Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar a komoly genetikai...

Miért akar a komoly genetikai betegséggel sok ember halomra gyereket szülni? Normálisak, hogy elrontják más életét is?!

Figyelt kérdés

[link]


Elhiszem, hogy ha mindenki elutasítja őket akkor azért kéne család mert ott elfogadják egymást. De ezzel csak selejtet ad a világra akámilyen szomorú is ezt kimondani. Önmagán kívűl kinek tesznek ezzel jót? Senkinek.

Miért nem lehet legalább ilyen szinten meggátolni ezt?

Mert elhiszem szül egyet oké talán 50% esély, hogy normális lessz a baba. De ha nem az minek még és még? Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni, elviselni, hogy úristen talán olyan béna, mozgássérült, mentálisansérült lessz mint ő vagy akár halott? Ezt hogy képesek elviselni 9hónapig majd megint s megint. :( Én már az elsőnél abbahagynám ha már valamiért bele is vágtam.

Ráadásul ha csak egy ilyen család volna de nem, több, mindenféle bajjal. Még a Házépítőkben is voltak ma egy család 6 autista tag! Nem vagyok korlátolt de már megvertem volna azokat a szülőket. :(



2012. ápr. 6. 14:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Nácinak fognak engem is tartani, de ezen már én is gondolkodtam kedves Kérdező.

Mondjuk ő dolguk.

2012. ápr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%

1. Vannak olyan vallások ahol ha várandós lesz az anyuka akkor nem lehet elvetetni mert Isten ajándéka.

2. Szerintem ezt bízd rájuk.

2012. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Általában ellene vagyok minden ilyen "utáljuk mert más nézetei vannak" mozgalomnak, de ezzel most nekem is egyet kell értenem.

Ha nekik jó a szex (bár el sem tudom képzelni :D), akkor csinálják.

De legyenek már annyira felelősségteljesek, hogy nem szülnek a világra hasonlóan beteg gyerekeket...


Nem elég hogy szerencsétleneknek gyakorlatilag nem lesz semmi gyerekkora, de még csúnyácskák is szegények.

Halálra fogják őket cikizni a társaik, már ha egyáltalán mehetnek közösségbe, mert elég nagy az esélye hogy pillanatok alatt összetörik őket a kortársak...


Teljesen felelőtlen gondolkodásmód.

2012. ápr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
2.: igazad van, de ahogy a cikkben írta: ígéretet tett, hogy újabb gyereket fog szülni
2012. ápr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek.


Ha tudom hogy valami olyan betegségem van amit a gyerekem örökölhet, inkább nem vállalnék gyereket vagy örökbe fogadnék.

2012. ápr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

De ez annyira dühítő. Nemrég jöttünk haza a kisfiammal kórházból. Még neki volt a legkisebb baja, sokan azéletükért küzdöttek, de azok a babák a születésnél sérültek sajnos, egyik anyuka se így tervezte, mégis kitartottak, ápolták a piciket.

De ezek :S

Miért lehet minden hülyének, bocsánat a szóért selejtnek joga a gyermek szülés? Akkor legalább béranya a jobb genetikáért vagy örökbefogadás de így?


Nem én akarom megszabni kinek lehet s nem az alergiás, hemofiliás stb. amúgy gyógyítható, az életminőséget alig vagy sehogy befolyásoló dolgokról beszélek hanem ezekről a szélsőséges esetekről mikor etikailag, emberileg kéne azt mondani hogy NEM.

2012. ápr. 6. 14:23
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. Ő másokat tesz tönre a felelőtlenségével - a saját gyerekeit, akikért elvileg felelősséggel tartozna. Elhiszem, hogy vannak benne anyai ösztönök, de amikor tudod hogy a saját gyerekedet ilyen életre ítéled, akkor talán pontosan nem kéne gyereked legyen...
2012. ápr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem agyilag nem normális. Nyilván megtiltani senkinek sem lehet a gyerekvállalást. Én elfogadom azokat is a környezetemben, akik sérültek, ők is emberek, de azt már nem szeretem, amikor igazolván a saját betegségüket gyereket vállalnak és több beteg gyermeket is a világra hoznak. Ahogy a nőt elnézem ő egy súlyosabb formájában szenved. Rendellenes ízületek, állandóan eltörő csontok, emiatt nyilván nyomorékok is, halláskárosodás. A saját gyerekeit egy gyötrelmes életre ítéli, csak azért, hogy önmagát igazolja. Undorító.
2012. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesómnak születése óta valami betegsége van pontosan nem tudom mi az, de mikor tervezték a babát akkor elmentek megnézetni, hogy örökölhető-e, szerencsére nem

Abban az esetben ha örökölhető lett volna, akkor nagy valószínűséggel nem mertek volna kockáztatni.



Ezt a nőt de még a férjét sem értem, hogy hogy a viharba mertek bevállalni babát. Talán még egy gyerek esetében azt mondanám oké ők is vágynak gyerekre mint más, na de minek kellett a többi is. Főleg úgy, hogy már az első sem egészséges.

2012. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

ez önzőség szerintem valamilyen szinten.

csak azt nézik hogy ők maguk babázgathassanak és nem érdekli őket, mit szenved majd az a gyerek, ha betegen születik.

sajnos hemofíliám van (olyan ami nőket is érint) így nem fogok vállalni gyereket, mivel nagy a kockázat hogy örökli.

nekik is lehetett volna annyi eszük hogy a már saját maguk betegek és tudják milyen, esetenként fájdalmas tünetekkel jár, nem kockáztatják hogy a gyerekük ugyanezt átélje. nem normális aki ilyet akar a gyerekének.

2012. ápr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!