Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig a menyek panaszko...

Miért mindig a menyek panaszkodnak itt az anyósukra? Még egyszer sem láttam itt anyós beírását, hogy kiállhatatlan a menyem stb.

Figyelt kérdés

`28 éves vagyok és sok barátom, ismerösöm van és sok helyen igen kiállhatatlan a meny, és az anyós bármit szól már ugrik a kisasszony hogy öt bántják.

Sokan az anyósnál laknak és elvárják, hogy anyós mindenben ugorjon nekik, vagy elviselje öket szó nélkül, sokan oda szülik a gyerekeket az anyós házába és elvárják, hogy ahgyják békén öket.

nem lehet hogy a menyek a hárpiák az anyós meg csak nem tud megfelelöen türni?

Kedves menyek ha nem tetszik az anyós viselkedése minek éltek velük, és a legrosszabb minek szülsz oda gyereket?

Ja nincs pénz, de szülésre van, albérletre nincs. Ja és anyósnak van arra, hogy eltartson titeket, avgy van jogotok elvárni anyóstól hogy eltartson titeket, és elviseljen titeket? Még akkor is ez elvárható az anyóstól, ha az egykiállhatatlan nöszemély?


2009. jún. 26. 14:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
71%

Talán az anyósok nem ismerik ezt az oldalt, vagy másik weben panaszkodik.

Gondolom neked nincs ilyen problémád ezért írsz ilyenet. Ha meg nem tudod milyen élni ilyen helyzetben akkor meg jobb ha csöndben maradsz. Nem kéne elítélned a menyeket...

2009. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%

Nem volt még rossz anyósod ugye?

tudod, aki félti a pici fiát,mint a hímes tojást, bármit csinálsz ő mindig jobban tudja, magához édesgeti a gyerekeidet és mindenbe beleszól?

Az elején mindig abból van a harc, hogy "kié" is legyen a fiú - a feleségé vagy az anyjáé? Sok anyós nem tudja elviselni, hogy a gyereke felnőtt.


Nem hiszem, hogy azok, akik itt panaszkodnak mind alaptalanul tennék, de nehéz így megmagyarázni, hogy nem élted át.


Szerencsére nekem egy tündéri anyósom van, aki bár a szomszédunkban lakik, mégis igyekszik megtartani a megfelelő távolságot :) Persze neki és nekem is vannak hibái(m), de ezekkel tisztában vagyunk és megoldjuk :)

2009. jún. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Nem élek ilyen helyzetben, mert az anyámtól és az anyósomtol is külön élünk, pedig apósomat elviselni nem egyszerü, egy közel 300 m-es házban élnek simán külön szintünk lenne, de soha eszünkbe sem jutott hogy oda költözzünk, nekünk az albérlet tökéletes, így mikor jönnek örömmel várjuk öket.


A legjobb barátnömet furta az anyósa, de szerintem oka is meg volt, míg a gyerek nem jött a lány eléggé sokat járt bulizni és igen rendetlen volt. Aztán jött a gyerek és a legjobb anyuka lett, de anyósnak kellett egy kis idö mire ezt felfogta, a barátnöm sokszor szidta az anyósát, én meg mondtam neki hogy nem biztos hogy igaza van ilyenkor annyit mondott tudom lehet túlzásba viszem.

2009. jún. 26. 14:44
 4/34 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem tök jogos a kérdés, és sok mindenben igaza van a kérdezőnek. Annak idején mikor én voltam otthon a gyerekkel a kismamáktól és sem hallottam mást, mint hogy szídják az anyóst. Sokan azért jártak össze, hogy ezt naponta megbeszéljék. Én annak idején szüleimnél kezdtem a gyerekkel, ott is voltak viták, de tisztában voltam vele, hogy ők tesznek szívességet azzal, hogy ott lakhatunk. Anyósomat én is utálom, de eszembe nem jutna szídni, inkább megszakítottam vele minden kapcsolatot. Mindenkinek így a jó. Ezt miért nem tudja megtenni sok nő, miért nem lehet egyenesen megmondani az anyósnak, hogy mi a probléma, és ha nem lehet változtatni rajta egyszerűen nem kell találkozni.
2009. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%
Sokszor azt érzem, hogy túldramatizálják egyesek itt a helyzetet. Általában mindkét fél hibás, de nem mindig. Tényleg van olyan anyós és meny, aki utálja a másikat anélkül, hogy a másik okot adott volna rá. De azt én is bírom, mikor valaki szidja pl. az anyóst, hogy így meg úgy, de a házában élni, mindent elfogadni meg van képe. A családomban erre volt példa (nem velem esett meg). Szerintem mindenkiben van jó és azt kellene meglátni, csak van, aki nem hajlandó együttműködni, így velük semmit sem lehet kezdeni. Én szerencsés vagyok, mert anyósom szeret és mivel szeret, én nem is tudnék rá sosem haragudni. Tudod, mindig kell valakit szidni...egyes menyek az anyóst szidják, egyes anyósok meg a menyet. Szerintem azért van épp köztük konfrontáció, mert a nők érzelmesebbek a férfiaknál. Általában az anyós-meny vita a gyerek vagy a férjhez fűződő viszony miatt alakul ki. A másik meg az, hogy az anyós-meny nem vérrokon és egyik pillanatról a másikba kerülnek be egymás családjába, így talán nehezebb elfogadni egymást.
2009. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én még soha nem panaszkodtam az anyósomra. Nem mondom, hogy nem voltak/nincsenek dolgai, de kinek nincsenek?

