Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen kiállhatatl...

Miért vagyok ilyen kiállhatatlan és hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,eddig egy komoly kapcsolatom volt,de azt is elbénáztam.

Igazi barátnőm csak 2 van,a többiek haverok,és többször keresem én őket,mint ők engem és sokszor úgy érzem,nem kedvelnek annyira.

Az anyukámmal se jövök ki jól.. Próbálom visszavezetni a dolgokat,hogy miért vagyok ilyen,és nem tudom e miatt-e.


Kiskoromba,ha 4-est kaptam,már nem voltam jó, miért 4-es,miért nem 5ös.Ha 5ös akkor néha megdicsért,de ez volt a minimum.Folyton kaptam azt,hogy nem vagyok jó gyerek,szégyent hozok rá,ha valami gyerekcsínyt elkövettünk,amit ki nem tett meg kiskorába.Ő sose játszott velem,nagyon ritkán társasoztunk,ha beszélgetni akartam vele,kifogásokat talált ki,hogy most nem ér rá.

Egy csomó helyen olvastam utólag,hogy milyen jó,ha a gyereknek háziállatuk van,mert megtanulnak felelősséget válalni.. Nekem volt 2 papagájom,akiket imádtam,de elajándékozta,csak mert kaptam egy 3-mast valamelyik tantárgyból,és hogy visszakapom,ha javítok.Normális az ilyen? A másik háziállatomat azért ajándékozta el,mert nem takarítottam ki akkor volt 2.napos a ketrec,az nap akartam,hogy őt nem érdekli,büdös,vigyem el innen.

Kiskoromba még,ha rossz voltam,azzal fenyegetett,hogy intézetbe rak vagy mehetek apuhoz.(Elváltak a szüleim,nagyon anyás voltam és ezt ő is tudta..)

Ha a bizimet kérdezték,és el akartam mondani,hogy magatartásból és matekból is 4-es voltam,nem mondhattam,csak a matekot.De az is azért,mert a tanár nem adta meg a jobbat.

Középiskolába már nem érdekelt,nem voltam olyan jó tanuló,de a legbutább se.

Ha volt barátom,ő nem aludhatott nálam (nem volt még akkor komoly kapcsolatom,csak ha volt barátom,kérdeztem tőle,hogyha komolyra fordul,aludhatunk-e együtt,de nem.)


Nagyon tudott sértegetni minden vitánál,és soha,de soha nem kért bocsánatot,ha olyat mondott vagy ha nekem volt igazam.

Én is ilyen lettem,sose kértem bocsánatot,túl büszke vagyok hozzá.

Anyunak most van barátja,de olyan dolgokon képes összeveszni,hogy csak nevetek rajt és olyan elméleteket tud gyártani... Hogy ugyanezeket elkövettem én is a kapcsolatomban.Csak most jöttem rá,milyen nevetséges dolgokon hisztiztem.


Persze,ha anyuval nem vitatkozunk akkor mézes-mázas,így én vagyok a legszebb legjobb gyerek,de aztán,ha vitatkozunk már nem,menjek el,költözzek el,miért vagyok a nyakán.


Tudom a hibáimat,és felismertem,de nem tudom,hogyan tudnék változtatni,mert nem akarok olyan lenni,mint anya,de egyre jobban észre veszem magamon,hogy a tőle látott viselkedést produkálom állandóan és ezzel martam el magam melöl a szerelmemet is,még egyszer nem akarom ezt.

Köszöm annak,aki elolvasta.


2011. aug. 21. 14:04
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja,és azt kihagytam,hogy egy csomószor hangoztatta,hogy azér nem beszélget velem,mert fárasztó vagyok.. 11 éves voltam.

Most meg már az a baja,hogy nem beszélgetek vele..De minek,bármit elmondok neki,visszaél vele vitatkozásnál.

2011. aug. 21. 14:07
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia :)

Először is,nagyon jó hogy belátod a hibáidat.Ezt már eleve jól kezded,és az még jobb hogy változtatni is akarsz rajtuk.De nem hiszem hogy szeretnél olyan lenni mint az Édesanyád.Én elhiszem hogy szereted,mert tényleg az Anyukád,de attól hogy még valakihez valamilyen úton-módon kötődsz,attól még lehet rossz természete.Biztos Neked is rosszul esett/esik amikor mindent,sokszor még azt is ami nem igaz,a fejedhez vágta.Kérdezd meg magadtól:Én is ilyen akarok lenni a körülöttem lévőkkel? Ha így folytatod akkor bizony nagy az esély arra hogy magányos leszel az életben.Nem vagy olyan mint az Édesanyád de már akaratlanul is (mint írtad) kezded átvenni a rossz szokásait.Ezzel nagyon kell vigyáznod.Az elején nehéz lesz,de később egyre könnyebben fog menni,ha az elején odafigyelsz másokra.Ne hirtelen felindulásból beszélj,és akármennyire is idegesít az illető,vagy hallgasd meg,vagy mond meg Neki diszkréten hogy ez most Téged hidegen hagy.Nekem is nagyon rossz természetem volt amit Édesapámtól vettem át,és ahogy egyre jobban és jobban vettem át Tőle dolgokat,annál többen kerültek el vagy tettek Nekem keresztbe.Ezt szeretnéd Te is? Szerintem nem,ezt senki sem szeretné.Ha az elején odafigyelsz arra hogy kivel hogyan beszélsz,akkor utána már könnyebb lesz.

Remélem minden rendbe jön,sok sikert! :) :)

2011. aug. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. aug. 21. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!