Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gonosz, rosszindulatú,...

A gonosz, rosszindulatú, gyerekgyűkölő szomszédokkal mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Ahol a szüleim laknak, egy 18 lakásos társasháznak a földszintjén lakó asszony rengeteg ember életét megkeseríti. Gyűlöli a gyerekeket, a házban lakóknak ott tesz keresztbe, ahol tud, rendkívül gonosz, és rettenetesen csúnya szája van, csak úgy ömlik belőle a szitok, káromkodás!! Mindig azzal érvel, hogy ő beteg, és öreg, de rettenetesen gorombán, most nem idéznék. A fölöttük élő szüleinket már kezdi teljesen kicsinálni, az unokák (nővéreim gyerekei) heti kb 5 órát töltenek a nagyszülőknél (összesen), aminek szinte mindig az a vége, hogy hazamenetelnél az öregasszony kiáll az ajtója elé, és magából kifordulva üvölt, hogy utána mindenki remeg idegességében. Nem tetszik neki, hogy a gyerekek (2 és 5 évesek) nevetnek, lépnek, egyáltalán lélegeznek, mert Ő beteg!

Most már nálam betelt a pohár! Úgy érzem, lépni kell, miután beszélni nem lehet vele, annyira irritáló, hogy ha az ember nem a korát nézné, már rég belökte volna a lakásába!

Légy szíves segítsetek, mit tudnánk tenni! Pereljük be zaklatásért? Az én picimet egyenlőre nem vette elő, de hamarosan úgy érzem, mi is porondon leszünk, attól félek, hogy pl. amíg ott vagyunk, megrongálja a babakocsit, bármi kitelik tőle! Ma éppen közölte, hogy dögöljön meg az anyám, és a nővérem gyerekei is!!

Most ne merjünk elmenni a saját szüleinkhez, mert az ember gyomorideggel közeledik a házhoz??

Még annyit tennék hozzá, hogy ha a nagyobbak ott is alszanak, ők 7 órakor mesét néznek, közben kajálnak, utána fekvés. Tehát nem éjszakai üvöltözésről van szó, aki pedig látott már élőben gyereket,az tudja, hogy szeretnek hancúrozni, időnként futkosni, bár már mindenki zsigerből szól rájuk, hogy csönd legyen!!!


2009. aug. 1. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hívjatok össze lakógyűlést,ahol ez lenne a téma.Valószínű,ő is ott lenne,mivel szereti hallatni a hangját.Ijesszetek valahogy rá,hogy ezt ne csinálja.Sajnos sok mindent nem lehet vele csinálni,emiatt feljelenteni...nem hiszem,hogy foglalkoznának vele.
2009. aug. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szövetkezz édesanyáddal és nővéreddel...félemlítsétek meg! Tudod, három egy ellen!:)
2009. aug. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az hagyj ám, hogy három egy ellen!! De 17 egy ellen!! Mindenki utálja, a házban + szomszéd házban egy-egy nő látszólag vele van, de a háta mögött rádumálnak, csak az a típus, hogy rossz vele rosszban lenni!! Tudom, hogy jogilag semmit nem tudunk tenni, persze ő sem, csak ő annyira van lépéselőnyben, hogy minket kikészít!

Volt olyan, hogy (akkor még nem mi voltunk a célpont), a házban egy háromgyerekes, rossz körülmények között élő család albérletben lakott. A kisfiú kapott valakitől egy lábbal hajtható motort, amit a banya ablaka előtt használt, miután arra megy a járda. Aztán egyszer kifürkészte a dög, míg felment a kisgyerek, eldugta a motort egy olyan helyre, ahova az albérlőknek nem volt kulcsa. Még szerencse, h egy másik házbeli látta az akciót!

Igazából csak ki szeretném önteni a lelkemet! Mekkora szégyen, hogy ilyen balfékek élnek a világban! Hogy ő gyűlöli a gyerekeket! Hát Istenem! Nem kötelező itt lakni! Vegyen egy tanyát az Alföldön, költözzön oda, ahol a legközelebbi juhász is 10 km-re van, ott aztán nem zavarná senki! Vagy nem kell ennyit betegeskedni, meg is lehet halni! Bocsánat, de már ezt mondatja velem!

