Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az igazi apa le tud mondani a...

Az igazi apa le tud mondani a gyerekéről?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5-éves kislányom,és az apukájával most lesz a tárgyalás mivel nincs munkahelye és kéri a gyerektartás díját 15000-Ft-ról 5000-Ft-ra csökkentsék.De ma felhívott hogy inkább le akar mondani róla,ezt megteheti?Gondolom csak azért hogy ne keljen gyerektartást fizetni.Ha le mond róla és a kislány az én neveken lesz akkor még kérhetem a gyerektartást?Nem foglalkozik a kislánnyal 1,5-év alatt 2szer látta
2012. jún. 7. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha az apa elhagyja és nem fizet gyerektartást, akkor azt az állam fogja (ha jól emlékszel 11 éves koráig).
2012. jún. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Mi az, hogy lemond róla? Az ő nevét viseli, nem? Márpedig addig csak úgy nem mondhat le róla. Ha majd lesz egy új párod/férjed, aki esetleg a nevére alarja venni /adoptálja/, akkor jöhet szóba, hogy lemond-e róla. Jól is néznénk ki, ha minden apa, aki nem akar gyerektartást fizetni, csak úgy lemondhatna a gyerekéről. A gyermeknek is vannak érdekei, amit a törvény véd. Ostopba apa! Ha pedig ne fizet, ne alkudozz vele, hanem add biróságra. Ott majd eldöntik, mennyit kell fizetnie.
2012. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud lemondani róla. Gondolhatod, akkor a sok "beleszarok, mi van a gyerekemmel" apuka/anyuka is ugyanezt tenné. Akkor mondhat le róla, ha egyidejűleg a gyereket nevelő másik szülőnek a párja örökbe fogadja. Vagy bárki más. Amíg ez nem történik meg, ő nem mondhat csak úgy le róla.
2012. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
78%
A gyereknek joga van ahhoz, hogy apja legyen, apának lenni nem kiváltság. A felügyeleti jogáról a gyerek felett lemondhat, de a tartási kötelezettsége megmarad.
2012. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Remek. Az én férjem évek óta küzd a gyermekeiért bármi áron. Az ilyen nem apa! Nem tud lemondani a gyerekről, csak ha ezt Te is szeretnéd és van aki a nevére veszi. Undorító ronda dolog amit művel. Fizessen csak! Ne hagyd magad!
2012. jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet a gyerekről lemondani, csak ha egyúttal örökbe is adja.

A szülői jogviszony megszűnésével -amit a bíróság megszüntethet igen nyomós indokkal- a tartásdíj fizetési kötelezettség nem szűnik meg.

Az állam által megelőlegezett tartásdíjnak feltételei vannak, pl 6 havi nem fizetés és 2 nem teljesült végrehajtás.

A 15e tartásdíj nem sok és ki fogják röhögni a csökkentési kérelem miatt

2012. jún. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Asszem van egy tartasdij minimum, de 10000 felett, ha jol tudom.

A felügyeleti jogrol tud lemondani, de a tartasdijat akkor is fizetni fogja. Igazi apa nem tud lemondani a gyerekeiröl.

Nalunk a parom exe tetü, parom megis mindent megtenne a gyerekekert, pedig a gyerekek sokszor nagyon szemet modon bannak vele es teljesen anyara vannak fixalva. Ettöl függetlenül a parom imadja öket, es nem hajlando lemondani roluk, remeli, hogy egyszer a gyerekek is önallo velemenyt fognak alkotni, nem pedig az anyjuknak akarnak megfelelni. Szoval ö küzd a vegsökig, nem adja fel öket. Es fizet is, stb...

2012. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az igazi apa nem mond le a gyerekéről. ha úgy értetted, hogy a vér szerinti apa, az le tud, ha más örökbe fogadja. nem értem, mit értesz az alatt, hogy "én nevemre kerül", minden gyereknek az anyja és az apja neve is benne van az anyakönyvi kivonatában, tehát eleve a tiéden IS van. akkor cserélhető le, ha örökbe fogadják.
2012. jún. 8. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor mondhat le a gyermekről, aki a nevén van, ha kér vérvizsgálatot, és kiderül, h nem az ő gyereke. csak úgy!
2013. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!