Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám telerakja az egész...

Apám telerakja az egész házat, (főleg szeméttel) mit csinálhatok?! FONTOS!

Figyelt kérdés

Rengeteg alkatrésszel,horgászfelszereléssel,ruhákkal,dobozokkal,vasakkal ès szeméttel(régi papírok,kábelek,alkatrészek,lemezek) Már tele van a pincerekeszünk,a külső WC,a garázs,a lakás nagy része,és az erkélyek,már a kertbe is pakol.:S Pèldául a konyhának mi már csak kb. a 35%-án mozgunk,a többi helyen az ő szemetei vannak,még az asztal alatt,az asztal nagyrészén,a hűtő tetején is .Szörnyű rendetlen,szinte semmit se dob ki,vagy ad el,pedig a cuccnak komoly értéke lenne,mégha az elektronikus cuccok nagy része tönkre is ment.(mp3 lejátszók,fülhallgatók..pár hónapja vett egy érintőképernyős telót,egy Samsungot,ami most hátlap nélkül,porosan áll a fiókban, kétszer se használta.Persze nekem soha nem ad oda semmit, noha semmit se használ belőle.A cuccok közt persze por,bogarak telepszenek meg,a lakásba senkit se lehet elhívni,annyira rossz a helyzet.Én már megszoktam valamennyire,de így is nagyon zavar,hogy ilyen körülmények közt kell élnem.Ráadásul veszélyes is,mert eltorlaszolja az utat,és még tűzveszélyes is.(pl.régebbi akkumlátorok vannak a lépcsőházban).Ha én vagy az anyám(amúgy elváltak) megpróbálunk valamit kidobni,iszonyatos üvöltözésbe kezd.Hogy lehetne megoldani a helyzetet? Anyám sokszor azzal fenyegeti,hogy kihívja az ÁNTSZ-t,vagy a tűzoltókat,hogy vigyék el az összes cuccát,de ez túl radikálisnak érzem,nem akarom,hogy teljesen szétszakadjon a család,mert szeretem őket:(( Mit tehetnék? Elköltözni nem tudok.16/ f

Köszi ha végigolvastad


2012. máj. 11. 20:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem értem, elváltak, de együtt élnek..?
2012. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha elváltak akkor nincs más hátra mint hogy valamelyikük elköltözzön, te pedig anyukáddal maradj.
2012. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha elváltak, akkor miért nem költözik el a cuccaival együtt?
2012. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"Ha elváltak, akkor miért nem költözik el a cuccaival együtt?"


Már elnézést, de hol van az előírva, hogy neki kellene költözni? Hogy jössz te ahhoz, hogy semmit nem tudó kívülállóként kiraknád a saját házából?

2012. máj. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Látom az első válaszolók meglátták a lényeget...


Nos ez egy mentális betegség a dokumentum csatornákon sok ilyen eset volt és inkább tompítani lehet a hatást, de kigyógyítani nem igen. Minden esetben jobbára az segített, hogy egy pszichológus és egy egészségügyis dolgozott össze. Az állami ember kikényszerítette a szelektálást a pszichológus pedig segített a feldolgozásban. A baj az, hogy magyarföldön ez szerintem nem összehozható és ha nem egyértelműen tűzveszélyes dolgot tárol akkor nem is lépnek fel ellene.


Azért egy szakemberhez elmehetsz tanácsot kérni. (pszichológus)

2012. máj. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Túrórudi, a semmit nem tudó kívülállóknak dobta ki közszemlére a helyzetet és kért megoldási lehetőséget. Ez is egy ilyen, bár sokat segítene, ha a kérdező reagálna is.
2012. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Három megoldás van:


1.) szólsz a házmesternek(közös képviselőnek), és ő intézkedik,hivatalból(ha ennyire tele van a lakás, az tűzveszélyességi és több egyéb szempontból is finoman szólva aggályos...és hivatalosan fog intézkedni...


2.) rendőrségnek(ők is hivatalból járnak el)


3.) a tűzoltóság(legalábbis a helyi itt nálunk Szombathelyen) most nagyon "ráugrott" erre a kérdésre, hogy minden lakásnak könnyen hozzáférhetőnek és átjárhatóvá kell válnia.

2012. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Anyám legtöbbször az új párjánál alszik,heti 2x alszik nálunk.
2012. máj. 11. 21:00
 9/19 anonim ***** válasza:

Lépcsőházat említesz. Egyedüli a ház, vagy többen laktok ott?

Mindezt azért kérdem, mert ha többen laktok, akkor előbb-utóbb besokallnak a többiek.

Nálunk a házban egy bácsi volt ilyen. Igaz, évekig tűrtek a lakók, de végül már a szag, a csótányok annyira bántóak voltak, hogy először az ANTSZ-t hívták rá, majd ő is elkerült egy otthonba.

Persze, hogy ragaszkodsz az édesapádhoz, de ez betegség.Jobb nem lesz. Talán a háziorvos, vagy gy családsegítőnél tudnak tanácsot adni.

2012. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem tudtok anyukáddal költözni? Vagy apádat költözésre bírni?


Se a lomok, se a válás utáni együttélés nem túl jó a családnak. Gondolom nem ok nélkül váltak el.

2012. máj. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!