt. Mikor ő az első.

Sajnos sok anyuka beleesik abba a hibába, hogy a baba születése után a gyerek körül forog a világ, és ő pedig csak anyuka. De a férjet sem szabad elhanyagolni, és meg kell maradni feleségnek is.

2012. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Nalunk nem ennyire durva a helyzet, de azert neha kiakaszt.

Pl ha o belyegeket akar rendezgetni nem megy at masik szobaba es csukja magara az ajtot, inkabb becsatolja a gyereket a hintazoszekbe es hagyna uvolteni, mert ugye jonne menne es fogdosna a belyegeket.A masik mikor kiakad ha nem hallja tole a tv-t.

Ja es a kedvencem:ha megkerem, hogy etesse meg vagy csereljen pelenkat akkor duzzog es kozli, hogy o nem akar itthon is dolgozni.Mert neki amugy munka a gyerek.

Szerinte minden haztartasi es gyerekkel kapcsolatos dolog az en dolgom, pedig en is dolgozom annyit mint o.Igy duzzogva, de megcsinalja amit kerek, napi 5 ora alvas meg nekem is jar.Foleg, hogy o akarta most a gyereket en raertem volna.A csillagokat is leigerte erte.Nem szabad hinni nekik.De mondtam neki, hogy kistesora ne is varjon, ezen meg fel van haborodva.Sajnalom, az en napom is 24 orabol all.

De tobbsegeben imadja a fiat.

2012. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
25%
"A férjem nagyon sokat dolgozik, ezzel nincs is semmi bajom." látod, milyen megértő vagy, végülis ez is szórakozásnak számít, és biztos csak magáért teszi.
2012. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
90%

ma 10:58

Ember! Te mégis mire gondoltál??hogy rakéta porszívóval megy neki a gyerek orrának???(ezen jót röhögtem)

A kérdező valószínű,hogy az orrszívóra gondolt.Ami kimondottam arra van,hogy a kisgyerekek akik nem tudják még kifújni az orrukat azzal a kis orrszívóval szívják ki a váladékoat

2012. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
90%
Első: szerintem az orrszívó porszívóra gondolt a kérdező. A legtöbben azt használják orr szívásra a kisgyerekeknél. Jézusom, nem is tudom honnan szedted, hogy rendes porszívóval... :O
2012. máj. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!