Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apu választás elé érkezett,...

Apu választás elé érkezett, vagy a gyerekei, vagy az új felesége. Nekünk is választanunk kell. Mi lenne a jó döntés?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak és apu újranősült. Amivel nem is lenne baj, de az új felesége csak kihasználja őt, csak a pénze miatt van vele és apu ezt nem veszi észre. Állandóan megy a veszekedés közöttük, hol bátyám és miattam, hol azért, mert nem kapta meg azt a ruhát, amit kinézett magának. Ez mostmár odáig fajult, hogy a válást fontolgatják.

Viszont apunak választania kell. Így tehát nekünk is. Akkor választ minket, ha hozzáköltözünk (tolószékes és nagyon fél attól, hogy egyedül marad, habár ezt nem mondja). Ha nem, akkor a feleségével marad, viszont nem fog minket támogatni (felesége nem engedné).

Most anyuval élünk, sajnos nem a legjobb körülmények között. Nevelőapukám éjjel-nappal dolgozik, nagyon ritkán van itthon. Szeretnék apuhoz költözni, nekem is jobb lenne, de akkor anyu egyedül maradna itthon. Suli után megtudnám látogatni, de az nem olyan. Félek, hogy megbántanám. Gondolkodtam azon is, hogy esetleg csak én költöznék el, de anyu és bátyám között mostanában nem a legjobb a kapcsolat. Tesóm most pont azt a korszakát éli, amikor azt hiszi ő irányítja az életét és senki nem szólhat bele. Azt sem tudom, hogy ha csak egyikünk költözik, akkor mindketten megkapjuk-e a támogatást (új felesége bebeszélte apunak, hogy mi csak "pénzeszsáknak" használjuk őt). Ez most önzőnek hangzik és lehet, hogy az is, de én szeretnék egyetemre menni és apu támogatása nélkül nem tudnék.

Rettenetesen félek, hogy apu nem is beszéli meg velünk és a feleségét választja.

Mit kéne csinálnom? Költözzek apuhoz? Hagyjam anyut egyedül? Vagy maradjak anyunál?

16/L


2012. máj. 14. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg anyukáddal, biztosan megérti. Támogasd apukádat, ne hagyd, hogy kihasználják!
2012. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
beszélj őszintén mindkettőjükkel
2012. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Majd megpróbálok. Csak kicsit félek a reakcióktól.
2012. máj. 14. 20:18
 4/8 anonim ***** válasza:
hidd el, ilven esetben jobb kiteríteni a lapokat az asztalra és úgy dönteni a többiekkel együtt.akkormindenki tudja mihez tartsa magát.
2012. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor szólok nekik, hogy egyszerre szeretnék velük beszélni. Remélem nem lesz nehéz.
2012. máj. 14. 20:46
 6/8 Nanamia ***** válasza:

Mi az, hogy akkor nem támogat? Mivel ő az apukád, ezt nem tudja elkerülni, már csak azért sem, mert törvény is szabályozza. Minden esetre biztos nem könnyű neki. Ahogy neked se az. Szomorú, hogy ilyenek miatt aggódsz, holott inkább most sok szeretetet, megértést kéne kapj és ugyanezt viszonozd a szüleidnek.

Én is azt tudom csak javasolni, hogy őszintén mondd el ezt apudnak és anyudnak is. A reakciótól meg ne félj, hiszen a szüleid, szeretnek téged, nem fogják leharapni a fejed csak azért, mert aggódsz és félted őket is és magadat is. :) Én a helyedben előbb az apukáddal kezdeném, és azt is elmondanám neki, hogy sosem lesz egyedül, hiszen a gyerekei mindig ott lesznek vele. :) Szedd össze a gondolataidat, nagy levegő, és ügyesen. :)

2012. máj. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nanamia ***** válasza:

Ó, csak most láttam, hogy egyszerre is tudsz velük beszélni. Az még jobb. :)

Csak azért nem írtam, mert nem tudtam, hogy mennyire kivitelezhető. De akkor ok, így a legjobb. :)

2012. máj. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. :)

"Szerencsére" csak hétvégén fogok tudni apuval találkozni és akkor majd szólok neki, de addig is össze tudom szedni a gondolataimat.

2012. máj. 14. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!