Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom engem okol azzal...

A családom engem okol azzal hogy nincs munkám. De mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem találok munkát már hosszú ideje, pályakezdő vagyok. Küldözgetem az önéletrajzom a netes hirdetésekre (de most tényleg: 1 nap vajon hányan küldik el pont arra? én be is látom hogy valószínűleg van nálam magasabb iskolájú/szakmai gyakorlattal rendelkező, miért pont engem választanának?) a környező üzleteket végigjártam, sehol sincs felvétel, a plázák honlapjai szintén megnéztem, sehol sem vesznek fel senkit. Azt is mondta valaki: én a helyedben még a tescoba is elmennék pénztárosnak, de azt sem vesznek most fel...
2012. máj. 8. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor jön az a próbálkozási rész, hogy személyesen felkeresed a főnököket. Aki fogad, annak szépen mosolyogsz, és kb kéthetente havonta hívogatod őket, h van-e már valami. Még ha a legkissebb, legmocskosabb munkát ajánlják is, azt is elfogadod.
2012. máj. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt csinálod tovább kitartóan, előbb-utóbb lesz. Menj be személyesen is. Így azután tudod, hogy igazságtalanul bánt téged a családod, és pergesd le magadról. Ennél többet nem tehetsz, egyszemélyben nem tudod a gazdaságot fellendíteni. Sokan vannak így, próbáld még egyszer elmondani a rokonaidnak, hogy te mindent megteszel, és te lennél a legboldogabb, ha akadna valami, de ez a helyzet.Ha valaki tud segíteni, szívesen veszed. Ezek után viszont NE foglalkozz a becsmérlésekkel, ha tudsz...
2012. máj. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem a neten lehet csak munkát keresni. Felöltözöl tisztességesen, fogsz egy rakat önéletrajzot (értsd: kb. 50db-t), és személyesen bemész _MINDENHOVÁ_ ahol olyan munkát tudnál végezni, amihez legalább egy kicsit értesz. Ha nem, majdnem az sem baj. Menj!!! Balról jobbra. Mindenhová. Egyszer kapsz normális választ is! Ha nem akarnak felvenni, de tetszik a hely, akkor is sózd rájuk az önéletrajzod, hogy megérted, hogy most nincs felvétel, tegye el talomba, és ha bármi lesz, keressen meg, azonnal jössz! Beválik, hidd el. Én is így találtam munkát. Azóta annak a gyakorlatából élek, mivel már fel tudtam mutatni előző gyakorlatot, azóta nem is kérdezte senki, azonnal előnyös helyzetbe kerültem. CSak elkezdeni nehéz. Erőszakosabbnak, magabiztosnak és pofátlannak kell lenni. Nyomás!
2012. máj. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hallgass "ma09:25" -re.

Én is így találtam állást,egy személyes találkozás többet érhet mint 20 db

"onlineönéletrajz".

És kérdezd meg a családod azon tagját, ha most elvesztené a munkáját akkor mit csinálna. Csak azért mert a jó tanácsot szívesen fogadod.


Ökörköri

2012. máj. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Önéletrajzzal tényleg sokkal rosszabbak az esélyek mintha személyesen próbálkozna az ember, nem értem miért van akkora kultusz körülötte.
2012. máj. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én még annyit tennék hozzá a fentiekhez, hogy kicsit tedd érdekesebbé az önéletrajzodat. Tudom, hogy nincs sok tapasztalatod, de valami gyakorlatod csak volt... Én a régi gyakorlati helyemről kértem referenciát (fényképeket is munkavégzés közben), utána kapkodtak értem... Meg legyen több típusú életrajzod, egy pénztárosira ne ugyanazt add be, amit pl. egy takarítóira.
2012. máj. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A magyarok nagyon fontosnak tartják a munkát, a munkanélküliség egyenlő a lustasággal. Én belebetegedtem annak idején, hogy a 2008-as válság idején tönkrement a cég, ahol dolgoztam és 9 hónapig otthon voltam. A családom, a barátaim állandóan azzal traktáltak, hogy lusta vagyok, "rossz helyen" keresek munkát (hogy ezt mit jelent, ők sem tudták megmagyarázni), "jól elvagyok", meg hasonló. A 9 hónap alatt három állásinterjún voltam (a többi beadott pályázatomra nem is válaszoltak), a 3. helyre fel is vettek. Azóta is ennél a cégnél dolgozom, az egyik legjobb munkaerőnek tart a főnököm. A családom, a barátaim rég elfelejtették, mivel vádoltak közel 4 éve, én emlékszem rá.

Éltem Angliában, ennyi összehasonlítási alapom van, ott nem bűn az állastalanság, hanem csak két munka közti állapot, így is mondják: "I am between jobs." (Szó szerint: Munkák közt vagyok.)

Kitartás! Aki dolgozni akar ma Magyarországon, előbb vagy utóbb talál munkát, válság ide vagy oda!!! Töltsd hasznosan az így kapott "szabadidőt", tanulj, legyen hobbid, és mellette keress állást, mert nem szabad feladni.

2012. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a pénz miatt paráznak, akkor járj el statisztálni. 1 napért 3000 ft-ot kapsz.
2012. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Statisztálni hol lehet? Csak Bp?
2012. máj. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!