Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Anyós" kérdés. Mit lehet...

"Anyós" kérdés. Mit lehet csinálni egy ilyen gonosz emberrel?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1 évben nagyon rossz lett a viszonyunk.. Olyan szintre eljutottunk, hogy mióta elköltöztünk, nem is beszélek vele egyáltalán. Szülinapkor max.


Történt nemrégiben egy olyan eset, hogy szakítottunk párommal pár napra, kicsit eltávolodtunk egymástól, nem foglalkoztunk annyit a másikkal, mint kellett volna.. Ő addig anyjáéknál volt, és mint utólag megtudtam, anyja egész végig azzal tömte a fejét, hogy szakítson velem, mert nem vagyok hozzávaló meg hogy kihasználom, a pénzéért vagyok vele stb.. De ez nem igaz! Nem vásároltatok drága dolgokat, telefont is magamnak fizetem, összerakjuk mindig a pénzünket, van, hogy még én adok neki kölcsön, mert anyja lehúzza..


Tudni kell anyjáról, hogy nem dolgozik már évek óta, mindig azt mondja, hogy nem talál munkát, pedig lenne munka, csak mindig talál valami kifogást, hogy az neki miért nem jó. Mikor ott volt barátom, odaadott neki 50! ezer forintot, mert azt mondta, hogy nincs pénzük.. De persze fodrászra meg manikűrre meg ilyenekre van.. (hozzáteszem én már évek óta fodrászt se láttam..)


Összevesztem párommal, mert tényleg épphogy kijövünk a pénzünkből. Szóval nagyon nehéz volt azt a pénzt pótolni. Az se érdekelte anyját, hogy nekünk nem marad hó végére pénz.. Az volt a lényeg, hogy neki legyen..


Már nagyon régóta ez megy.. Sajnos már olyan szintre eljutottunk, hogy párom már elmondani se meri, hogy ad-e neki pénzt vagy nem.. De én ugye észreveszem..


Most kérdezem én, mit lehet csinálni egy ilyen emberrel.. Állandóan érzelmileg zsarolja páromat. Ő meg mindig bedől. Persze utána rájön, hogy nem volt helyes a dolog, de mindig megtörténik..


Anyja állandóan áskálódik ellenem, mindig megaláz, állandóan kibeszél.. Tudni kell, hogy alacsony vagyok, és van rajtam pár kiló felesleg.. Nem vagyok bálna azért.. és állandóan ezzel jön, hogy barátom meg egy fejjel magasabb nálam meg vékony, és hogy milyen hülyén nézünk ki egymás mellett..


Olyan rosszul esnek.. Mindig vissza akarnék vágni neki, mert megérdemelné a sok nyomorúságos évért, de félek, hogy barátomnak rosszul esne, mert akkor ugye két tűz közé kerülne.


Már szó szerint remeg a gyomrom, ha anyjához készül menni.. Mindig azon kattogok, hogy na most épp mit mond rólam.. Barátom nem mondja el, mindig csak véletlen tudom meg ezeket, mert ő nem akar engem megbántani..


Komolyan mondom, ha meglátnám az utcán legszívesebben leköpném.. Miatta nem jutottunk/jutunk soha egyről a kettőre... Mert basszus mindig őt kell kisegíteni.. Be is fejezem, mert már most ideges vagyok..


Köszi, hogy elolvastad, és ha esetleg adsz valami tanácsot..


2012. máj. 21. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos míg meg nem hal, addig ez lesz. A párod a kisfia, akit mindig le fog nyúlni és ő nem tud nemet mondani, hacsak nem költöztök jó messzire. Nálunk is vannak dolgok, amiket utólag tudok meg. Nem találkozom anyóssal, ha nem muszáj. Ő sem jön. Nincs mit tenni. Tűrsz, ignorálsz vagy szakítasz.
2012. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos, nem tudsz mit tenni. Ha a párod nem látja be, hogy már nem az anyuci pici fia, hanem felnőtt, önálló ember, akkor tehetetlen vagy. Ha fennmarad a kapcsolatotok, sajnos ilyen lesz az egész életed.
2012. máj. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Azért a helyedben némi önkritikát is gyakorolnék, kettőn múlik a vásár.
2012. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy kettőn múlik a vásár. Nem állítottam be magam szentnek. Amikor ott laktunk, kifizettünk mindent, még többet is adtunk. Főztem, mostam, takarítottam, mert olyan volt a ház mintha tornádó söpört volna rajta végig.. Egy köszönömöt nem hallottam soha..


Soha egy hogy vagyot. Nem tud rólam a mai napig semmit. Én persze tudom az egész életét.


Mikor terhes voltam, miatta mentem el abortuszra, mert belénk beszélte, hogy nem kell egy gyerek, meg, hogy ő nem fogja felnevelni.. Soha nem neveltettem volna vele fel. Nagyon megbántam. Akkor voltam a leghülyébb egész életembe.


Mindig őszinte embernek tartja magát.. De akkor miért nem nekem mondja meg a dolgokat?? Miért nem mondja a szemembe? Meg miért nekem kell tűrnöm, miért nekem kell hallgatnom..

