Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak hogy abbahagyjak...

Mit csinaljak hogy abbahagyjak? Miert vadolnak mindig ezzel?!? Normalisak?

Figyelt kérdés
Amikor regen szegyenlos voltam es jottek hozzank vendegek es anyamek elott kellett veluk beszelgetnem akkor szukszavu voltam, irultam-pirultam, leszegett fejjel halkan valaszoltam. Meg most is elofordul ez ha rossz a kedvem. Ilyenkor rogton azutan, hogy elment a vendeg vagy eppen forditva, hogy mi mentunk haza anyam elkezdett szidni, hogy mekkora egy bunko vagyok meg szemtelen, hogy mereszelek ilyet tenni, meg hogy biztos depresszios vagyok, es akkor a dilisek kozt a helyem. (ezt szo szerint igy mondta) Es nem eleg neki egyszer elmagyarazni hanem orakon keresztul kepes ezert csesztetni, es elmondja apamnak is aki meg szinten elkezdi, aztan pedig egyutt folytatjak. Majd fenyegetnek, hogy eltiltanak a szamitogeptol, a tv-tol, mert hogy biztos amiatt vagyok ilyen "orult depresszios aki mindenkit gyulol".

2012. máj. 23. 01:01
 1/10 anonim ***** válasza:

hány éves vagy? szüleid hány évesek?

amúgy biztos nem normálisak..magyarázd el nekik, hogy szégyenlős vagy és kész..

2012. máj. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
14. Apam es anyam is negyven korul vannak. (Nem akarok pontos kort elarulni.) Mar nem vagyok az (csak mas helyzetekben) Csak akkor eppen rossz kedvem volt.
2012. máj. 23. 01:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem 21 éves koromra sem sikerült ezt kinőnöm, éppen ezért alig van barátom, de ők legalább tényleg igazi barátok, és velük jól érzem magam. Sok idegen között viszont nem, alig merek megszólalni. Én már elfogadtam, hogy így vagyok kódolva, csak ugye ezt mások nem tudják és van is belőle konfliktuson bőven, ajjj-ajjj reggelig ülhetnék itt sztorikat mesélve. Mondjuk a családomat nem zavarja, talán ők észre sem vették, mi nem igazán beszéltünk róla.


Mond meg a szüleidnek, hogy te ilyen vagy és kész, vagy voltál, magyarázd el nekik, hogy nem lehet minden ember ugyanolyan viselkedésben. Arról nem is beszélve, hogy ezzel csak rontják a helyzetet, mivel a befelé forduló típusoknak teret kell hagyni, hogy maguktól megtapasztalják a helyzetet, ha csak piszkálják meg noszogatják őket, csak jobban megijednek...

2012. máj. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem normálisak. De sok szülő ilyen a gyerekével, és sok ember ilyen agresszív másokkal, a náluk gyengébbekkel, nekik kiszolgáltatottal. Rajtad vezetik le a feszültséget.

Semmi köze a valósághoz annak, amit ilyenkor mondanak Neked!!!

Ezt hívják szóbeli bántalmazásnak, verbális erőszaknak, lelki bántalmazásnak. Ha otthon rendszeresen csinálják Veled, akkor ez az a helyzet, ami a mostani új javaslat szerint be fog kerülni a büntető törvénykönyvbe. Legalábbis ez most egy nagy közéleti esemény, hogy erről szó van. Figyeld a hiradót!

Egypár jó könyv a témában:

Szavakkal verve

Mennyei prófécia

2012. máj. 23. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Anyam pedig pedagogus... kulfoldon elunk. :S Az elso konyvet ismerem, olvastam is belole.
2012. máj. 23. 03:43
 6/10 A kérdező kommentje:
Arrol pedig nem igazan szeretnek veluk beszelni, hogy azert volt/van mert szegyenlos vagyok mert akkor meg azt mondanak, hogy ne keressek kifogasokat vagy tovabb cseszegetnenek... vagy anyam megint a pszichologusos dologgal jonne. >_<
2012. máj. 23. 03:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Engem a szüleim körülbelül 19 évig hittek mufurc tapló parasztnak.Mígnem tavaly apukám nagyon figyelmesem végighallgatta a "társalgásom" egy idegennel és akkor mondta látta rajtam hogy mennyire zavarban vagyok,és hogy már a múltkor is megfigyelte nem olyan régen.Nagy nehezen leesett nekik hogy bizony azért nem szerettem beszédbe elegyedni senkivel mert nagyon nagyon szégyenlős vagyok.


Amúgy az egyetemen is mai napig félreértenek.Sokan hisznek flegmának,mert nem szívesen kezdeményezek beszélgetést.Pedig csak a félénkségem áll a háttérében,amit egyébként igen jól titkolok.


Szóval hátha rájönnek maguktól is :)))

2012. máj. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbáld megérteni a szüleidet! Vendégek jönnek hozzátok és te meg csak motyogsz, ha hozzád szólnak, leszeged a fejed, stb. Ők pont, hogy büszkélkedni akarnak, h milyen okos, szép gyerekük van, de a vendégeknek csak az jön le, h valami nem oké azzal a gyerekkel.


Ha az én gyermekem viselkedne így a vendégeinkkel, nem intézhetné el annyival, h szégyenlős. Nem kell órákig jópofizni, de egy pár udvarias mondatot, kis mosolyt mindenki ki tud magából préselni. Bocs, de szerintem bunkón viselkedtél a vendégekkel.

2012. máj. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"akkor meg azt mondanak, hogy ne keressek kifogasokat vagy tovabb cseszegetnenek"


Ezt jól látod! Nem szabad belemenni a témába, nem szabad védekezned, mert a saját terepükön megfognak!

Nem avval kapcsolatban merül fol kifogás, hogy MI az, amivel bántanak, hanem avval, hogy egyaltalan bantanak!

Úgy általában egyáltalán semmi joguk "csesztetni" a tulajdonságaiddal. Ez a baj, ezt utasitsd vissza, ne az állítás valóságtartalmát kifogásold!


A bántás valóságtartalma, állítása sosem igaz!


Neked igenis jogod van szégyellősnek lenni, és jogod van lelki nyugalomban élni, anélkül, hogy dilisnek bélyegezzenek, és azt mondogassák Neked, hogy mindenki gyűlöl.


Ahogy elnézem, ők azok, akik gyűlölnek, ezt nyugodtan az orruk alá dörgölheted. Ha MINDENKI gyűlöl, akkor evvel kimondták, hogy ők is!

De más nem mondta Neked, hogy gyűlöl, nem? Akkor csak ők gyűlölnek. :S

Ez nagggyon durva szöveg egy szülőtől!


Iskolapszichológushoz, háziorvoshoz, rokonokhoz tudsz fordulni? Melyik országban laksz, milyen ellátás van ott lelki-mentális témában?

2012. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"vagy anyam megint a pszichologusos dologgal jonne."


Jó lenne, ha pszichológushoz tudnál fordulni a témával, mert még az is lehet, hogy a szüleidet kötelező terápiára küldenék, ha elmondanád, amit itt a topicnyitóban leírtál.

Azért kérdezgetek az országról, mert van, ahol ez így megy, van, ahol meg tesznek rá, hogy otthon ki hogy kínozza a családtagjait, sőt még adják is alá a lovat.

2012. máj. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!