Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lesz ennek vége? Hogyan...

Mikor lesz ennek vége? Hogyan lehetne jobb az életem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon elvagyok keseredve és ezeket a sorokat is sírva írom..Az a helyzet, hogy anyának én vagyok a negyedik gyereke és egyedül nevel/nevelt minket. Van 3 idősebb féltestvérem (34,32 és 25 évesek) ketten dolgoznak, egy épp most fejezi be a fősulit, míg én gimibe járok. Apa 4 éve meghalt, de 3 éves korom óta nem élt velünk. Nos a problémák folyamatosan gyűlnek, kezdve azzal, hogy nagymamám utál engem és már nem is beszélünk..már anyával sem igazi a viszonyom. Régen mindent megtudtunk beszélni, de elvesztettem a bizalmát, így minden pokolira fordult. Nem bízik bennem, nem enged sehova, a tanulmányi eredményemmel sem elégedett, pedig 2 tantárgyból vagyok négyes, így a tandíjra fordított pénzt is felesleges költésnek gondolja. Én nem kértem azt, hogy fizetős iskolába menjek, de akármilyen veszekedésnek az a vége, hogy én mindent megkapok, ő pedig már szinte "rongyok"-ban jár dolgozni.Egyszerűen minden az én hibám, velem ordítoznak és egy csepp szeretetet sem kapok senkitől. Mivel elvagyok tiltva, így egy perc nyugtom sincs és van olyan, hogy az iskolában sírom el magam. Úgy érzem némely tanár többet foglalkozik velem és jobban szeret, mint a saját anyukám. Számtalanszor próbáltam megbeszélni ezt a dolgot, de sose ment. A bizalomvesztés kapcsán dokihoz járat, de az se tud mit csinálni velem, mert elbeszélgetünk és ennyi. Úgy érzem nekem sose lesz újra boldog életem, mint annak idején, amikor még apa is élt. Mivel kamaszodom az is hiányzik, hogy kimozduljak, de nem lehet..barátaimat kezdem elveszíteni és egyre gyakrabban sírok, eltörik a mécses és borzasztóan féltékeny vagyok azokra, akik szerető családban élnek.

Mai egyik vitánk oka:

Megsimogattam tesóm arcát, mire ő rám üvöltött, hogy ne piszkáljam és elviharzott, erre anya ordítozva elkezdett minket szidni, hogy milyen idegbetegek vagyunk és ez csak egy a sok közül.

Mégis valaki mondja meg, mit tehetnék?

(Megjegyzem az már csak álom, hogy egyszer valamiért megdicsérjenek..)

üdv 17/L



2012. máj. 8. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt gondolom lehet hogy tul sok teher van az anyukád vállán és a mindennapit igyekszik előteremteni és nincs ideje ereje és idege a te lelki problémáddal foglalkozni .Nem gondoltál még erre? Ezt leginkább abból szürtem le hogy a legkissebb vitára is robban.Próbáld meg az ő szemszögéből nézni a helyzeteteket és magad is rájösz hogy nem egyszerü az élet tudom hogy abban a korban vagy amikor több figyelmet érdemelnél de anyukád sem tud száz fele szakadni Próbálj neki segiteni amiben tudsz igy közelebb kerülhettek egymáshoz és sok mindent meg fogsz tudni beszélni vele mert ő is érezni fogja hogy odafigyelsz rá és érdekel hogy az éppen aktuális gondja.
2012. máj. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 yuda ***** válasza:

Ha valóban ennyire súlyos, akkor az lesz megoldás, ha elköltözöl.

Ha nem ennyire súlyos a helyzet és szeretném remélni, hogy nem--legalábbis tényleg remélem, akkor ezt picit eltúlzod, mert van az a bizonyos kamaszkori érzékenység, amikor érzékenyebbek a fiatalok. Nem tudnak még visszavágni a felnőttek szópárbajára, mert nincsenek eléggé kifejlődve ezek a felnőttes viselkedési , védekezési mechanizmusok.

Ismétlem, remélem csak túl érzékenyen reagálod le és nemsokára megváltozik, mert megtanulod a szócsatákat megvívni, azokból győztesen kikerülni és nem mindent mellreszívni, túlérzékenykedni.

2012. máj. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, miért vesztetted el anyukád bizalmát. De valószínűleg nem semmiség volt, ha ilyen nehezen bocsát meg. Amit viszont leírtál, abból az derült ki, hogy anyukád iszonyú stresszes, lehet hogy az otthoni, lehet, hogy a munkahelyi dolgai miatt. Vagy ez a kettő összeadódik. Biztosan nem egyszerű a te helyzeted sem, de lehetnél kicsit segítőkészebb. Hidd el, tudom mit beszélek. 16 éves voltam, mikor apukám és a bátyám egy balesetben meghaltak. Anyu totálisan kikészült, két évig szinte csak nyugtatókon élt. Én vezettem a háztartást+kísértem orvoshoz+suliba jártam+ vigyáztam a húgomra, míg az osztálytársaim buliztak. Nem volt egyszerű, de ez is segített, hogy anyu talpra álljon.
2012. máj. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam segíteni, de abból is vita lehet. Mindig megy az ordibálás :(
2012. máj. 8. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!