Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a vér szerinti anyám és...

Noeszab kérdése:

Ha a vér szerinti anyám és családom kivetett magából (kifejtve lent) akkor létezhet-e, lehet-e lelki családi kapcsolatom olyan családdal akik lelkileg örökbefogadtak és sajátjukként szeretnek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Olyantól is aki esetleg hasonló helyzetet él vagy élt át, illetve mástól is, aki nem, de van róla bármilyen véleménye, hogy ha családon kívül nevelkedtem, (hosszú történet: csak vázlatosan: alkoholizmus rokonoktól való eltiltás, anyu terhelt beteg (ezért nem tartom hibásnak) illetve emellett gonosz kegyetlen hatalma miatt mi gyerekként nem is ismertük senki rokonunkat, anyu minden rokonnal megszakította a kapcsolatot, s mi gyerekek is ebben az erősen bántalmazói gylölködő közegben nevelkdetünk, ahol minden napos volt anyu részéről öngyilkosság kísérlet, verés, teljes hanyagolás, és mindenért a gyerek hibáztatása, apu részsérőlpedig alkoholizmus és agresszió s szexuális közeledés is felénk. ) én iskolás koromtól kezdtem felvenni a rokonokkal a kapcsolatot, mert nem tudtam gylölködni mint anyuék, felkerestem nagyszüleimet, rokonokat, akik évek óta nemis láttak minket, ezekért anyu olyan szinten bosszút állt rajtam, hogy még gyerekként kirakta a cuccaimat, s azóta (13 éve) bármilyen békülési szeretetteljes szándékomra is nemet mondott, elhajtott brutális módon, teljesen kivetettek maguk közül. Testvéreimmel sem tarthatom a kapcsolatot, ők ugyanazt a rendszert válaszották mint anyuék. érdemel- e másoktól szeretet az (én) akit a saját anyja és egész családja hagyott el mert nem voltam hajlandó gyülölködni? Azóta egyikük sem tartja velem a kapcsolatot, a vér szerinti családból, hiába minden próbálkozásom. Viszont az élet megajándékozott egy lelki családdal, néhány éve, akik jelképesen lelki értelemben örökbe fogadtak és felvállaltak, a saját gyerekeik mellé, nagyon hálás vagyok ezért nekik és nagyon szeretem őket, s ők is engem, de folyamatosan hatalmas bntudatom és lelkiismerefurdalásom van azért, hogy nem a vér szerinti családomat szeretem családként és tartom annak, hanem akik befogadtak. úgy érzem, nem szabadna másra anyaként tekintenem, mégis lelki anyámnak tartom azt aki befogadott, őt tartom és szeretem igazi anyámként és testvéreimként az ő gyerekeit, nem pedig az engem teljesen elhagyó és bántalmazó vér szerinti családot. Szerintetek létezhet ilyen lelki családi viszony is, s szabad ezt ápolni? A vér szerinti családommal hosszú évek során át prbálkoztam de sok szenvedés kegyetlen elutasítások és belebetegedés lett a vége. Itt viszont tiszta szeretetet érzek a lelki családnál, mindkét oldalról, mégis úgy érzem, nincs jogom szeretetre, máésik anyára másik testvérekre. Elnézést a hosszúságért:-) minden meglátásnak örülök minden jót nektek
2012. máj. 17. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Figyelj, sajnálatos ami veled történt és igen szabad mást tekintened lelki családodnak, mivel a sajátjaid nem szeretnek. Nagyon szomorú, hogy a vér szerinti családod ennyire lelkileg beteg és alkoholista, és nem érdemlik meg sem a szereteted, sem pedig a lelkiismeret furdalásod. Hiszen te csak normálisan akartál élni, és te részedről megtettél mindent, hogy kiengeszteld őket, habár szerintem nekik kellett volna ezt tenni és nekik kéne, hogy legyen lelkiismeret furdalásuk. Ürülj neki, hogy találtál családot akik befogadtak, látszik, hogy az élet ha jó úton jársz, valahol mindig megpróbál kárpótolni a téged ért sérelmekért. Az meg hogy a testvéreid anyukád életvitelét választották, az ő döntésük, ők fogják a következményeket is viselni. Szeresd nagyon ezt a kedves családot, akik befogadtak és légy hálás az életnek, hogy jól alakult a dolgod. De ne feledd, hogy ez a te döntéseidnek a következménye. Büszke lehetsz magadra, hogy képes voltál kiszakadni és más viselkedési és kulturális mintát követni, mint amit te gyermekkorodban láttál. Ha nem is könnyű, próbáld meg felejteni a régi családod, ha később akarnak tőled valamit úgyis megtalálnak, ha nem kihasználni akarnak akkor nyitott szívvel képes leszel békülni velük, ha viszont csak vmit akarnak tőled ne hagyd magad.
2012. máj. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem az anyukám volt hasonló helyzetben, neki voltak genetikai és érzelmi szülei.a genetikai családdal alig tartjuk a kapcsolatot, anya vér szerinti testvérei számomra csak idegenek, míg az érzelmi testvéreit nagynéninek, nagybácsinak hívom és az ő gyerekeik az unokatestvéreim.

nálunk teljesen normális, hogy mi így vagyunk egy család.

2012. máj. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Jómagam jópár rokonomat "biológiai"-nak hívom, köztük az apámat is. :( jóformán semmilyen kapcsolatom nincs a családom felével, megpróbáltak tönkretenni és 3 évig voltam depressziós. Megtanultam kezelni, most van fogadott apukám, fogadott bátyám, fogadott húgom és fogadott nagymamám... Nagyon szeretem őket, mintha csak igaziak volnának. Ők is így viszonyulnak hozzám. Örülök, hogy kiérdemeltem a szeretetüket, és én is szeretem őket, és úgy ápolom velük a kapcsolatot, mint valami dédelgetett trópusi orchideát.
2012. máj. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!