Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz az a megállapítás, hogy...

Igaz az a megállapítás, hogy akiknek együtt kell maradniuk az életben, azok együtt is maradnak akármi történik, akik meg nem egymásnak lettek rendelve az ő útjaik elválnak?

Figyelt kérdés
Tehát a sors mindig úgy rendezi a dolgokat,hogy az embernek a lehető legjobb legyen?Eddig ami volt szakításom,nagyon kiborultam mindegyiknél,viszont vissza nézve jobb volt hogy nem folytatódott.Most is ezzel próbálom nyugtatni magam,de nem tudom hogy ebben van-e igazság.Nektek mi a véleményetek,minden történésnek oka van?
2012. máj. 26. 20:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
A sorssal csak a gyenge, döntésképtelen emberek hitegetik magukat. Nincs olyan, hogy valami úgy történik, ahogyan történnie kell. Minden úgy alakul, ahogyan mi alakítjuk.
2012. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én hiszek a sorsban,mert nagyon gyenge akaratú,döntésképtelen és befolyásolható vagyok.Ezt mondta az egyetlen normális ember,aki hajlandó volt 3-nál több alkalommal is beszélni és találkozni velem.Ugye,milyen sok sok sok önbizalmam van?Én vagyok az egókirály.
2012. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon kiszámíthatatlan dolgok.

Én például 2 éve elterveztem valamit,hogy megcsinálom,ami el is készült.De az nem volt tervben,hogy pont e miatt kapom vissza a gyerekkori szerelmemet 25 év után felnőttként,és költözöm el 120 km-re a házamtól.

Most ez sors,vagy magamnak alakítottam(?)DD

2012. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem, az életünket nem a sors, hanem a döntéseink határozzák meg. És sajnos, az ember sokszor hoz rossz dötéseket..
2012. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ego elhiteti velünk,hogy ami körülvesz az egy nagy káosz.

Pedig a valóság az,hogy az univerzumban tökéletes rend van és ideje mindennek.

Az amit mindenkinek biztosan meg kell tanulnia az a türelem.

És az ego mindig befejezésre késztet,míg a lélek csak arra kér,hogy élvezd a folyamatot.

Gondoljunk csak az évszakokra,a napfelkeltére és napnyugtára.

Igaz a megállapítás.

2012. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

20 48,még valami:

Én annyi mindent terveztem már,de általában szívás lett belőle.D

2012. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én szeretnék hinni a sorsban. De olyan nehéz elképzelnem, hogy minden egyes élőlénynek meg van tervezve ha nem is az egész élete, de az életének a fő irányvonala.

Szóval nem tudom. Egyszer hiszek benne, egyszer nem. Ennek igaz semmi értelme.


De a kérdésben szereplő megállapításban szeretnék hinni.

2012. máj. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek a sorsban.

Nekem is voltak olyan részei az életemnek, ami olyan volt, mintha meg lenne írva, de én is tehettem ám róla, hogy úgy alakult, ahogy.

2012. máj. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Eddig nekem is úgy alakult minden,mintha egy rendszer lenne az egész,az egyik dologból folytam bele a másik dologba,sokszor véletlenül,de mindig jobb irányba.Egyre komolyabb kapcsolataim lettek,legutoljára már eljutottam majdnem az összeköltözésig.Aztán romba dőlt minden,most mintha elakadtam volna,egy helyben toporgok érzelmi szinten,nem érzem a késztetést hogy előre vigyen valami.Elvileg akkor toporog egy helyben az ember,ha valamit nem jól csinál,mert ha jól mennek a dolgok,akkor boldog is,hát most nem vagyok az.Ennél az embernél éreztem azt lelkem legmélyén először,hogy tuti hogy vele fogom leélni az életem,de nem így lett,mert egy jó nagy kést döfött belém képletesen.Ennyire nem lehetnek rosszak a megérzéseim...
2012. máj. 26. 21:30
 10/16 anonim ***** válasza:

Én hiszek a sorsban, pedig erős, döntésképes ember vagyok. Valahogy a dolgok ott vannak, ahol lenniük kell, még akkor is, ha az éppen nekem nem jó. Mindennek oka van, még akkor is, ha csak évekkel később értjük meg. 15 voltam, mikor a párommal találkoztam, ő 18, 2 hétig jártunk, de gyerek voltam, megkönnyebbültem, mikor nem kellett látnom többé, nem is tetszett. Most meg már 5 éve együtt élünk pedig az első eset után 2 évig nem találkoztunk.

Sok ilyen van az életemben. Mikor megbuktam az egyetemen és halasztanom kellett dühös voltam, hiszen felkészülve, tervekkel tele mentem vizsgázni. Mégis kidobtak. Csak egy év múlva értettem meg, hogy mi volt a célja. Azóta végezte már persze.

Vagy gimiben csak azért ültem a padtársam mellé, mert egy másik idegesítő lány üldözött és az a lány csendes volt és nem mondott nemet. Majdnem 10 éve vagyunk legjobb barátok, minden szaron átsegítettük egymást.

Igen, akiknek találkoznia kell azok találkoznak is. Élni kell, cselekedni és ez megtörténik. Nyilván a szobában ülve nem, de egyébként mindig.

2012. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!