Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kifizettetik az ajándékom?

Kifizettetik az ajándékom?

Figyelt kérdés
Tegnap névnapom volt, kaptam egy 4gb-os memóriát a telefonomba. Ma bejelentették utólag, hogy elfelejtették közölni, hogy mivel több volt az ajándék, mint 3000ft(családi szokás névnapra), fizessem meg a kulönbözetet.(!!!) Normális ez egyáltalán? Az ajándékomat kifizetni??? Lehet, hogy csak most idegesek valami miatt? Csak mert eddig nem volt ilyen. Eléggé tisztességtelennek tartom, de mivel a szüleimmel nem lehet beszélni, ráadásul annyira régimódiak, hogy az utcán is meg kell fognom a kezüket 12 évesen... Mit tudok tenni?

2012. máj. 17. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Te kérted az ajándékot vagy ők maguktól adták? Ugyanis a kettő között van különbség. Én már eleve fel szoktam ajánlani, ha akarok valamit, h ha az túl sok nekik, akkor szívesen állom egy részét.
2012. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha te kérted ezt, akkor is az lett volna a korrekt, ha elmondják, hogy ők mennyit szánnak az ajándékodra, ha te akkor is ezt szeretnéd, akkor a különbözetet álld a zsebpénzedből. Bár, mondjuk azt is ők adják, hisz 12 évesen még nyilván nincs saját fizetésed.

De ha nem te kérted, csak úgy vettek neked egyet, de túlköltekezték magukat és még a szemedre is vetik, akkor én visszaadnám nekik és elmondanám, hogy köszönöm, de nem kérem.

2012. máj. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
sztem ez nagyon gáz!a szüleid helyében szégyelném magam!elvégre nem te akartal megszületni!!
2012. máj. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én kértem, de szólhattak volna nem így utólag. De várok egy kicsit hátha csak azért mondják, mert most jöttek haza és mérgesek.
2012. máj. 17. 16:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális... az ajándék az ajándék! Akármi is van!

Ha az én lányom kérne egy dolgot és megvenném neki szülinapjára v névnapjára biztos nem fizettetnék ki vele semmit sehogyan.

Nem értem egy szülő h lehet ilyen?

2012. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én biztosan visszaadnám nekik, még ha szükségem is lenne rá. Megmondanám neki, hogy köszönöm nem fogadom el. Aztán majd elgondolkodnak rajta. Egyébként ha ezt teszed, akkor számolj azzal, hogy hálátlan kölyöknek fognak tartani. Vagyis aki ilyet tesz, az biztosan így reagálna erre a dologra.
2012. máj. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy 4GB-os microSD kb. 2000Ft-ba kerül. Háromezerből bőven kitelik...
2012. máj. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha jól tudom, Mózes/Botond névnap volt, ezúton is boldog névnapot! Az ajándékról meg annyit szeretnék közzétenni, hogy szerintem sem tisztességes dolog, de amíg a szüleiddel élsz, addig be kell nyelni, ha meg nagyon akarod a kártyát hát fizesd ki.
2012. máj. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!