Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Hogyan rázhatnám fel? Milyen programokkal?

Figyelt kérdés

Anyukám 60 éves, pár hónapja ment nyugdíjba, és látszik rajta, hogy nem találja a helyét. Nagyrészt nm itthon vagyok, viszont amikor igen, észreveszem, hogy sokszor alszik napközben, vagyis szerintem csak lefekszik, mert nem tudja, mit csináljon. Fiatalos, mindenki szerint tíz évet letagadhatna, meg vidám is, viszont szerintem annyira már nem "bohókás", hogy pl. valamilyen csoportos mozgásra vállalkozna. Olvasni szokott, és megnézi a néhány "kedvenc" műsorát a tv-ben (inkább vetélkedőket, a szappanoperákat például nem szereti), néhány hetente mennek különböző ismerősökkel kirándulni, az ott készült képeken látszik rajta, hogy szereti, jól érzi magát, de ez a hétköznapi itthon ülés szerintem megviseli. Ha kérdeztem, hogy milyen a nyugdíjas élet, unatkozik-e, soha nem panaszkodik, mert hogy takarítgat, meg főz, tesz-vesz, és el is telik az idő, tehát valahogy úgy szeretnék kitalálni neki örömteli elfoglaltságot, hogy "észre se vegye, mire megy ki a játék". Szeret kötni is, de nekem már mindenem van, apukámnak szintén, tesó nincs, a tágabb családdal nem annyira közeli a viszony, hogy nekik köthetne...gondoltam arra is, hogy valami kis üzletszerűt lehetne ebből kihozni, h rendelésre köt, vagy csak úgy és eladja, de azt mondta, hogy idegeneknek nem akar, meg körülményes is lenne.

Milyen elfoglaltság lenne ez? Esetleg a ti szüleitek, vagy ti magatok (hasonló életszakaszban) miket szeretnek/tek csinálni a szükséges dolgokon kívül?



2012. jún. 5. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Férjem nagyszülei 72 évsek és ök járnak nyugdíjas tornára, meg még valami nyugdíjas dologra. Nézz körül mi van felétek,nem kell feltétlen nyugdíjas legyen, de valami 50 felettieknek heti program, ahova hetente 1x eljár.


A párom nagyszülei panekben laknak, de van egy hobby kertjük, azt ápolgatják, de ez már nekik évtizedek óta meg van.

2012. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem valami mozgást kéne neki kitalálni, mert aközben is mozog (mint a túrákon)..
2012. jún. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!