Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostanában sokat olvasom itt...

Mostanában sokat olvasom itt az alábbi szitut: férj-feleség, pici baba (max. Fél-egy éves), a férj viselkedése megváltozik, akár másfelé kacsintgat. Ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Miért jellemző ez annyira? Ez csak mostanában van így?
2009. jún. 25. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem hinném régebben is. Sokszor a férj nem akar gyereket, vagy nem apa típus, a nö meg akarja és a férj rábolínt, aztán mikor meg van a gyerek jön rá hogy ez annál több. A nö is sokat vßaltozik, míg nincs gyerek addig a férjjel foglalkozik, miután ott a gyerek ö meg otthon a picivel és nem dolgozik elvárja hogy a férj dolgozzon ha lehet túlórával mert több a pénz de otthon is takarítson, füvet nyírjon és még a gyerekkel is foglalkozzon. és ettöl a férfiak besokalnak.
2009. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Ismerősömnél azért ment félre a férj, mert a 45 kilós feleségéből 50 kilós "elhízott disznó" lett és megundorodott tőle.
2009. jún. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, lehet nem jó a meglátásom, de a sógoromék esetéből indulok ki. Kb 10 éves kapcsolat (ebből kb 2 év volt házasság de előtte is együtt éltek)után vállaltak gyereket. Amíg ketten voltak megszokta sógor, hogy csak róluk szól minden. Kb arról szólt a kapcsolat, hogy munka után (már ha dolgoztak) vagy pihentek, esetleg buliztak, szexuális élettel se volt gond. Aztán jött a várva várt gyerek, és a sógor háttérbe szorult. Nem tudta megérteni, hogy fárasztó lehet egy gyerekkel otthon és, hogy nem tehetnek mindent kedvük szerint, már nem csak ők vannak. És akkor belépett a képbe a "tökéletes" nő, aki kedves, megértő, gyönyörű és ami a legfontosabb volt, mindig kapható egy kis szexre, sose volt fáradt. Kíváncsi leszek ez a nő meddig lesz érdekes, főleg, hogy már ebből a kapcsolatból is született egy gyerek.

Sokszor mondják, hogy megkell ismerni az embert, és jól átkell gondolni, hogy kinek szül egy nő gyereket. De szerintem ez képtelenség. Hiába ismerek én jópár éve egy férfit, hiába vagyunk meg jól, nem biztos, hogy kezelni tudja az új helyzetet (és persze a nő is sokat változik szülés után), erre nem lehet felkészülni. Szerintem semmivel sem nagyobb az esély, hogy egy pár együtt marad gyerekvállalás után, ha már előtte jó ideje együtt voltak.

2009. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Én sokszor látom, hogy nem a férj viselkedése változik meg, hanem a feleségé.

Baráti körben többször is előfordult, hogy a normális nőből egy hisztis, a gyereket majomszeretettel bálványozó, a férjét semmibevevő asszony lett.

3 gyerekem van, tudom mit jelent anyának lenni, de azt is tudom, ha a gyerek érkezésétől csak ellenségesen viselkedtem volna a férjemmel, ha álandóan leszólom, hogy rosszul csinál mindent, ha semikinek nem engedem, hogy hozzáérje a gyerekemhez, de közben a fáradságtól idegösszeomlást kapok, akkor az nem jó egy házasságnak.

Véleményem szerint sokan nem találják meg a középutat, és sokkal több házasságot láttam tönkremenni a gyerek születés után a nő hibályából.

