Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok dönteni. Egyik...

Nem tudok dönteni. Egyik helyzet se jobb a másiknál. Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz, de csak így teljes a történet.


18 éves vagyok. A sulit abba kellett hagynom, különböző okok miatt. (1 évem van vissza.)

2 éve van egy barátom, kb 1 éve együtt is élünk. Ő dolgozik, 100ezer ft-ot keres. Családom segít rajtam, ahogy tud, hogy ne teljesen barátomnak kelljen eltartania..


Most lenne barátomnak egy jobb munkalehetőség, de 100 km-el arrébb.. Kellene vennünk egy autót. Nézett is egyet, mindennel együtt 300ezer ft lenne. Nagyobb összegű hitelt nem tud felvenni, meg hát ugye 100 ezer ft-ból nem is tudnánk törleszteni.. Nekem van a bankba, kb 100 ezer ft-om, ha ki tudnám azt venni, akkor neki csak 200 ezret kellene felvennie, és ugye akkor sokkal kevesebb lenne a törlesztő, mint 300-nál.. De félek anyum reakciójától..


Meg igazából attól is félek, hogy el kell menni innen, és ritkábban láthatom őket.. Ugyanis csak minden vasárnap tudnánk hazajönni, hétfő reggelig.. De ott elvileg nekem is lenne munkám.. Neki is.. Tudnánk segíteni én anyumnak is, meg övének is.. Lenne pénzünk... De komolyan nagyon félek, ekkora változástól.. Nem tudom mit csináljak, mert már a héten el kell döntenünk.. :(


2012. máj. 17. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek oda. Elhsiezm hogy félsz a változástól, de godolj arra, hogy amíg a barátod veled van bárhol lehetsz boldog. Arról nem is beszélve, hogy ha a kocsit nagynehezen ki is fizetitek, ugye ott lesz a törlesztés ha a maradékot hitelből oldjátok meg, meg azért a benzin is rengeteget el fog vinni, főleg ha napi 2x100km-et auózik. Te ugye dolgozol, a szüleid tudnának ezután is segíteni, és lehet neked is lenne ott munkád. Az pedig, hogy ritkábban látod a szüleidet... 18 éves vagy, a barátoddal élsz eggyütt, ideje felnőni annyira, hogy tudd őket nélkülözni. Hiányozni fignak, perzse, de önálló életet élni is tudni kell.
2012. máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az autónak vannak költségei is, mint pl. benzin, biztosítás, autószerelő...stb. 100 ezer ft.-ból hogyan tudnátok ezt megoldani, + a kölcsön visszafizetését, + egy albérletet abban a másik városban?
2012. máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy igazatok van.. Tudom, hogy önálló életet kell kezdenem... De komolyan nagyon félek.. Barátom biztat, hogy csak az első 1-2 hét lesz fura/ rossz... De én meg mindig arra gondolok, hogy ugye idáig minden nap itt voltam, amíg ő dolgozott, és, hogy ezek után meg nem lesz így. De viszont ott meg ugye lenne munkám, nekem is lenne pénzem. Nem kellene mindent kicentizni, hogy maradjon pénzünk..


Igazából nagyon arra hajlok, hogy menjünk, de közbe meg valami mégis visszahúz.. :(

2012. máj. 17. 09:38
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben először befejezném az iskolát és csak utána terveznék együttéléses komoly kapcsolatot.
2012. máj. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szeptemberbe elkezdem a sulit mindenképpen. Ha lesz ott ugye munkám akkor estin. De mindenképp elkezdem..
2012. máj. 17. 09:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha most anyudék támogatnak abban, hogy ne a 100ezer ft-ból kelljen kijönnötök, akkor mindenképpen dolgoznod kellene. Akkor viszont az autó miatt és az albérlethez, rezsihez való hozzájárulásod a fizetésedből megy le (marad-e ezen felül pénz?) és talán anyagilag ugyanott lesztek, mint most, csak máshonnan jönnek a bevételek és más kiadások lesznek. De ha van munkád, akkor anyud segítségét nem kellene igénybe venni, sőt inkább neki visszaadni, amit ő adott (bár nem fogadják el, meg ezt ti tudjátok).

