Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem jó az életem, hogy változt...

Nem jó az életem, hogy változtassak?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, sajnos nincs boldog életem. Hatosztályos gimibe járok, még két évem van érettségiig.

Társasági életem romokban. "Versenyistálló" fiú osztályba járok, nincs problémám az osztálytársaimmal, viszont lányokkal mondhatjuk semmilyen kapcsolatom sincs. Heti 3x különtanárhoz is járok, ezen kívül heti 1-2x konditerembe egyik osztálytársammal, s ennyi az iskolán kívüli életem. Jegyeim nem jók, szüleim úgy tesznek , mintha boldogságukat jegyeim milyenségén múlna, amit már tényleg meguntam.

Szóval most semmilyen társasághoz nem tartozok, alig van igazi barátom. Sokat gépezek, talán ebbe folytom el a bajaimat, faterom szerint függő vagyok, ezzel nem értek egyet, de ebbe most nem megyek bele. Változtatni szeretnék mindenen, szeretném ha boldog életem lenne, nem ilyen undorító, unalmas maszlag..

Mivel kevés a lányismerősöm, ezért a komolyabb kapcsolatom se volt, nővérem is érzékelteti velem egyre gyakrabban h ha így folytatom én leszek a negyven éves szűz, ami azért rosszul esik..viszont külsőre nincs velem gond, edzett vagyok, tehát nem az a gond.

Ötleteket várok, min hogyan változtassak, tapasztalatokat, segítséget.

Köszönöm: 17F Bp.



2012. ápr. 27. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy elég szocializálódott típus?
2012. ápr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez az egyik problémám
2012. ápr. 27. 22:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Próbálj valami célt adni az életednek.Például hogy jó jegyeket kapsz. Ezzel most nem arra akarlak sarkallni hogy ezentúl csak a tanulásnak élj, de néha csak egy apró változtatás kell ahhoz, hogy minden megváltozzon ((:
2012. ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Az én problémám is :D Én is 6 osztályosba járok és én is úgy érzem hogy nem tartozok sehová.De kitűztem magam elé egy célt, ez ad értelmet az életnek :D
2012. ápr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Mintha az én életemet írtad volna le, kicsit átformálva. Nekem is ez a fő bajom, én baromi nehezen barátkozom, nem tudok kezdeményezni, pánikba esek, pedig annyira nincs értelme az egésznek. Én sajnos semmilyen célt nem tudok kitűzni magam elé, középsulis éveim el vannak cseszve, jövőre érettségizem /talán/. Jövőm kilátástalan, apum szó szerint olyan, mint a tiéd. Egy barátom van, az is lány, aki totál nem akar többet barátságnál(nem mintha tudnám), néha ez már zavar. Sajnos nem tudok a kérdésedre választ adni, de tudd, nem vagy egyedül. Jól esett most kiöntenem a lelkem így negyed12-kor vadidegeneknek. :D

17f

2012. ápr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Néha muszáj valakinek :D
2012. ápr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: célkitűzés nem rossz ötlet, bár nem tudom milyen cél kellene, hiszen ahogy írtam a szüleim szemében olyan fontos, engem már nem érdekel olyan szinten( nem szarok bele) de azért most nagyobb bajom, hogy nem tartozom semmilyen társasághoz

2. jó látni, hogy nem vagyok egyedül, de valamit tennünk kéne.. nekem még 2 év érettségi, de még faktválasztást se tudom.

2012. ápr. 27. 23:27
 8/12 étoile et lune ***** válasza:
Az unokaöcsém is 6 osztályosba jár, a szülei hatszázféle különórára viszik, egy 4-estől már kiakadnak, a művészetet meg a gyökereknek tartják, nem zenélhet a gyerek és nem csinálhat semmit, amit egy szabadon engedett tini csinálhat... Én sznobneveldének tartom az ilyen sulikat, ahova az olyan szülők erőszakolják be a gyerekeiket, akik nem elégedettek a saját életükkel. Tudom, hogy sz*r és gyerekes tanács lesz, amit most mondani fogok, de én biztos addig lázonganék, amíg nem értik meg, hogy az ilyen suli nem nekem való. Lehet, hogy egy iskola -és osztálycserével megoldódnának a gondjaid...
2012. ápr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az itt leírt szülők mind megérdemelnék gyermekük elvesztését, talán abból tanulnának valamit :)


Amúgy meg : ideje felnőni, célok nélkül b@szhatod, ha most nem változtatsz (még van időd, semmi dolgod nincs csak, hogy tanulj) később csak nehezebb lesz, esetleg mehetsz sz@rt pucolni meg falevet söprögetni, mert gyenge érettségi és bármilyen tehetség hiányában ez vár rád. Nem hiszem, hogy ez lenne a célod ;) Mert ugye azt mondod nincs célod, holott van, csak nem te választottad, de pontosan egy irányba sodródsz a tudatlanságodban, ez pedig maga a vég. Nem akarsz te se rossz szájízzel, semmit sem elérve meghalni. Konditerem minek, de most komolyan... Ha csak nem sportolsz valamit nagyon komolyan -amiből meg is élhetsz- akkor hagyd a p@csába és ne társaságokhoz akarjál tartozni, mert az ilyen olyan 'szekták' úgysem vezetnek sehová. Egyedül vagy, ne mások életét akarjad élni, hanem a sajátodat. Te életed, te kudarcod, te életed, te győzelmed. Barátokból nem lehet megélni.


Kezdjed el az életed -legyen az bármi, vigyen az bármilyen úton- és akkor jó lesz.

2012. ápr. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Figy, csak nézz szét magad körül mivel nem vagy megelégedve, de őszinte legyél magadhoz, csak semmi kamu! Nem egy nagy valami, viszont ha úgy érzed akkor érdemes lenne egy pszichológussal beszélgetni, mert ő a beszélgetés során objektívan ha rádnéz meg meghallgat, simán rájön hogy mi a helyzet, és nem esel abba a hibába hogy esetleg beképzelsz dolgokat. A számítógép függőségnél hirtelen tagadtad és kerülted a témát hogy "de ebbe most nem megyek bele". Most nem mered bevallani magadnak hogy az vagy? Egyébként ha számítógépfüggőnek tartanak apádék abban lehet valami ráció is. Kérdezd meg az öreget hogy miért tart annak, aztán ha számodra is kiderül hogy tényleg az, akkor keresd meg az okot hogy miért. A szenvedélybetegségek mind pótszerek, valamit pótolni akarsz vagy kompenzálni akarsz vele. Nincs nőd, és rosszul esik ha folyton a szemedre vetik. Mert te is tudod hogy igazuk van.
2012. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!