2009. jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Az utolsóval maximálisan egyetértek. Nekem a férjem annyit duruzsolt, hogy vállaljunk még egy gyereket, hogy bevállaltuk. Félreértés ne essék, én is vágytam még egy gyerekre, csak bizonytalan voltam. Mire hét hónapos terhes lettem, szembesültem azzal, hogy barátnője van, aki már úgy tudja, hogy direkt lettem terhes, és azért nem tud lelépni, mert ugye jön a gyerek. Pfujj, megutáltam. Nemcsak a férjemet, a barátnőjét is.
2009. jún. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
65%
Én még fiatal vagyok, de úgy hallottam, hogy a feleség olyankor kevésbé tud figyelni a férjére, a szexet is mellőzik, minden idejét a gyerek köti le, és kissé eltávolodnak egymástól. A férfi ilyenkor üresnek érezheti a kapcsolatot, illetve, érzi hogy megváltozott és hiányzik neki a törődés...
2009. jún. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
10. 56-os vagyok, és a 10. 45-ös válaszára gondoltam. Még annyit, hogy egyáltalán nem hanyagoltam el magam, minden működött ugyanúgy, mint terhességem előtt, és lám, mégis megtörtént.
2009. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
A kismamák írásaiból úgy látom,hogy a nők szinte gyerekfüggők.Egy pillanatra nem hagyják magára a kicsit,csak vele törődnek,és nem gondolnak arra,hogy nemcsak a házasságuk megy tönkre,hanem a gyereküknek sem tesznek jót.A gyerekből apátlan lesz,és anyuka picike babája,még kamasz vagy felnőtt korában is.Azután Ő sem tud normális párkapcsolatban élni,a mama pedig kibírhatatlan anyós lesz.Szeressük a gyerekünket,törődjünk vele,de ne ő határozza meg az életünk mindennapjait.Vonjuk be a féjet is a babázásba,ne csak a gyerekről beszéljünk mindig,törődjünk a férj problémáival is,akkor nem fog félrelépni.
2009. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

10,45-ös és 10,56-os válaszával maximálisan egyet értek.

Nekem is van 3 gyerekem,és az én férjem is majdnem félre lépett a 3-ik születése után.De szerencsére időben kiderült és felfogta,hogy ezzel elveszítené a családját.Ennek már 2 éve,és rendeződött minden megbeszéltük a dolgainkat és jó a házasságunk mint azelőtt,boldogok vagyunk szeretjük egymást.(Igaz részemről a bizalom többet nem lesz a régi)

Én nem minden esetben keresném a hibát az anyában,inkább az önző egoista apában.Teljesen természetes,hogy miután babája születik egy párnak az anya vele van elfoglalva,így kevesebb idő törődés jut a férjre.Ezt felnőtt ép gondolkodású család szerető férfi megérti és tolerálja,sőt besegít amiben tud,hogy kevesebb teher legyen a feleségén.És nem a saját önző életét próbálja élni úgy,ahogy neki a legkényelmesebb ahogy esetleg megszokta.Nem várhatja egy férfi egy nőtől,hogy gyerek mellett,pláne több gyerek mellett csak rá figyeljen Őt ugrálja mindig körbe,szuper jól nézzen ki otthon is mindig,és készen álljon bármikor egy numerára ha apa épp úgy kívánja.Vegye ki a részét az otthoni teendőkből lássa meg,hogy mikor van szükség a segítségére akkor nem lesz ideje nőzni.Csak sajnos aki erre nem alkalmas mert annyira önző azzal úgy sem lehet kezdeni semmit,az úgy is félre lép és tojik rá magasról,hogy mit okoz ezzel a feleségének a családjának.De aki ismeri ennyire magát,annak minek feleség gyerek?Az olyan férfiaknak nem családra,hanem csak egy háztartási szexgépre van szüksége aki mindig kifogástalanul néz ki és lesi minden kívánságát.De van akinek ez sem elég.

Persze van aki teljesen elhanyagolja magát szülés után,de az nem azt jelenti,hogy le kellene cserélni,hanem inkább segíteni neki,hogy visszataláljon önmagához.De ha egy férj nem támasza a feleségének,akkor az nem is méltó társa.

2009. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%

szia!


Az anyák többsége ott rontja el, hogy édeskettest csinál magából meg a babából, a férjet meg "kihagyja". Erre az egyensúlyra nagyon vigyázni kell, mert a férfi joggal érezheti úgy, hogy ő már nem is a család része. Én tapiból írom, hogyha a szoptatást nem is lehet egy férjre rábízni (nyílvánvaló okok miatt:)) , de pl. a büfiztetést, sétálást a picivel; fürdetést simán, ha épp otthon van. A másik pedig, hogy őuraságának még lehetnek vágyai, és a gyermekágyas időszak alatt ugye nincs szex...Na, már ez is lehet egy feszültségforrás, hogy ez tabu. Pedig lehet máshogy egy férfi kedvében járni....Ha itt az elején elzárkózik valaki ettől; később a férje nem is fogja igényelni; mert már megint "kizárták", és valóban elkezd kacsingatni más felé. Szóval sok minden múlik a feleség hozzáállásán is...

2009. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!