Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen sokat változnak...

Tényleg ilyen sokat változnak rossz irányba a férfiak gyerekvállalás, esküvő után?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt, hogy a férfi nem segít házimunkában, lenézi a nőt, cselédnek kezeli, nem foglalkozik a gyerekkel. Nem értem, hogy tud egy ember ennyit változni 1-2 év alatt. Ha meg nem változott, akkor miért kell hozzámenni, gyerekeket szülni neki és utána keseregni, hogy milyen szemetek a férfiak?
2012. máj. 26. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Általában ez azokkal történik meg, akik

1. pár hónapos vagy 1 éves ismeretség után, a legforróbb szerelem hevében összeházasodnak és másfél-2 év után már születik a baba

2. 18-20 éves naiv lánykák, akiknek fogalmuk sincs az életről és férjhez mennek, gyereket vállalnak és hopp... lassan kiderülnek a dolgok.

2012. máj. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem változnak meg a férfiak az esküvő után. Az udvarlás során változnak meg, mivel mindenki szebbnek, jobbnak akarja magát mutatni először. Aztán ha megvan a "zsákmány" akkor előtör az igazi én. És ez a nőkre ugyanígy igaz.
2012. máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%

A nők is sokat változnak a gyerek születése után. Elvárják,hogy a férj ajnározza őket,de ők csak a gyerekkel törődnek, a férje, a vele való beszélgetésre nincs idejük. Még éjjel is etetik a gyereket, ígyx senki nem tud nyugodtan pihenni.

De nagyon sokszor felelőtlenül szülnek,egy nem jól működő kapcsolatba.

Egyformán felelősek a nők és a férfiak is. Csak a nők panaszkodnak állandóan.

2012. máj. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt értem, ha egy idő után kiderül hogy a férfi lusta, úgy gondolja hogy a háztartás a nő dolga. De ekkor még el lehet köszönni egymástól.


Utolsó: és mit kéne csinálni éjjel az éhes babával?

2012. máj. 26. 10:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Még éjjel is etetik a gyereket, ígyx senki nem tud nyugodtan pihenni."

Még egyet is értettem volna veled részben, de ekkora ökörséget írni, istenem...Szerinted szerencsétlen anyukák (vagy apukák) azért ugrálnak ki éjszakánként az ágyból, mert élvezik vagy nincs jobb dolguk?!

A hozzád hasonló elmeháborodottaknak nem szabadna véleményt írniuk egy kérdéshez sem.


A kérdésre válaszolva: nem egyik pillanatról a másikra változnak így meg az emberek, csak sokak nem figyelnek a kezdeti apróbb jelekre (nem veszik észre, vagy nem merik észre venni), és ez a baj.

Anya is mindig mondta, hogy hát az elején is morgós meg rossz természetű volt apa, de nem ennyire...Ja b@zd meg, nem volt minden oké, de azért szült neki két gyereket, utána meg csodálkozott. Sosem tudtam megérteni őt sem.

Persze biztos van egy-két kivétel, akit tényleg az évek alatt felgyülemlő problémák változtatnak meg negatív irányba, de azért a legtöbb esetben tuti vannak ráutaló jelek.

2012. máj. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarok se általánosítani, se megítélni senkit. De tény, hogy rengeteg házasság megy manapság tönkre.


A mi lépcsőházunkban összesen 9 család lakik. 3 az, ami mai napig egyben van és kisebb gondokat leszámítva működik. (egy öregebb házaspár a lányukkal, anyukámék, és egy fiatal párocska)

A többi 6 családból 2 elvált, 4-ben pedig full alkoholista a férj. Gondolom még csak azért nem váltak el, mert nincs hova menni a másiknak. (ők is elég idősek már)


Szóval nem valami biztatóak az arányok. :(

És ebben az a szörnyű, hogy ezek a párok valaha szerették egymást, és boldog életet képzeltek el maguknak...és ez lett a vége. Házasság, gyerek, alkoholizmus, válás. Nem tudom az okát, hogy hogyan is jutottunk idáig.

2012. máj. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!