Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségem örökölt, ám nem...

Feleségem örökölt, ám nem köti az orromra, hogy mennyit. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Napokban intézik öccsével az örökségük átvételét. Az ingatlan részével magam is tisztában vagyok, ám a pénzügyit nem tudatja velem feleségem. Nem kis összegről van szó, telik belőle a megörökölt lakás felújítására is. Mivel jelenleg mindketten munkanélküliek vagyunk nem voltunk mostanában fényes helyzetben. Előtte jómagam 8 éven keresztül jól fizető állásban voltam. Eltartottam családomat. Jelenleg arról sem beszél, hogy kifizetné a fennálló tartozásunkat, melyet együtt éltünk fel és pl. az én folyószámlahitelemből adódik. Ám a bankom már másodszor szólít fel a rendezésére.

Mitévő legyek? Szeretem a családomat, vitát nem szeretnék, ám azt sem, hogy velem szemben szankcionáljon a bank, míg neki méretes bankszámlája van.



2012. ápr. 25. 13:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
19%
Amit a feleséged örököl, az a saját külön vagyona, ahhoz neked semmi közöd. Nem kell sem megmondania, hogy mennyi az, sem odaadnia neked.
2012. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Ja és kedves 1. szerinted az milyen házasság?


A kiadások közösek, a bevétel meg nem? Jogilag persze igazad van, de emberileg...

2012. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%
Nem neki adná, hanem a közösen felélt hiteleket fizetné ki! Milyen dolog már házasságban eltitkolni ilyesmit? Persze a sajátja de azért akivel együtt élek, annak elmondom, hogy mi újság!!
2012. ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem le kéne ülnöd vele, mondván, hogy ideje áttekinteni a pénzügyeket...
2012. ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%
De genya felséged van!
2012. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Hú de gyorsak voltatok, épp csak feltettem a kérdést! Köszi!

kedves. 1.-es

Igen, a jogi részével magam is tisztában vagyok. De mivel házasságban nem csak a megszerzett vagyon, hanem a tartozás is közös, így nem kéne segítenie annak rendezésében?

Tudni kell, hogy múlt nyáron ő csinált egy nagyobb tartozást, amit úgy tudtunk rendezni, hogy eladtuk, majd fele értékűre cseréltük az autónkat. Ha akkor figyelembe vette, hogy a tartozás közös, akkor most miért nem? :-o Megoldásnak én a jelenlegi autónk eladását gondoltam ki. Jelenleg várom, hogy képes lesz e addig elmenni, hogy megtegyük és itt maradjunk autó nélkül.

Nem a jogi része aggaszt, hanem a morális. Úgy érzem, ha így áll hozzá kapcsolatunkhoz, akkor én le is léphetek, elboldogul ő egyedül a két gyerekkel. :-((


Kedves 2-es és 3-as!

Magam is így gondolom.


Kedves Palm!

Beszélgetünk, ám jelenleg esze ágában nincs kifizetni a tartozást. (konkrétan nem mondja ki, csak körbeírja) A bankszámlán havi minimális pénzforgalomnak meg léte esetén nem szünteti meg a bank a folyószámlahitelt és nem kérik a hitel azonnali kiegyenlítését. Nejem annyit ajánlott fel, hogy átutalja ezt a minimál összeget. Minden hónapba vegyem ki, adjam vissza, köv. hónapban majd újra átutalja. Ezek szerint nejem úgy gondolja, hogy majd ha ismét dolgozok, majd én kifizetem a tartozást :-((

2012. ápr. 25. 13:59
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
Ülj le vele és mondd ezt így el neki,hogy rendezni kéne a bank felé a tartozást,amit együtt éltetek fel.Fura feleséged van, hogy titkol ilyen dolgokat....A "bevételek" szerinte nem közösek, csak a kiadások?
2012. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%
Én megkérdezném tőle!Nincs ezen mit kertelni,nem egy idegen ember vagy,hanem a férje,szerintem jogod van megkérdezni,hogy mennyit örökölt és mire szándékozik fordítani az összeget.Egyébként tényleg nem valami szép dolog a feleséged részéről,hogy téged így kirekeszt ebből a dologból!
2012. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%

Huh, ez durva... A nejed mintha keverne két rendszert, a külön és a közös kasszát. Mindkettő működhet, mindkettőnek lehet létjogosultsága, de nem ilyen kombinációban... :-/


Lehet, mégiscsak le kéne nyelni a békát, és kitálalni a feleségednek, mert így csak továbbra is ül majd a pénzén, és nézi, ahogy Téged felőrölnek a hitelek.

2012. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
95%
Furcsa elképzelése van a nejednek a házasság intézményéről. Ez így inkább olyan mint két különálló ember egy fedél alatt.
2012. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!