Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kimennék külföldre dolgozni,...

Kimennék külföldre dolgozni, de minden ide köt, hiányozni fog a családom. Belevágnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok és a szakmámat kint sokkal jobban megfizetik mint itthon, sokszorosát kapnám. Kimennék külföldre dolgozni, de minden ide köt. Sok barátom is itt van, ezenkívül a családom nagyon hiányozna. Most tudom, hogy gyerekesnek gondoltok majd, de én itthon éltek mindig is, eddig egyetemista voltam, jó a kapcsolatom anyukámékkal is, van egy húgom is nagyon szeretem és itt laknak a nagyszüleim is akiket szintén imádok. 2-3 hetente tudnék egy egy hétvégére hazajönni hozzájuk, de az sem biztos, kicsit költséges az út, most spórolni szeretnék.

Ti mennétek?



2012. máj. 27. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Már 21 évesen elhúztam volna. Van internet, van skype, hogy családi életet élj. Nem kell örökre elválnod az imádott családodtól.
2012. máj. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Menjél, bármikor hazautazhatsz, és még a hugod is lehet utánad megy. Mindig jó lesz hazautaznod, mert szeretõ családod van.

Sok sikert!

2012. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Most sajnáltatod magad?

Ki akarsz menni menj,ha nem akkor meg nem.

Ilyen egyszerű. Bár 22 ěvesen az önálloság nyoma se látszik benned.

2012. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Most miért kell leoltani? Meg irónikusan közölni, hogy láthatom a szeretett családomat? Teljesen normálisan tettem fel egy kérdést. Mindig társas ember volta, és nem sajnáltatom magam. Nem értelek titeket...

A normális választ köszönöm.

2012. máj. 27. 10:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik nem tudnak elszakadni a hazájuktól, szeretteiktől. Szerintem a mai gazdasági helyzetben az alkalmazotti rétegből az emberek nagy többsége szívesen dolgozna külföldön, több pénzért. De mégsem lépnek akár a fenti ok miatt, akár más miatt.

Sok ismerősöm kiment külföldre dolgozni, köztük akad olyan, aki egyáltalán nem is akar már hazajönni, a nagy többség csak egy bizonyos ideig akar kint maradni, később visszajön és megteremti a kint keresett pénzből itthon az egzisztenciáját ill. van 2 olyan ismerősöm is, akik 1 hónapon belül hazajöttek, mert nem bírták.

Egy próbát megér szerintem.

2012. máj. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Alexandra köszönöm a választ. Azt hiszem megpróbálom mindenképpen, hiszen itt a lehetőség. Azért tettem fel a kérdést, mert én az a fajta vagyok aki ha teheti a családdal van, bográcsozik, fagyizik, beszélget, kirándul, vásárol. Vagy a barátaival tölt időt (persze munka és tanulás mellett). Túlságosan szeretetéhes vagyok, talán ezért nehéz egy ismeretlen területre egyedül elmenni.
2012. máj. 27. 10:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, mint te. Nekem már van férjem, van lakásunk, autónk (hitellel). Kettőnk keresetéből elég jól megélünk. Én úgy vagyok vele, ha bármelyikünknek vmiért megszűnne a munkhelye, akkor szívesen kimennék külföldre. De max. Ausztriába, ahonnan akár minden hétvégén haza lehet látogatni.

Te melyik országba mennél?

2012. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is Ausztriába szeretnék menni:) Bár én a nyelvet is tökéletesíteni szeretném kint, ezért nem biztos, hogy minden hétvégére hazajönnék.
2012. máj. 27. 10:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, nem egyszerű döntés. Viszont sajna ezt neked kell tudnod és érezned. Nekem is szerető családom és sok barátom van, de én anno nem miattuk nem mentem (bár ők is hiányoztak volna, szerencsére van telefon és net és ez így könnyebb), hanem konkrétan egy ló miatt. Nem bántam meg,jól alakult az életem, de hazudnék, ha azt mondanám, nem gondolkodnék azon, másképp csinálnám-e ha visszamehetnék?

Vissza bármikor jöhetsz, de sosem tudod meg mit vesztesz, ha nem próbálod meg! Sok sikert!

2012. máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Asszem mindent elmond, hogy nevelőapám huga 60 évesen kiment Ausztriába, 0 nyelvtudással kulizni.Aljamunkát végez,vécét pucol,trágyát lapátol és talicskáz,de ezért a szarért is jóval többet kap, mint anyu és apu,akik 40 év munka után, vezető beosztásból mentek nyugdíjba.


Ha meghalnak, én is lelépek innen még aznap.Most is megtenném,de nem engedik,illetve nagyon összetörné ez őket.Én meg nem akarok szeget verni a koporsójukba.30 éves vagyok,3 nyelvet beszélek felsőfokon

2012. máj. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!