Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apostille hitelesítés tényleg...

Apostille hitelesítés tényleg csak személyesen megy, postán nem lehet?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Be kell menni személyesen a külügyminisztériumba. Ha vidéki vagy, akkor kérheted, hogy még aznap kiadják, és ne kelljen mégegyszer Bp.-re utaznod.
2012. máj. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Egy köszönöm jól esett volna.
2012. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem töltöm itt az egész napomat, bocs. A válaszod köszönöm
2012. máj. 21. 06:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Végül sikerült elintézned? Mi pont ez előtt állunk, csak az érdekelne, hogy ti még megkaptátok aznap? ...már ha vidékiek vagytok. :)

Köszi a válaszod!

2012. okt. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
En egy ismerost kertem meg vegul. Kedden bevitte, penteken ment erte. Nem tudom mit akarsz hitelesittetni, de ha birosagi papir, akkor kell hozza a kiallito birosag elnokenek a pecsetje, az alairasa, aztan az igazsagugyi minisztereium pecsetja es utana lehet kerni az apostille-t. Anyakonyvi kivonatnal nem kell mas, de erdemes uj kivonatot kerni, igaz 2000.-, de akkor mar nem kell fordittatni, mert alapbol angol, francia es magyar nyelvu.
2012. okt. 30. 14:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm a gyors válaszod! :) Nekünk a házassági anyakönyvi kivonat hitelesítésére van szükségünk. Az okmányirodát már csak a jövőhéten tudom elintézni, hogy újat kérjek, mert holnapra már nem kaptam időpontot. Mit gondolsz, ezt az apostille tanúsítványt kint Brüsszelben a nagykövetségen is rá tudnám rakatni? ...mert akkor nem kellene "fölöslegesen" Budapestre utazni, Brüsszel meg úgysincs olyan messze onnan ahol lakunk.
2012. okt. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elméletileg lehet, legalábbis a konzuli tájékoztatóban fel van tüntetve -Hága, nekunk Hollandiába kellett- de magas a költsége: most néztem, 60 euróba kerül... Egyébként Budapesten meg 5500.- forint.... [link]
2012. okt. 31. 05:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Hú köszönöm a linket, aranyos vagy! Ez igazán hasznos számomra! :)
2012. okt. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

ha hazassagot akarsz kötnı akkor ha maga a hıteles fordıtasok megvannak a papirjaıdrol tehat:

szemelyıd,lakcımkartyad,szül.anykvı kıvonatod

es ha mar elvaltal akkor az erröl szolo vegzes hıteles azaz kızarolag az Orszagos Fordıto Iroda altal kıadott fordıtasod,akkor kıutazhatsz ezekkel külföldre es kınt az aktualıs orszag magyar konzulatusan ıs ketheted magat az apostılle -t ez ugy törtenık hogy ök konzulı postaval hazaküldık a papirjaıdat egy honap maga az ügyıntezesı ıdö es vısszajönnek a papirok apostılle-lal ellatva amıt szemelyesen vesztek majd at a konzulnal szınten eleg magas dıja van sajnos :( Nagyon fontos hogy mıvel mındenhez csatoljak az eredetı okmanyokat a ket kartya alapu nem csatolhato tehat a szem,es a lakckartyad azokrol fenymasolat keszül amelyet meg Magyarorszagon közjegyzövel kell hıtelesıttetned..

2014. okt. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!