Azt meg azért gondold meg, hogy azt a 100ezret beleadod-e. Még nagyon fiatal vagy, a kapcsolat is fiatal. Nem akarok ünneprontó lenni, fő az optimizmus persze, de soha nem lehet tudni. Ha most beleadod azt a 100ezret az ő saját autójába, akkor ha netán szakításra kerül a sor, te azt az összeget soha nem látod viszont. Fogható lesz majd arra, hogy ő tartott el stb. Egy jó kapcsolatban nem feltételez ilyet senki, anno én sem feltételeztem, de aztán pár év múlva nálunk szakítás volt és az úgy mond kölcsönadott pénz igencsak jól jött volna az újrakezdéshez, meg amúgyis.

Talán ha most nem engedhettek meg magatoknak valamit, akkor ne vágjatok bele. Muszáj az az autó akkor is, ha elköltöztök? Nem ér rá egy év múlva? Addigra a te munkáddal együtt már talán könnyebben megvennétek?

2012. máj. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell az autó? Munkáltató követeli meg? Vagy igy tervezitek megoldani naponta az utazást? Egy 300k autóval?

Sírás lesz a vége.


Egy autó olyan költségekekkel jár amit most nem láttok át, egy 300k-s autó pedig még többe.

Egy csomó olyan dolgot kell ezentúl fizetnetek amiről még csak nem is hallottatok, még a gyakorlott autótulajdonosok sem számolnak előre minden költséget.


Az autó ára egy dolog, a benzin is, a biztositás alap, gondolom eddig eljutottatok. Szerelő? Alkatrészárak? Töréskár, otthagyják megtörve betétlap nélkül. Feltörés. Rendőr megbüntet. Mert egy ilyen autóval meg fog. Ne adj isten leveszi a rendszámot mert nincs lové megjavitattni valamit. Mert lové az nem lesz.

Csak egy gyorshajtás 80 rugó és évenként egyszer simán beleesel egy kamerába. Ilyen költségeitek eddig nem voltak, de most garantáltan lesznek.

Ha fentiek bármelyike előfordul akkor azon kivül hogy felköptök az égre és aláálltok mi mást tudnátok tenni üres zsebbel?


Ezt az autót nyugodtan számoljátok havi 100k költségben előre, lehet hogy az első hó csak 50 lesz, de a második akkor garantáltan 150.


Azt javaslom beszéld le a párodat legalább az autóról és ne is adj ehhez neki pénzt.

Ha pedig a munkáltató feltétele az hogy autóval rendelkezzen az álláskereső akkor vegyen az alkalmazottainak. Ebböl csak lehuzás lesz, már most megmondom.


Ha pedig nem a munkához kell, akkor miért kell az autó? Odaköltöztök és slussz. Ha nincs kocsi az havi 100+ és még az autó ára, ez megmaradt, igy számoljátok.

2012. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
...arról nem is beszélve, hogy 300.000ft.-ért, milyen autót lehet venni. Biztosan nagyon sokat kell majd rákölteni, mert öreg autó lehet. Szerintem is menjetek, de kocsi, és kölcsön nélkül. Autóra később is lehet majd gyűjteni, a spórolt pénzedhez pedig ne nyúljatok.
2012. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Elba**tam, mert azt nem írtam, hogy nem albérletbe mennénk.. Igazából rokonhoz mennénk. Van egy pizzériája. Autó mindenképp kell, mert párom futár lenne, én meg a konyhán lennék.. Ahol eddig lakott nővére, mi odamennénk, albérletet nem kellene fizetni, a rezsi meg alacsony. Napi 1 kaját kapnánk. Szóval csak max reggelit meg vacsorát kellene vegyünk.. Ő napi 6 ezret+borravaló keresne én meg 4et. Szóval kiszámoltuk, és elég jól eléldegélnénk.


Neki volt anno kocsija, de el kellett adnia, mert eléggé gázos anyagi helyzetbe voltak akkor..


Nem tudom, mert igazából csak ez az egy lehetőségünk lenne.. Itt vidéken ő se találna jobb munkát (fizetésemelésről szó se lehet), meg én se találnék semmit, amíg nincs meg az érettségim.. :/

2012. máj. 17. 10:27
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, nehéz szegény emberként jól döntést hozni.

Egy pizzéria tulajnak is biztos nehéz vidéken.


De pár kérdés: ha meghal az autó és nincs lovétok rákölteni hirtelen 78 ezret akkor ki vagytok rúgva?

Ki fizeti az autó költségeit?

A benzint ő, a javitást ti? Mindent ti?

Széthullik az az autó és a főnök széttárja a karját?


Én is szivesen alkalmaznék olyat aki ezt a költséget magára vállalja, mert ez nem kevés. Csak a parkolócédulákból összejön havi 40 költség, jó mondjuk ez már Pesten, de talán nem is mondtam sokat.

2012. máj. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!