2012. máj. 21. 14:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó sztem ez a dolog az anyóssal nem a kedves kérdezőn múlik. Szóval sztem ide nagyon nem illet ez a szöveg hogy kettőn múlik a vásár.. A kérdezőt nagyon sajnálom mert nekem is ilyen anyósom van, azzal a kivétellel hogy ő viszont dolgozik, de tele van hitellel és nem tanul belőlük, illetve állandóan a fiát a (páromat) húzta le pénzzel. Persze régebben én is megvoltam vádolva hogy én húzom le a fiát pénzzel, holott nekem soha semmit nem vett... Mindezt abból következtette le hogy vettem magamnak dolgokat a saját fizetésemből , és ő már egyből arra gondolt hogy azt a fia vette nekem, megvetettem vele... És persze nem hogy szépen megkérdezett volna ha már ez a gyanúja, ha nem egyenesen ordibált velem és el hordott mindennek kb. Sajnos ismerős ez a helyzet szóval, kedves kérdező nagyon sajnállak téged én igazán átérzem amit érzel , de sajnos nem tudsz mit tenni,a pároddal komolyan beszélgess el hogy te ezt már nem bírod tovább így is türelmes voltál,alig éltek meg ha kell a pénz dolgozzon!!!
2012. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez egy hülye önző disznó. Csak azért nem akarja h összejöjjetek mert akkor a pici fia elmegy és nem lesz kinek fizetnie a manikürjét. Ezektől az emberektől hányok. Hagyd ott a párod! Nem akarok rosszat de míg az anyja meg nem hal addig sajna ez lesz.
2012. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Beszélgettünk erről rengeteget.. De látom rajta, hogy tanácstalan.. Tudja, hogy nem szabadna ennyit segítenie, mert utána csak ő szenved.. De annyira nagy hatást gyakorol rá az anyja, hogy mindig betudja húzni..


Szidni nem akarom előtte, de ha nem lenne ő, biztos kiosztanám a nőt.. Van még barátomon kívül 3 gyereke, akiknek viszont tényleg van pénzük, és megengedhetnék maguknak hogy segítsenek. De, nekik volt eszük, mert jó messzire elmentek innen, és már nem dőlnek be..

Lehet, hogy ezért is segít neki barátom. Mert bűntudata lenne, hogy csak ő van itt, és nem segít..


De könyörgöm, már elég régóta külön költöztünk.. Soha nem veszekedtünk komolyan, mindig csak, ha anyja szóba kerül..


És ez is bosszant, hogy mikor összeveszünk, megy anyjához, aki telebeszéli hülyeségekkel a fejét... Egyszer majdnem miatta szakítottunk, mert olyan a rábeszélőkészsége, hogy szinte belebeszélte barátomba, hogy az lenne a legjobb... Persze, neki jó lenne.. Annyira nem bírom már.. De én nem tudok mit csinálni, tudom. Ezt barátomnak kellene lerendeznie..

2012. máj. 21. 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Senki nem ér annyit, hogy tönkrevágd miatta az életedet. Nyilván nem hozhatod a párodat olyan helyzetbe, hogy "na most válassz, az anyád vagy én". Én simán kilépnék az életükből. Lehet, ez a "sokk" kellene a párodnak, hogy észhez térjen. De ha nem tér észhez, új életet kezdhetsz, te semmiképpen nem járnál rosszul. Csak ha tovább tűröd ezt a helyzetet.
2012. máj. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

igenis tudsz mit tenni. ülj le a pároddal. nyilván ő is tudja, hogy alig jöttök ki a pénzből nem a "drága maminak" kell odaadni főleg ha hülyeségekre költi. nálunk ugyanez volt a helyzet.megkérdeztem tőle, hogy ha esetleg lesz egy gyerekünk akit el kell tartani és minden forintot beosztani akkoris anyucinak adja e majd a pénzt? aztán szépen elmagyaráztam, hogy akármennyire szeretem és akármennyire fájna, ha mégegyszer kölcsön mer adni egy forintot is akkor viszlát, mert nem biztos, hogy olyan emberre van szükségem aki "elherdálja" a pénzt, mert ez tulajdonképpen semmivel sem különb mintha kaszinóba járna. meg gondoljon bele, hogy ezt senki nem fogja neki elviselni, ha mi szakítunk az utánamlévő párja sem. döntse el szépen kivel akarja leélni az életét. ő megértette. eleinte persze anyós szemében én voltam a pénzéhes qrva aki elszedi a fia pénzét, aki megváltoztatja és ezért a fia "semmibe veszi" a családját. aztán fokozatosan megszűnt a kölcsönkéregetés, a majd visszaadom (mikor egy forintunk nem volt) meg a megkér hogy vásároljunk be de jóval kevesebb pénzt ad mint amennyibe kerül amit kér és a párom nem kéri el a különbözetet dolgok. így nem lehet élni, hogy másnál köt ki a megélhetési pénz. a párod vagy szeret annyira, hogy változtat ezen és anyucinak nincs más választása, mint ezt elfogadni vagy hagyd ott a francba.

(az még egyszer-kétszer rendben van, hogy tényleg nincs mit enniük és esetleg vesztek nekik valami ennivalót de akkoris szépen eltenni a blokkot és igenis fizesse ki! felnőtt ember, tartsa el magát)

2012. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!