Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most valami vicc, vagy...

Ez most valami vicc, vagy tényleg ez történik velem?

Figyelt kérdés
Soha nem foglalkozik velem senki.A szüleim és a barátaim is lesz@rnak.Anyám velem ordít egész nap azért,hogy apámmal ne kelljen.Egyszerűen nem tudom megérteni,miért történik ez velem.Folyton rajtam vezeti le mindenki a feszültséget.Már nagykorú vagyok,el akarok költözni,az sem baj,ha egyedül kell élnem,mert ennél az állapotnál még az egyedül élés is jobb lehet.Így is,úgy is magányos vagyok,akkor nem mindegy?Már csak egy jó állás kell.Csak addig ne betegedjek bele abba,hogy senki se foglalkozik velem érzelmileg.Mit csináljak addig,hogyan viseljem el ezt a megalázó állapotot?És ami még fontosabb:hogyan bírjam ki összeomlás nélkül?

2012. máj. 27. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Velem is ez a helyzet. Annyi különbséggel, hogy nem kiabálnak itthon velem, hanem rám telepszenek a 'szeretetükkel' és az aggodalmukkal. Igazi barátaim nincsenek, mert történ pár dolog, ami miatt elveszítettem a bizalmamat.


Most én is eléggé padlón vagyok, viszont egy bő éve azon dolgozom, hogy érettségi után munkám legyen, keressek pénzt, és költözzek el.


Keress te is valamilyen célt, amiért tenned kell. Nekem valamilyen szinten bejött.


18l

2012. máj. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kulcsszavaknál megadtad a választ. Keress egy pszichológust. Amúgy nem lehet, hogy te vagy túl zárkózott? Állj ki magadért amikor kiabálnak veled! Nincs olyan barátod vagy valaki akivel tudnál beszélni?
2012. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen keress célt, foglald el magad, és akkor már nem nagyon fog feltűnni, hogy ilyenek veled. Barátokat is szerezhetsz így.
2012. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2 Évekig jártam pszichológushoz és szerinte nekem semmi bajom,egyszerűen csak környezetváltozás kéne,mert a rossz beidegződésekkel van baj egyedül.Tehát mentálisan egészséges vagyok.Csak a környezetem rossz.

Van egy-két ember,de rájuk sem számíthatok teljesen sajnos.Céljaim is vannak és szeretném őket elérni anélkül,hogy tönkre tennének ezzel a folytonos lelki terrorral.

2012. máj. 27. 13:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És Te foglalkozol Valakivel? Az egész élet egy TÁRSASLÉT. Adok-kapok-adok-kapok. Te mindent jól csinálsz? 71 év tapasztalata íratta le velem a fentieket.
2012. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én mindent megpróbáltam.Többek között beszélgetést és találkozást kezdeményezni,de ez egy idő után teljesen értelmetlennek bizonyult.
2012. máj. 27. 13:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézem te pont az vagy, akivel ezt meg lehet csinálni. Mert hagyod. Velem is ez volt. Aztán egyszer csak kinyílt a szám. Egy darabig volt csodálkozás, csatározás, de ma már senki sem akadékoskodik velem.

Attól, hogy találsz magadnak valami célt és elfoglaltságot a körülötted lévő emberek az anyukád nem fognak megváltozni, ugyanúgy fognak veled viselkedni. Ezen csak úgy tudsz segíteni, hogy kiállsz magadért és megvéded magad. Egyeseket nem lehet szép beszéddel meggyőzni mert nincsenek olyan szellemi, lelki szinten. Egyesekkel csak a saját stílusukban tudsz beszélni. Persze ezen néha felháborodnak de ilyenkor tudatosítani kell bennük, hogy ők is pont így viselkednek. Ez van. Ha anyád ordít talán helyre kéne rakni. Mit ordít, mi baja, normálisan nem lehet elmondani? Nem vagy süket. Talán találjon ő valami elfoglaltságok ahol levezeti a frusztrációit.

2012. máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7 Igazad van.És ha hiszed,ha nem,mindig is kiálltam magamért.De az egyik problémám az,hogy ketten vannak egy ellen.A másik pedig az,hogy anyámmal már majdnem a verekedésig fajultak régen a dolgok.Egyszerűen értelmetlen minden,mert nagyon primitívek és önzőek.Ha elborul az agyuk,akkor bármire képesek.Úgyhogy én már nem mondok nekik semmit.Idióta a családom.
2012. máj. 27. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!