Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak emberek úgy...

Hogyan tudnak emberek úgy élni hogy évek óta halmozzák a felesleges dolgokat a lakásban és nem is takarítanak?

Figyelt kérdés

Egy kisgyerekes család lakásást volt alkalmam látni,és hihetetlen volt ami ott fogadott,eszméletlen felhalmozás mindenhol,szinte lépni nem lehet a lakásban.

Ezeknek az embereknek egyszerűen nincs igénye a friss lakásra vagy egyszerűen lusták?


2012. jún. 2. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Csak nem te is nézed a TLC-t? :D

Sajnos vannak ilyen emberek.

Én nemrég voltam egyik rég látott barátnőmnél, és meglepődtem: szanaszét a ruhák, víz kifolyva a fürdőszobából, morzsa hever a szobában mindenütt, ágyak nincsenek bevetve.

És nekik még gyerekük sincs.


Kisgyerekeseknél biztos, hogy nehezebb rendet tartani, de ez sem ok arra, hogy koszosak, és rumlisak legyünk.

2012. jún. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem én se.Én mindig rámolok,hogy minél kevesebb dolog legyen a lakásban.A ruhákat is mindig odaadom a kukásoknak,hajléktalanoknak,vagy gyűjtőkonténer.Ami nagyobb értékű dolog,de már nem használtam,eladtam a neten.A sok bútort se szeretem,csak ami lényeges.Ha nincs rend,megőrülök,mert akkor a fejemben is káosz van,nem találok semmit.Ezeknek a családoknak is az agyában nagy káosz uralkodik.
2012. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, h az egy ősi ösztön, h az ember begyűjt mindent és nem dobja ki, mert "jó lesz még az később". Én is sokáig éltem így, de kezdett zavarni a helyhiány. Egyszerűen meg kellett látnom, h mi az ami még használható. Sokszor pedig az emléke miatt nem dobtam ki tárgyakat, bármilyen használhatatlanok is voltak. Mostanában már az a taktikám, h évente 2-3-szor csinálok egy nagytakarítást, amikor átnézem az összegyűjtött dolgokat. Ha két nagytakarítás után megtalálok valamit, amire már nem is emlékeztem, h ott van, akkor kuka.
2012. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez az!

Nálam is káosz van ha nincs itthon rend.

Nem arról van most szó mint általában a kisgyerekes családokban mint nálunk is hogy általában játékok szanaszét hanem pl.a konyhába épphogy belehet menni mert szekrényeken vastagon álla a por és elmondhatatlanul sok minden van ott,mindenféle dolog:számlák,csavarok,papírok,tányérok,dízsek,gyertyák,régi üvegek aminek az alja berohadt és ez mond egyrakáson felhalmozva...

2012. jún. 2. 15:10
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok és még hozzáfűznék valamit.

Az ősi ösztön gondolom azért van, mert mindenki igyekezett felhasználni mindent, hiszen nem lehetett tudni, h mikor lesznek zordabb körülmények, amikor szükség lett volna az adott dologra. Viszont ma már a tömegtermelés korában az ember nem szeret bíbelődni, de az ösztön azért megmarad. Anyukám házában még mindig ott áll a keverőtárcsás mosógép és a centrifuga, holott mindkettő elromlott :(

2012. jún. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Most nálam is hasonló van, por, néhol kupi, fel is kellene mosni....Mentségemre legyen szólva: vizsgaidőszak van, és a kicsi 1éves....De majd hétvégén...)
2012. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam meg káosz van, mert abban tudok eligazodni. Az én házam, az én váram. Pont elég a melóhelyen rendet tartani.


Vendégeket meg soha, ismétlem soha nem fogadok.

2012. jún. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lelki betegség.


[link]


Magyarul:


[link]

2012. jún. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért látni kell a különbséget a nem takarítás és a gyűjtögetés között. Akik gyűjtögetnek, azok nem tudnak kidobni semmit, érzelmileg kötődnek a cuccokhoz, takarózó szöveg a "majd jó lesz valamire". Az ilyen emberek betegek, ez egy betegség, amit ha nem kezelnek időben nagyon durva eredményei lehetnek (mocsok, zsúfoltság, fokozott tűzveszély, rágcsálók, rovarok megjelenése).

A volt barátom szülei voltak ilyenek, a családi házuk tele volt kacatokkal, de nekik azok mind fontosak voltak, ebben nőtt fel az exem is, és a koliban ő is gyűjtögetett, tele volt a polca minden szeméttel, és amikor rákérdeztem egy-egy dolognál, hogy mire kell, akkor jött, hogy nem tudja, de biztos jó lesz valamire. Nem emiatt szakítottam vele, de nem tudtam volna együtt élni vele.

A durvább verzió az, amikor már a gyűjtögetés része lesz a guberálás is.


Az ilyen embereknek, családoknak segítség kell, persze első körben nem fogják elismerni, de rá kell őket döbbenteni, hogy amit csinálnak az nem jó.


Attól, hogy valaki néha nem söpör fel és nem veti be az ágyát az puszta igénytelenség (bár én se szoktam bevetni az ágyam, mert hozzánk nagyon ritkán járnak fel, amikor meg jönnek, akkor kitakarítok, amúgy meg az ágyat meg pár ruhát kivéve általános rend van).

2012. jún. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül jár együtt az, hogy valaki gyűjtöget és hogy nem takarít. Nálam kupi van, de nincs kosz. A kupi is csak olyan, hogy max 10 perc alatt összerámolok, de én így is jól érzem magam, nem tartom igénytelenségnek. Nincs pókháló, nincsenek porcicák, mittudoménmik, semmi elrettentő, csak éppen nem katonás sorrendben állnak a dolgaim. Legalább aki bejön, otthon érzi magát :) látják, hogy itt lakik valaki (egyszer voltam egy helyen, ahol még leülni is alig mertem, mert akkora volt a rend és tisztaság, mintha nem laknák a házat, szinte érintetlen volt... na ezt nem szeretném a sajátomban).

27/N

2012. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!