Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is rontották el a...

Másnak is rontották el a szülei az életét? Anyám miatt felesleges diplomám van.

Figyelt kérdés

Középiskolában reálos voltam, kitűnő tanuló, mérnöknek készültem. Anyám már ekkor célozgatott, hogy az nem lánynak való foglalkozás.

Felvettek BME-re, viszont az első félévben 2 tárgyból meghúztak. Ekkor indult be, ő nem erre nevelt engem, hogy egyetemen egyeseket hozzak, nem vagyok ide való, menjek arra a btk-s szakra, ami szerinte hűdeérdekes.

Ugyan az évfolyamban jónak számítottam, mégis a piszkálódása annyira felidegesített, hogy beadtam másik egyetemre, gondoltam magas a ponthatár, ha felvesznek megyek, ha nem, akkor maradok.

Sajnos felvettek :(

Elvégeztem, nem buktam semmiből, most pedig itt vagyok 1,5 éve munkanélküliként, hiába keresek folyamatosan, még takarítani sem vagyok jó.

Őt pedig hallgathatom, hogy egy semmirekellő, munkakerülő sz@r ember vagyok, nem fogom vinni semmire.


Na de ez az ő hibája :( Bár ma még mérnökként sem lett volna biztos meló :(

Ha lesz rá valaha pénzem szeretném folytatni, de ha így folytatom, kajára nem lesz...


2011. dec. 12. 18:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem az anyukád miatt van felesleges diplomád, hanem magad miatt. Nem másra kell mutogatni, amiért hoztál egy rossz döntést, hanem fel kell vállalni, hogy a te hibád. Gondolom nem tartott senki pisztolyt a fejedhez, hogy márpedig a btk-ra kell menned. Ha mégis átmentél, akkor magadra vess. Hagyd abba mások okolását és az önsajnálatot és kezdj valamit magaddal.
2011. dec. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem rontottad el az életed, még huszonéves vagy nincs vége a világnak, másodszor szerintem elég gyerekes az anyádat okolni azért ami történt. Én a helyedben a megoldást keresném pl új képzést már régen elkezdhettél volna másfél év alatt akár egy OKJ-t.

A BME-n tudom hogy nagyon nehezek a tantárgyak, de a másik szakodról összesen annyit írsz, hogy "nem buktál meg". Nem volt szakmai gyakorlatod? Vagy mit csináltál az alatt az idő alatt ameddig elvégezted? A mesterképzést is megcsináltad?

2011. dec. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igaza van az elsőnek. Nem lett volna muszáj átjelentkezned, bár tény, az érzelmi zsarolást nehéz eltűrni. Fogd magad, kezdd újra az egyetemet, tanulj mérnöknek. Nagyon mást úgysem tehetsz amíg nincs munkád. Addig vállalj diákmelót, vagy valamit, amiből fizeted a könyveket stb.
2011. dec. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 LadyLee ***** válasza:
89%

Inkább az a gond, hogy másokra hárítod a felelősséget a saját döntéseidért.


Gondolom anyukád nem tartott pisztolyt a fejedhez. A döntést te hoztad meg és felnőttként hoztad meg. Nevetséges mást hibáztatni. Ilyen hozzáállással tényleg éhen fogsz halni.


Talán próbálj meg felelősséget vállalni a tetteidért - nem vagy már gyerek, hogy az anyukádat okold..

2011. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%

Jaj, de ismerős. Nálam ugyanez volt, csak még nem diplomáztam. Egy évet voltam a BME hallgatója, közben végig azt kaptam, hogy "ez nem tudomány" "ezért nem érdemes egyetemre járni" "így soha nem leszel értelmiségi" "miért nem csinálsz egy tisztességes bölcsész szakot". Na végül átjöttem. Lehet bármit mondani, ha egy 18 éves embernek, aki még nem is igazán felnőtt, az anyja, akire a legjobban kellene hallgasson, folyamatosan azt duruzsolja, hogy egy sz@r, mert amit csinál, az értelmetlen, akkor az ember megadja magát. Aztán mire rájöttem, hogy mi is történt valójában, már túl sok félévet vesztettem.


Nem tudom, mi a megoldás, azt mindenesetre megtanultam, hogy soha többé nem hallgatok anyámra :(

2011. dec. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem támogatták sok döntésemet tizenévesen, de nem hagytam, hogy beleszóljanak az életembe, és ha mégis, akkor elfogadtam, hogy az én döntésem volt és vállalom érte a felelősséget. Ezt kellene neked is, előző, és a kérdezőnek is megértenie.
2011. dec. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%
Persze, ez tiszta sor. Csak tudod, utólag könnyű okosnak lenni. Mint írtam, én is rájöttem már, hogy évekkel ezelőtt mit kellett volna tennem. De azt is tudom, hogy ezen felesleges agyalni, a múltat nem lehet megváltozatni, itt van egy pocsék helyzet, ebből kéne kihozni valamit. De mit?
2011. dec. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Én teljes mértékben megértelek, azt viszont tudomásul kell venni h innentől kezdve magadnak felelj meg ne anyádnak..

Ne azt csináld amit anyád akar..én hasonló cipőben járok, én is jól tanulok 4,5 átlagért küzdök egyetemen és anyám pasija csak annyit mond h mit kezdjenek ezzel..ettől a ruha nem lesz vasalt..:D

Magadnak élj ne másnak!!

2011. dec. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

A kötelező szakmai gyakorlataim megvannak, még a régi 5 éves teljes képzésben végeztem.

Most önkéntesként dolgozom, hogy legyen plusz tapasztalatom és ne kelljen vele lennem otthon.


Anyámnak mindig is én voltam a "kicsilánya", apám nincs, mindig azt "kellett" csinálni amit ő mondott, baromi nehéz neki ellenszegülni. Tudom, hogy az én hibám, de annyira bele akar szólni az életembe, soha egyik barátom nem felelt meg neki, elüldözte őket, a barátnőim se szereti, ő akart nekem szerezni olyat, aki neki szimpatikus.


Télen be fogom adni a jelentkezésemet, csak egy mérnöki szak nagyon sokba kerül, már csak költségtérítésesre tudok jelentkezni. A diákmunka pedig nem olyan biztos, ott sincs túlkínálat.

2011. dec. 12. 19:13
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember vagy, saját döntéseidért te vagy a felelős, nem pedig az, aki ebben befolyásolt.

Nagyon nem szimpatikus hozzáállás a tied, hogy anyukád elrontotta az életedet. Nincs elrontva az életed, viszont nagyon gyorsan önállósodnod kell több szempontból is. Kezdve kell venni az életed irányítását, és ha látod, hogy nem jó irányba halad -mint mondjuk az utóbbi 5 évben- akkor merni kell változtatni, még akkor is, ha senki nem kínálja neked tálcán a lehetőséget.


Keress egy piacképes szakmát, és tanulj annak.


Változtass az álláskeresési technikádon, mert ha nem is hasznos a diplomád, nekem az összes bölcsész barátom dolgozik, igaz recepciósként, meg ilyenek, de a lényeg, hogy pénzt keresnek.


Be vagy jelentve munkanélkülinek? Amikor én bejelentkeztem, rögtön kaptam 3 állásajánlatot, diplomával, nyelvtudással van esélyed.

2011. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!