Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szülőd eladná a házat...

Ha a szülőd eladná a házat amiben éltetek jár örökség neked?

Figyelt kérdés

Érdekel hogy ha valaki szülője eladja a házát kisebbet vesz vagy akármi a már különköltözött felnőttnek jár e ebből valami ? és a testvéreknek ? ezt hogyan rendezik általában

konfliktus mentesen?


És valóban az érdekel h formálható e egyáltalán igény, vagy sem ? vagy ezt a szülő ajánlja fel ? (Mondjuk Te megsértődnél ha testvéred kapna Te meg nem ?)


2012. máj. 31. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Örökség csak akkor jár, ha a szülők meghalnak!

Ha kisebb házat vesznek és marad pénzük, akkor saját döntésük, hogy a gyerekeiknek adnak belőle, vagy másra költik, kötelezettség nincs.

2012. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Örökség halál után jár. Nem értem a kérdésedet.

Életében azt vesz amit akar a szülő, el is basz...hatja a pénzt, annak adja, akinek akarja.

Igen, megsértődék egyébként.

2012. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülők nevén van a ház, akkor azt csinálnak vele, amit akarnak.


Mindenesetre ha a testvéremnek adnának belőle, nekem pedig nem, nem esne jól, de joguk van hozzá.

2012. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem, az ő házuk.Ha eladjákés elverik az összes pénzt, akkor se szólhatok semmit. Elég szomorú, ha valaki Azt csak akkor fogok kapni, ha a szüleim meghalnak. Én azt remélem még nagyonsokáig fognak élni. Akkor is, ha minden péntüket elköltik ez alatt.
2012. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az örökség iránti igény a tulajdonos elhunytával nyílik meg, tehát életében azt csinál vele, amit akar. A te esetedben az értékkülönbözetből nem kérhetsz részt. az is lehet, hogy azért adta el, mert a megélhetésére akarja felhasználni és nem a gyerekeire akar támaszkodni. Azért természetesen megsértődnék, ha a testvéremnek adna belőle és nekem nem (kivétel persze, ha én korábban már kaptam valamit, de akkor a testvérem kimaradt az "osztogatásból").
2012. máj. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ha elkártyázza az összes pénzét,akkor sincs hozzá közöd. abból örökölsz,ami haláluk után marad. ha a tesódnak ad a pénzből-most- neked meg nem ahhoz sincs közöd. jogot meg végképp nem formálhatsz rá. azt csinálnak amit akarnak
2012. máj. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Gondolom a ház a szülő nevén van, az ő tulajdona; a gyermeknek csak akkor lesz tulajdonjoga, ha a szülője meghal, vagy a szülő a nevére íratja a házát.

De ha ez nem történik meg, azt csinál a házával, amit jónak lát, és az eladásból származó pénz is az övé, de belátása szerint persze adhat a pénzt gyermekeinek, ajándék gyanánt.

2012. máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem jár! Ez az ő tulajdonuk, az ő házuk, gondolom ők dolgoztak meg érte.

Miért kellene adnia belőle?Ezt valahogy nem értem.


"Mondjuk Te megsértődnél ha testvéred kapna Te meg nem ?"

Attól függ melyikünk mennyit segített a szülőknek anyagilag. Persze nem mindegy, hogy mennyiből. Pl. ha testvérem jómódú, én meg szegény, akkor logikus, hogy én nem tudtam.

2012. máj. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az első kérdést megválaszolták, a másodikra reagálnék:


Nem sértődnék meg abban az esetben (sőt, én kérném úgy), ha a testvérem rosszabb anyagi helyzetben van, még nincs saját lakása, háza, a fizetése sem túl magas, de mindent megtesz azért, hogy előrébb jussanak ÉS nekem nincsenek anyagi gondjaim, előreláthatóan jóideig nem is lesznek. Amennyiben mindketten hasonló anyagi és lehetőségbeli körülmények közt leledzünk, akkor nem esne jól a döntés.

2012. máj. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok, persze az is hozzátartozik, hogy idős korukban vagy rászorulás esetén melyikünk viselte a gondját inkább a szüleinek. Ha én, akkor megsértődnék, ha ő, akkor ésszerűnek tartanám, ha közösen, akkor a 9-es válaszban leírtak lépnek működésbe.
2012. máj. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!