Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám mindig másoknak akar...

Az anyám mindig másoknak akar megfelelni, mit tegyek hogy ne erőltesse rám is ezt a dolgot?

Figyelt kérdés
Mióta kisgyerek vagyok azóta folyamatosan ezt csinálja. Nekem olyan ruhába kellett járnom amilyet ő akart, meg olyan iskolába kellett járnom amilyet ő akart, mert ha nem ezt tettem akkor felpofozott, meg leszidott. Mert hogy mit szólnak majd a faluba a többi szülők hogy milyen ruhába vagyok. Persze azóta sok idő eltelt, 24/F vagyok és még mindig próbál rajtam uralkodni. Belepróbál szólni abba, hogy milyen ruhát veszek fel, meg hogy hogy áll a hajam, ilyenek. Az véletlen se érdekli hogy én mit akarok. Persze ilyenkor meg szokás szerint leordítom, akkor meg ő kezdi el sajnáltatni magát, zsarol érzelmileg. Mit csináljak egy ilyen szülővel? Érdemes még várni tőle valamit, vagy hagyjam a francba. Arról nem is beszélve, hogy az önbizalmamnak milyen rosszat tett ez, jelenleg is orvoshoz járok.
2012. máj. 14. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel anyád változni már nem fog,te 24 éves férfiként a saját lábadra állhatnál.

Kezdésnek.Költözz el,és élj anyád nélkül..Meglepődsz,hogy mennyi szabadságod lesz,és senki nem fog zaklatni ilyen butaságokkal.

2012. máj. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Párszor ezt már felvetettem akkor meg elkezdett ríni hogy nem szeretem. Hát tényleg nem. Igazad van, jobb lesz ha lesz*rom a fejét, halott ügy az egész, és elköltözök.
2012. máj. 14. 10:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám sem jobb.Amikor valami nem tetszik neki,akkor nem azt mondja,hogy miért nem jó az,amit csinálok,hanem:jaaaj,mit fognak szólni azok az emberek,milyen gyereket neveltem?Ennyit erről.Ezért sosem megyek el a szüleimmel sehová,mert ha velük vagyok,egyszerűen nem szólalhatok meg,mert félnek,hogy leégetem őket.Vagy nem tudom.Sőt,nekem apám is ilyen.Én is jártam orvoshoz,de rájöttem,hogy fölösleges.Nem nekem kell megváltozni,hanem a körülményeimnek.Magyarul:költözés.
2012. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22L ez lemaradt.
2012. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kijutott ebbol gyerekkoromban... ne csinald ezt, ne csinald azt, mert mit gondolnak az emberek. Ne hordd kivul az ingedet, csak a hegyi olahok hordjak kivul az inguket, mit fognak szolni az emberek. Valtoztatni sajnos nem tudsz, ne vedd fol (tudom hogy konnyu mondani). Ha tudsz akkor koltozz el, jogod van a sajat eletedhez.
2012. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Szerezz munkát/lakást/pénzt, költözz el, ha még nem történt volna meg. Én is ezt tettem évekkel ezelőtt. Pontosan ugyanolyan helyzetben voltam, mint te. Amióta külön életem is van és anyám hozzászokott ehhez, azóta nem csesztet annyit. Egyébként önbizalomerősítésre javaslom a Mérgező szülők c. könyvet, Susan Forward írta. De csak óvatosan olvasd!


24/L

2012. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. A könyvet mindenképpen megveszem és ha máshogy már végképp nem fog menni elköltözök amint végzek a sulival és találok munkát.
2012. máj. 14. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!