Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik a leggyönyörűbb/szebb...

Mik a leggyönyörűbb/szebb magyar keresztnevek?

Figyelt kérdés

2012. jún. 1. 15:37
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
73%
Zsuzsi. :) Vagyis Zsuzsanna. Így szebb.
2012. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
80%
Pista mög a Bözsi,tetszik tudni István és Erzsébet
2012. jún. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
82%

Az okoskodóknak üzenem:

Aisa - Az Aisa magyar eredetű női név, jelentése: ajak. Rokon neve: Ajsa.

2012. jún. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
89%

Na akkor most tanakodjatok. :D

"Jelentés: ajak; Eredet: magyar ,más feltételezés szerint a név török eredetű, és jelentése: barázdabillegető (madár)"

"(Ajesa), Abu-Bekr leánya, Mohammed próféta felesége. Elkísérte férjét hadjárataiban s mint legkedvesebb neje nagy befolyásra tett szert. Alit, Mohammed vejét, véghetetlenül gyűlölte, mert hűségében kételkedni mert. 632-ben tehát kivitte, hogy a próféta utódjául nem Ali, hanem atyja, Abu-Bekr ismertetett el. De Oszman erőszakos halála után Ali mégis csak kalifa lett 656-ban. Aisa ezuttal is kűzdött ellene, seregeit azonban Basszóránál az u. n. teve csatában megverték, Aisát foglyul ejtették és Medinába vitték Meghalt 680., a próféta mellé temették. (L. «Mohammed» cikket.)"

2012. jún. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
79%

Magyar nevek közül szerintem nagyon szép a Lilla, Levente, Ákos, Nimród, Hanga, Boglárka, Luca, Emese, Kinga, Réka.

Amúgy a kedvenc neveim Milán, Miléna, Léna, Leila, Rebeka, Alma.

2012. jún. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
53%

tegnap 20:52

Nem én kezdtem el okoskodni, amúgy nem 1 helyen írják, hogy perzsa eredetű.

Az eredeti ősmagyar neveket sehol nem használják külföldön, fordításuk sincs.

De ezt mellékesen jegyeztem meg, nem akarok offolni, mivel te voltál egyedül, aki elkezdte feszegetni ezt a témát. Remélem, megnyugtatott a lepontozás...

2012. jún. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
2%

Hát pontozz le ki a f...t érdekel? Sőt szólok, hogy tegnap a 10. választ 15:50-kor is Én írtam. Nyugodtan húzd le azt is...

De azért légyszíves vedd a fáradtságot és pötyögd be a google-ba, hogy Jázmin névnap, vagy keresztnevek eredete, és mindenhol kiadja, hogy magyar név.

Azért mert az Aladdin-ba is Jázminnak hívták a hercegnőt, még nem lesz perzsa név.

2012. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

Már megtörtént, különben nem írtam volna magamtól, ha nem nézek utána, valahol valóban magyarnak írják, máshol nem...

Én nem pontoztam le senkit, annyira nagy magyar vagy, de értelmezni nem tudsz... Az én válaszom lett lepontozva, csak ha nem jut el, amit írok, az már nem rajtam múlik...

2012. jún. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
49%

"ma 15:46

Rohadt nagy öngólt lőttél, remélem, tudod.

Jázmin...Gratulálok, nagyon okos vagy!"

Ezt meg a Nagyanyám írta, és nem te? Az előbb még állítottad, hogy perzsa, és leszóltad a 15:46-ost. Most állítod, hogy talán ez talán az. Döntsd már el mit akarsz.


Egyébként a rohadt pontjaiddal hagyjál már békén!! Adok neked szívesen zöldet, csak mondd!

2012. jún. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
45%
Én írtam azt hogy Zsuzsi. Nem tudom ki a lóf*sz pontozott le, de elmehet a p*csába. Barom.
2012. jún. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!