Köszi, h legalább meghallgattok!!

2009. aug. 1. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is jó ötlet a lakógyűlés, és beszéljétek meg, mi számit "csendháboritásnak" és mi nem. Erről amúgy jegyzőkönyv is készül, lehet belőle házirend hivatalosan. Namármost a gyerek játszik napközben 6 - 22 óra között csak nem fog már csendháboritásnak számitani!! Ha igen, lehet menni az ajtaja elég operákat hallgatni hangosan egy cd lejátszóról, vagy bármi, ami még jobban idegesiti, valami közös helyről természetesen (közös udvar pl.). Hátha észhez tér. Jogilag sajnos nem tudom, de én bizony nem hagynám annyiban.
2009. aug. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem viszont amit a nő csinál, simán kimeríti a zaklatás kategóriáját, sőt ha trágár kifejezésekkel illet benneteket, a becsületsértését is. Nyugodtan fel lehet jelenteni, a rendőrség foglalkozik az ilyen ügyekkel, ha nem is élvez prioritást, mint egy gyilkosság. Szerencsére egy csomó tanút fel tudtok sorakoztatni, sőt akár közösen feljelenteni, így nyert ügyetek van. Biztosan meg fog szeppenni, amikor a rendőrségtől megkapja a levélkéjét az eljárás megindulásáról. gyanítom nem hiányzik neki egy jó kis pénzbírság vagy egyéb bünti. JSzerintem hogy látszódjon a lakók jóindulata, először a közös képviselő levélben szólítsa fel a lakóközösség zaklatásának befejezésére illetve hívja fel a figyelmét a következményekre.
2009. aug. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Én biztos hogy megütném ha aztmondaná h.dögöljön meg a gyerekem...Ha semmi értelmes módszer nem működik el kell vele kezdeni szemétkedni,majdcsak észreveszi magát
2009. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

21.28-as vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy szerintem se hagyjátok annyiban. Szörnyű, hány ember életét keserítik meg az ilyen lakótársak, csak azért, mert nem merünk élni a jogainkkal. Tapasztalatból tudom, mert nekünk alkesz szomszédaink vannak, időnként iszonyat mit művelnek, mégis a család arról győzköd, ne "háborgassam" őket nehogy bajom essen.

Egyénként a motor elpakolására is van tényállás, bár sajnos pontosan nem tudom melyik, de az biztos hogy mást a tulajdonában lévő dolog használatában akadályoz/korlátoz. Ha szemtanú is volt, pláne jó. Esetleg nézd meg a következő jogi fórumot, ott sok hasonló eset van, lehet kérdezni és jogászok szoktak segíteni. Ne hagyjátok magatokat, sok sikert!

[link]

2009. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi csajok! Nekünk is számtalan ötletünk lenne, hogy lehetne elhallgattani, de ezek többnyire maximum valami jó Hollywood-i filmben állnák meg a helyüket, azon kívül pedig egyáltalán nem vagyunk ilyen harcoskodó népség, de a lóf..sznak is van vége, hát még a mi türelmünknek!! Csak arra is kell figyelni, nehogy aztán mi húzzuk a rövidebbet. Mert majd jövő héten lecsúszik a lépcsőn, aztán azt mondja, mi löktük le!

Meg miután nem mi lakunk ott (szerencsére!), én a szülők nevében nem intézkedhetek, csak tudom, hogy közben meg rámennek! Nyomozok, mert nem szeretném annyiban hagyni, köszönöm a bíztatásokat, ötleteket!

2009. aug. 2. 07:41
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer egy ilyen tipusu nyanyát helyre bllnetettem,közöltem vele hogy hol lenne helye,és ha sokat ugrál el is tudom neki intézni.Na azóta messziről köszön.
2010. szept. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!