Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyámja vagyok 2 kisgyermekekne...

Gyámja vagyok 2 kisgyermekeknek:2-1/2, -éves, és 5 hónapos. Szeretném megérdeklődni, hogy -lehetek-e gyám és nevelőszülő is? Köszönettel:fabatka

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Nem igazán értem a kérdésedet.

Ha már gyámja vagy a 2 gyereknek akkor miért akarsz gyám és nevelőszülő lenni??Hiszen már gyámja vagy..(és többnyire a gyám neveli is a gyerekeket)

2012. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
nem feltétlenül. ismerek olyat, akinek kirendelt gyámja van (szülei meghaltak), és a nagyszülők nevelik.
2012. máj. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

2. vagyok

bocsi, a hsz-om az 1.nek ment, a kérdésre nem tudom a választ :/

2012. máj. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Én sem értem a kérdésed. Nevelőszülő az, aki nem fogadta örökbe a gyermeket, de ő neveli, és az állam ezt honorálja.

Te a gyámja vagy, ami olyan, mintha a saját gyereked lenne.

2012. máj. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Igen. Én nevelőszülő vagyok, ez automatikusan azt is jelenti, hogy a gyámságom alatt áll. A vagyonkezelés az más kérdés, de lehetsz vagyonkezelője is a gyámoltadnak.
2012. máj. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pityeeesz ***** válasza:
69%
Nem. Gyámként sehogy nem juthatsz hozzá ahhoz a pénzhez amit nevelőszülőként kapnál.
2012. máj. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Ha a kérdés az, hogy a két kisgyerek mellett vehetsz e magadhoz másikat, mint nevelő szülő, akkor igen.
2012. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!