Egyébként én már találkoztam itt anyóssal, aki a fiára, leendő menyére panaszkodott, nem is kicsit.

2009. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
92%
Én meny vagyok:) Éltem anyóssal aki egy tündér volt mindaddig amig ugy ugráltam ahogy fütyült. Ez oké volt hisz nála laktam. Mikor kiderült hogy terhes vagyok a nyakunkba vettünk egy nagy hitelt mert nem akartam tovább teher lenni a nyakán.Én akartam hogy elköltözzünk a férjemnek kényelmes volt otthon. Na attól kezdve voltam minden anyósgyilkos meg kisfiaelrabló meg minden. Lassan de biztosan elérte amit akart kicsifia visszaköltözött hozzá én meg itt állok egy kisgyerekkel meg 20 évnyi adóssággal. Ennyit a rossz menyekről.
2009. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Hm miért kell már megint lepontozni.


én nem mondom hogy alaptalan mindig. de az esetek minimum 50%-ban a menyek azok akik túlzásba viszik.

Ha nézzetek körül hogy hány olyan anyuka van aki a házakörül gazban él, ahol a gyerek koszos, vagy apuka megy a szülöire mindig. rengeteg, ott azt gondlom hogy az anyós joggal piszkálja.

2009. jún. 26. 14:47
 9/34 anonim ***** válasza:
65%

Én vagyok aki az előző kérdést kiírta.

Addig ne vádaskodj, amíg nem tudod az előzményeket.

Nálunk az anyós haszonélvezete van a házon, a páromé a ház. Nem oda szültem a gyereket, hanem amikor össze akartunk hivatalosan is köztözni, azaz állandósítani a dolgokat, jött a gyerek (tervezett), és anyós volt az, aki azt mondta, hogy költözzünk átmenetileg "hozzá", aztán eladjuk a házat, és veszünk két különálló lakást, csak várjuk meg amíg az apeh is intézkedik illetékügyben (évek óta húzódott egy öröklési illeték). Amint belementünk ebbe és odaköltöztem, anyós elkezdett mindent kritizálni, beleszólni abba, hogy mikor és mivel etetem az újszülött gyerekemet, mikor alszik, ha alszik akkor miért is kell viszonylag csendben lenni, miért nem lehet a másik unokáját betegen elviselni a gyerek mellett, stb. Ja és a legjobb, hogy innentől kezdve nem akarta eladni a házat, sem elengedni minket, hiszen szüksége van a párom segítségére, mind fizikailag, mind a rezsiben. (Megjegyzem jóval több a nyugdíja, mint a mi keresetünk, de nem ő tart el, bevásárolást sokszor mi intézzük, a rezsi részünket fizetjük.) Van egy földterület, amit a párom művel már évek óta, a pénz meg anyósnál landol a megtakarításai között. Stb. a többit nem részletezném.

Én megpróbáltam tűrni csendben mindent, ha már nem bírtam, elmentem édesanyámhoz, ami ellen a páromnak nem volt semmi kifogása, anyós meg dühöngött miatta, hogy heti egy napot nem voltam otthon.

De persze elfogadom, hogy én vagyok az elviselhetetlen meny, mert anyós csak a fél falunak, plusz az egész családnak szid, és állítja a történtek ellenkezőjét.

2009. jún. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
76%
Szóval ezek szerint mivel itt élek vele egy nagy házban viseljem el hogy rábagózik, ráfüstöl a 2 hónapos fiamra, meg hogy mikor néha napján bepityókázik és az éjszaka közepén lejön osztani az észt, büzlik a piától? Néha úgy közlekedik a házban mint egy tank, bevágja az ajtót a gyerek meg felébred.. Igen eltart, nagyon sok mindent fizet, sokszor főz ránk - főleg most hogy baba van, tényleg igazából mindent megtesz értünk, ezt aláírom. Nekem is megvannak a magam hibái, tudom. De nem vagyok köteles a fentieket eltűrni.. meg mindenbe beleszól, mindennek a legapróbb dolognak is úgy kell lennie ahogy ő mondja, mert ahogy én mondom az sosem jó, és addig magyaráz addig nem hagy békén amig úgy nem csinálom a dolgokat ahogy ő mondja. Én meg megpusztulok néha az idegtől.. és nem tudok elköltözni, mert itt van ez a bazi nagy 3 szintes ház (mindenkinek saját bejáratú lakása van), a párom nem fog albérletbe menni, és fizetni (vagy hitelt felvenni egy lakásra a mai világban) mikor egyszer ez mind az övé lesz. Szóval k...a könnyű osztani az észt annak akinek fingja sincs arról milyen így élni!!!
2009. jún. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!