Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre költöznék a 3 éves...

Külföldre költöznék a 3 éves fiammal, kell hozzá az apa beleegyezése?

Figyelt kérdés

Ha valaki járt már hasonló cipőben késem segítsen. A gyerekem apjával sosem éltünk együtt, csak a nevére vette a gyereket, de mindig is egyedül neveltem. Azóta is évente egyszer jön le a gyerekhez ( az ország másik végén lakik ). Ráadásul gyerektartást sem fizet, a 3 év alatt egy Ft-ot sem kaptam tőle.

Július 4-én kiköltöznék Angliába a gyerekkel, őt biztos nem zavarná, mert most is szarik a fejünkre, ilyen esetben kell az engedélye, vagy ott kell lennie az útlevél intézésénél?

Előre is köszi a válaszokat, remélem tudtok segíteni...


2012. jún. 1. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
tudtommal az útlevélhez mindkét szülő aláírása kell.... hacsak nem mond le a gyerekről de ha úgyis szarik rá akkor biztos nem érdekli hova mentek... csak a papírt írja alá
2012. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2012. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha van hivatalos birósági végzés h te neveled a gyereket,akkor nem kell az apa az útlevélhez.
2012. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nincs bírósági végzés, nem voltunk házasok, egyértelmű volt, hogy nálam marad a gyerek. Csak nem mindegy, hogy személyesen meg kell jelennie, vagy elég egy beleegyező nyilatkozat. Ő ezért nem fog lejönni Pécsre..., nekem pedig nincs pénzem elmenni hozzá...
2012. jún. 1. 11:37
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

szia!

ha Angliába mész,ott iratod be a gyereket suliba stb.

ugy tudsz külföldre kiköltözni hogy apukával iratsz egy beleegyező nyilatkozatot,hogy te külföldre költözöl a gyerekkel,és tudámásul veszi ,két tanuval.

kint az iskolában,hivatalos helyen az apukat is kérdezni fogjak hogy hol van,és akkor tudod megmutatni ezt a papirt

hogy ő tudomásul vette h elköltöztök.

2012. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :) Ehhez van vmi formanyomtatvány, vagy csak simán megfogalmazom és aláíratom vele? Az útlevél igénylésnél sem kell jelen lennie?
2012. jún. 1. 11:48
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
legjobb az az lenne ha angolul irnatok természetesen.
2012. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hozzájáruló nyilatkozat kell az útlevélhez is,legalabbis a neten ez van.de az okmányirodába telefonalj be,és elmondjak.
2012. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Betelefonáltam, nem elég a nyilatkozat, ott kell lennie személyesen... Csak akkor nem kéne, ha elváltunk volna és nekem ítélték volna a gyereket... Szuper, mehetek Pestre + a gyorsított útlevelek 40 ezer :(
2012. jún. 1. 12:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Én még nem jártam így, de Angliába elég a személyigazolvány is útlevél helyett, azt meg szerintem az apja nélkül is kiválthatod. Bár nem tudom, hogy egy kiskorúnak milyen esetekben adnak személyit, én erre is rákérdeznék az okmányirodában. De érvényes személyivel te is mehetsz, magadnak ne csináltass útlevelet sürgősségi díjjal. De azért a személyidet fénymásold le, mert ha elhagyod, nagyon jól fog jönni egy fénymásolat.
2012. jún. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!