Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék?

Hogyan segíthetnék?

Figyelt kérdés
Elváltam és van egy 7 éves kislányom. Már 1 éve újra van egy párom, akivel még nem élünk együtt, de tervezzük az összeköltözést. A probléma a kislányom, a párom elfogadja, hogy van egy lányom és szeretne is részt venni a nevelésében, de a kislányom ezt nagyon rossz néven veszi. Hetente van konfliktusuk és ez sajnos kihat a mi kapcsolatunkra is. Tudom, hogy féltékeny a kislányom amiért a figyelmem megoszlik és most már nem csak Ő a kizárólagos,de nem tudom, mit is kellene tennem.
2012. jan. 16. 12:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Most majd jönnek azzal, hogy a párod ne nevelje, de akkor azt nem tudják, hogy minden hatás, ami éri a gyereket, az nevelés. Kislányoddal beszélgettél róla? 7évesen már sokat megért. Csináljatok csajos programot, hadd érezze, hogy attól, hogy van a barátod, csak ő a gyereked. Nem veszít el téged.


Én is voltam hasonló helyzetben, ugyanígy 7 éves volt, mondjuk az ő apukája meghalt. Amikor -most már férjemmel- találkozgattunk, akkor elvittem egyszer őt is. Tök jól érezte magát, de aztán elkezdett sírni, amikor hazaértünk, hogy akkor most mi van?


És akkor elmagyaráztam neki, hogy mindenki máshogy szeret mindenkit. Úgy, ahogy őt szeretem, senkit sem fogok, mert belőle csak egy van. De viszont a fiút is máshogy szeretem. Az a szeretet nem érinti őt. Bár nekem annyiból jobb volt a helyzet, hogy a leányzónak egyből megtetszett a párom, nagyon örült neki.

2012. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!