Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lesz jobb az életem,...

Mikor lesz jobb az életem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nos mostanában (az utóbbi 3-4 évben) nagyon sok minden összegyűlt és már nem tudok semminek őszintén örülni.

Kezdjük a családdal:

Apukám 4 éve meghalt, borzasztóan hiányzik, kiderült, hogy hazudott nekem nagyon sokáig és ezt nehezen tudtam feldolgozni..ennek következménye az lett, hogy én kezdtem el hazudozni, elsősorban anyukámnak, de februárban mindent bevallottam anyukámnak. Nagyon megtört, azóta nem is foglalkozik velem igazán, mindennap ordibál velem és dokihoz is elvitt már, de én azt csak felesleges pénzkidobásnak érzem. Itthon lenni pocsék, de még van jó pár évem a suliból.

Barátok:

Mivel az itthoni hangulat rendkívül befolyásolja az én hangulatomat, így suliban is általában rossz kedvű vagyok. Egyre kevesebb barátom van és a népszerű lányból én lettem az idióta, akinek mindig valami baja van. Buli kizárva, anya nem enged sehova és ezért kezdek kiborulni..

Szerelem:

Eddig két fellángolás volt, de semmi komoly. De másfél éve nagyon tetszik egy férfi, aki reménytelen számomra, barátnője van, jó pár év van köztünk és én számára teljesen közömbös vagyok.

Hobbi:

Lényegében nincs semmi hobbim. Mivel alig mehetek valahova így nem is álmodozok már semmiről és pénzünk se lenne rá. Nagy részét az időmnek tanulással töltöm. (4.87 az átlagom, ami anyának nem tetszik, mivel lehetne jobb)

Az egyik legnagyobb probléma: a pénz.

Sajnos nem állunk valami jól anyagilag és én ezt borzasztóan nehezen tudom elfogadni. A suli miatt évközben nem dolgozhatok, nyári munkára pedig rengeteg helyre adtam be a jelentkezést, de sehonnan nem írnak vissza.


Egyre féltékenyebb vagyok azokra, akik anyagilag mindene megvan és nincs balhéjuk otthon a pénz miatt. Azt meg képzelhetitek, hogy milyen érzés, mikor egyik ismerősöm a boldog családi életéről mesél.

Úgy érzem nem tudok változtatni, mivel már számtalanszor próbáltam anyával beszélni, de mindig kudarcba fulladt. A reményt egyenlőre a továbbtanulásban látom, de még 2 évem van középsuliból.


Hogyan változtathatnék, mikor lesz jobb?


üdv 17/L



2012. máj. 14. 17:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Most nem a kérdésedre fogok válaszolni, de te merre laksz, esetleg beszélgethetnénk.? Nekem is vannak problémáim, de szerencsémre nem súlyos.....

2012. máj. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

17 évesként szerintem nyáron diákszövetkezeteknél találhatnál munkát, - nézz körül a neten, ha kell, szívesen segítek. Ez leginkább Bp-n, és nagyvárosokban működik, ha vidéken laksz, akkor pedig, ha erre a néhány hónapra megoldható a Bp-n lakás barátnál, ismerősnél, rokonnál.


Más: a 4,87 nem rossz, nem értem, mi ezzel a gond?


Más2: Segítő foglalkozásban dolgozom, ha szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan privátban!

2012. máj. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Anya tuti nem enged Bp-re

Más1: "Nem elég jó" ez az 1 dolgom lenne, hogy tanuljak, de azt se tudom normálisan.

Más2: bocsi, de nem beszélgetni szeretnék..

2012. máj. 14. 19:05
 4/16 anonim ***** válasza:
Valaki segítő szándékkal beszélgetni akar veled erről,te meg vissza utasítod:) Akkor oldd meg saját magad.
2012. máj. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Beszélgetve ezen,hogy lehet segíteni?
2012. máj. 14. 19:13
 6/16 anonim ***** válasza:

Én nem ő vagyok, de ezen csak beszélgetve lehet segíteni. Természetesen nem ő fog rajtad segíteni, ahogy nem is én... Az, hogy a pszicho pénzkidobás, az nem olyan biztos! Az meg, hogy a pénz a probléma... Ezt te magad elhiszed????? Leírod a problémát, amikben a pénz nem szerepel, majd levonod a következtetést, hogy hát igen, a pénz miatt. Hol itt a logika?


Amíg ilyen műindokokat kerestek, nem változik semmi. Ha lenne pénzed, akkor meg kitalálnád, hogy csúnya vagy. Ha szép vagy, akkor is kitalálnád. Lényeg, hogy valami olyat találj ki, ami tőled független, és már meg is van oldva a probléma... hisz szétteheted a kezed, hogy nincs mit tenni.


Persze elsősorban anyukád feladata lett volna odafigyelni rád, hogy ne válj ilyen depissé / szorongóvá, de ha már nem tette, és most is ilyen bénán áll hozzád, akkor annyi vígasztalásul: Lassan a saját lábadra állsz, és onnan piszok nehéz újra felnőni, de akkor már nem lesz, aki nap, mint nap visszatart, mert azzal, hogy a 4,87-re is valaki a száját húzza, nem nevel, csak árt...

2012. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
amm... elhiszem h. sz*r az életed. Nekem tobb mint 3 éve egy pokol, 10 evesen kellett felnonom, es ezert sokaig depis voltam, neha meg most is... na mind1, ha jobban akarod erezni magad, gondolj arra h másnak sokkal sz*rabb, es ha otthon vagy, hallgass 1kis zenet, talald meg azt a zeneszt, bandát, aki +tud nyugtatni (figyelmedbe ajanlom Eminemet, ő mindig segit). amm ha kell par jo tanacs, pl: hogy tartsd + a barataidat...stb csak nyugodtan irj ram.
2012. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
JAH! amm... fontos: sokan ajanjak az "orvosokat", de higgy nekem az csak ront a helyzeteden!! Tarsd magad tavol tolluk!!!!
2012. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Pedig te már csak értesz hozzá :))))))))))))))))))))))
2012. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#8, te az írástudatlanságoddal arra gondolsz, hogy Etiópiában éheznek, és ettől vagy ilyen boldog? Te észlény!
2012. máj. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!