Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék egy felelőtlen...

Mit tehetnék egy felelőtlen emberrel?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy a férjemmel elég rossz anyagi helyzetben élünk, nehezen tudjuk újítani a házunkat is. Tavaly aláírtam neki az egyik szolgáltatónál 2 évet, egy tabletre és a legmagasabb telefon csomagra, amihez adtak egy telefont is. Erre havonta 40ezret fizetünk. Egyszer már elcsúsztunk vele, akkor nagymamám húzott ki a szarból. Azóta ezerszer megbántam a dolgot. Viszont havonta kitalálja hogy neki új telefon kell, új tablet, valami új kütyü. Ez a mániája... Most kitalált egy új dolgot, weblapot akar készíteni. Ehhez kell neki egy új asztali gép. Nagyon beleélte magát, már szervezi a dolgot... Mondtam hogy nem tehetjük meg, nem érdekli. Augusztusban születik a babánk egy darab ruhát nem vett még neki. Közölte hogy még hova vásároljon, meg sem született? Hát én nem is tudtam erre mit mondani. Nem gondoltam volna hogy ennyire nem érdekli a dolog. Nem tudom felfogni hogy állhat így a dolgokhoz. A másik az, hogy anyukámék tulajdonképpen meghívtak a saját nyaralónkba júniusban, úgy hogy nekünk nem kell állnunk semmit. Én vonakodva, de elfogadtam a meghívást. Azóta a azzal jön hogyha gépre nem telik, akkor arra miért. Mondtam hogy egy forintunkba nem fog kerülni, soha többet nem lesz így lehetőségünk így nyaralni. Mondta hogy ő így nem tud. Neki muszáj pénzt költenie. Mondtam hogy jó, akkor ne menjünk. De neki akkor is kell az a hülye gép. Nem tudom elhinni hogy minden fontosabb mint a gyerekünk. Ha tudom előre hogy ez lesz......

Kérlek segítsetek, mit mondjak neki hogy megértse a helyzetünket? Én lemondok a nyaralásról, nem vásárolok magamnak semmit, pedig tudnék mire költeni de nem teszem. Neki pedig csak azon jár az esze, hova tehetné a nem létező pénzünket. Mellesleg jóval idősebb mint én, mégis úgy érzem, én tudok felelősségteljesebben gondolkodni.


2012. jún. 2. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit,aki felnőtt ember létére felelőtlen,az mindig az marad.Te meg szenvedhetsz mellette a hülyeségei miatt.Tulajdonképpen van egy nagyra nőtt gyereked,akinek nem hiányzik még egy gyerek.
2012. jún. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos így van. Neki is mondtam már, hogy ő az első gyerekem... Csak nevetni szokott rajta.
2012. jún. 2. 19:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Addig örülj, ameddig tudsz a költekezéseiről. Előbb utóbb biztosan fog a hátad mögött is adósságot csinálni az ilyen ember. Időben lépj le. Megkeresi egyáltalán ezeket a kiadásokat?
2012. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen embernek gyereket szülni? Ez nem látszott korábban? Most már nincs mit tenni.
2012. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit lehetne tenni, de előre sajnállak amiatt, hogy a gyerek születése után mit kell majd végigszenvedned. Valószínűleg akkor még jobban fog költekezni, mondván, hogy csak ő keres, te nem dolgozol. Talán egy alapos fejmosás nem ártana neki, az orra alá dörgölhetnéd mondjuk azt, hogy ha megszületik a baba mennyibe fog majd kerülni a pelenka, ruha, tápszer vagy amire még szüksége van. Persze azért azt is jó lenne tudni, hogy ki milyen arányban ad bele a közös kasszába. Ha pl ő tartott el már a terhesség előtt is, azaz te akkor sem dolgoztál, akkor sajnos nem tudsz mit kezdeni vele, bármit mondasz, ő úgy fogja fel, hogy ő keresi azt a pénzt, joga van elkölteni. Ez persze nem azt jelenti, hogy ez a normális hozzáállás, sőt!!!
2012. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém,jól belenyúltál. Sajnos ez NEM fog változni sőt,lehet hogy rosszabb is lesz.Ahogy egy öreg bácsi mondta nekem:

"A gallyat lehet hajlítani,de az ágat már csak törni lehet,azt viszont qrva nehezen!"



35F

2012. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A gyerek születése előtt el kéne válni mert így az ő baromságaiért te is felelősséggel tartozol.

Kifogy a pénzből és hitelt hitelre fog halmozni

te meg azon kapod magad hogy a kezedben a csecsemővel hadakozol a behajtokkal hogy ne pakolják ki a lakást. Hiába válsz el, majd évtizedek múlva is a te fizudból vonják majd a hiteleket.

2012. jún. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tud hitelt felvenni, mindenhol van már tartozás, szó szerint mindenhol. Ezért van az én nevemen a telefon számlája is.
2012. jún. 2. 20:38
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben szó nélkül lemondanám a telefon és a tablet előfizetést.Szépen menj be a szolgáltatóhoz és vond vissza a hűségnyilatkozatot.Persze előbb tudakold meg mennyibe kerülne!Visszaadod a gépeket is a szolgáltatónak stb.Egy gonddal kevesebb. Ha ezen flkapja a vizet az ő dolga,de szerintem mehet amerre lát a k*rva tabletjével együtt! Nézz a körmére és kész!
2012. jún. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így tenném, ahogy az utolsó! Nincs tablet, az én nevemre nem veszek semmit. Majd ha kifizette az adósságait, akkor. Ja és természetesen válnék, nehogy nekem kelljen bármit fizetni utána.

Meg kell tanulnia, hogy felelősen kell élni, ezt pedig akkor fogja tudni, ha kikerül a mélybe.

2012. jún. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!