Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindig beleszólniuk...

Miért kell mindig beleszólniuk mindenbe? Miért nem tanulhatok meg magam sütni-főzni?

Figyelt kérdés

Anyukámról meg a nővéremről van épp szó...tudom,ez nagyon kicsi probléma és örüljek,h van anyukám meg családom stbstb. ilyen kommentekkel légyszi kíméljetek.

16 éves vagyok,illene már megtanulnom sütni-főzni.Egy darabig csinálhatom is magam, de amint valamit nem úgy csinálok ahogy ők gondolják már rögtön jön az,hogy jaaaaaaaaaajjj ezt nem így keeeeeeeeeell. meg a miért kell szakácskönyvből sütni?megkérdezhettél volna engem,hogy hogy kell.

de amikor csinálom, senki nem áll ott mellettem, csak mondják,hogy "megígérted,hogy sütsz,na nem lesz belőle semmi?" múltkor híg lett pl a palacsinta tészta, mondtam,hogy megcsinálom,hagyják, erre lisztezik tovább meg minden. elmondtam 8x ,hogy MEG TUDOM CSINÁLNI, ÉN AKAROM MEGCSINÁLNI,HA MÁR ELKEZDTEM, de semmi reakció. Ilyenkor csodálkoznak ,hogy nekiállok hisztizni. Annyira idegesítő. Miért nem csinálhatom meg én amit elkezdtem? Utána meg csesztetnek,hogy jaj megkellane már tanulni főzni. Meg illene már tudni ezt vagy azt megsütni. Most komolyan, normálisak?


2012. máj. 27. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem örülniük kéne, hogy önállóan akarod csinálni, és csak akkor kéne beleszólniuk, ha igényt tartasz rá. Nem hiszem, hogy ki kéne venniük a kezedből, és belisztezni helyetted, mintha te képtelen lennél rá. Elég ha elmagyarázzák, hogy még egy kis lisztet kell bele tenni. Persze az jó dolog, ha anyukád elmondja, mit hogyan szokott csinálni.
2012. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Nyugi,nálam is ugyanez van,csak nálam apum meg anyum,meg húgom szól bele...

Nálam alig engedik meg,hogy főzzek vagy süssek,azzal az indokkal,hogy utánam kell takarítani,holott megszoktam csinálni...

De máskor meg közlik,hogy ezt vagy azt azért illene már tudni ennyi idősen,hisz ennyi idősen ő már sütött meg főzött...

Mindig mindent jobban tudnak,ha meg elrontok valamit akkor meg megmondták és adjam oda nekik... Holott mindent a recept szerint csináltam,de amikor elveszik és nem tudok mit csinálni,akkor meg miért nem csinálok már valamit,csak ott állok nem is segítek,nem is én csinálom,mikor ők azt hitték,hogy én fogom stb.

Gondolom nem szeretik,ha más jobban csinálná mint ők,vagy lehet náluk is így volt... Parancsolgatósabb típusúak,szeretnek valaki felett lenni...

16/L

2012. máj. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

igen..és utána a szakácskönyv a hülye,meg én,hogy könyvből sütök...ismerős :D

a tesóm tuti féltékenységből csinálja,mert ő is szokott néha néha sütögetni, és sztárolja magát állandóan, pedig elsőre neki sem sűrűn jönnek össze a dolgok...nehogymár a kishugi valamit jobban csináljon. -.-

2012. máj. 27. 14:43
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
ezt úgy is meg tudnám közelíteni ,hogy az okos a más kárából tanul a h... meg a sajátjából! híg a palacsinta tészta? hogy vették ki a kezedből?
2012. máj. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
természetesen nem magát a folyós tésztát, hanem az edényt vették ki a a kezemből... igen, de ha mindig megcsinálja valaki helyettem, én hogy fogom legközelebb tudni,hogy mit kell akkor csinálnom?
2012. máj. 27. 16:54
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Hogy őszinte legyek szerintem nem így vakánykodva, "én is meg tudom csinálni" alapon kell megtanulni sütni-főzni. Én kb 14 éves koromban kezdtem el kuktáskodni Anyu mellett mikor sütött. Eleinte csak kisebb dolgokat bízott rám (darálj cukrot, verd fel a tojásfehérjét, mérd ki a lisztet stb.) miközben a munka nagyját ő csinálta. 1-2 évig ment ez így, eközben megtanultam minek milyen állagúnak kell lennie, és így 16-17 évesen eljutottam oda, hogy önállóan, de szigorúan az ő felügyelete alatt sütögettem hétvégente, miközben ő főzte az ebédet. Még legalább 1 év kellett ahhoz, hogy teljesen egyedül el merjek kezdeni sütni (neki sütöttem szülinapi tortát teljesen egyedül és jól is sikerült). Ma már ott tartunk, hogy hétvégente én sütök, és emiatt szinte gyakorlottabb vagyok már mint Anyu.

Ezzel egyébként csak azt akarom mondani, hogy ha nem durrbele módon akarnál megtanulni sütni-főzni, akkor elkerülhetnéd a vérremenő harcokat. És fontos lenne változtatni a "MEG TUDOM CSINÁLNI" hozzáállásodon is, és elfogadni, hogy van aki igenis jobban tudja még nálad ezeket a dolgokat. A palacsintatésztát gondolom azért vették ki a kezedből, hogy ha már egyszer olyan jól megcsináltad, hogy híg lett, akkor nehogy lisztezés után meg csomósra csináld. Gondolom nem akarták, hogy a kukában végezze...

2012. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*vagánykodva
2012. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem vagánykodva állok hozzá... Aznap 2 adag palacsintát csináltam.. As elsővel semmi baj nem volt,a másodikba kicsit több kett a víz... Talán ment volna másodszorra az nap.. ( kismillioszor csináltam már,kikor egyedül voltam)
2012. máj. 27. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!