Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy kirúgnak az egyetemről? És mihez kezdjek ezután?

Figyelt kérdés

A szüleim nagyon sok pénzt fektettek bele, 2 éve járok oda, de van egy tárgyam amit egyszerűen nem tudok megcsinálni, és már az összes lehetőséget elhasználtam. Ők is tudják, hogy nagyon sokat szenvedtem ezzel a tárggyal, de remélték hogy a végén majd sikerül.

Nem tudom mit csináljak ezután, elrontottam az egész életem :(


2012. jún. 11. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
jövőre újra megpróbálhatod nem?
2012. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

"Szia, anya, az a helyzet, hogy kirúgtak az egyetemről."

Hogy mihez kezdesz utána? Mész dolgozni, mint mindenki más. Keresel egy tökmindegy, milyen állást, és dolgozol, pénzt keresel.

Én, mint szülő, nem járulnék hozzá egy másik egyetem vagy egy másik szak elkezdéséhez, ha már egy nem sikerült. Szóval, szerintem ne erőltesd a másik szakot. Munka mellett is meg lehet oldani a tanulást, én is úgy tanulok, úgyhogy veszve nincs semmi.

De még ha finanszírozzák is a további tanulmányaidat, akkor sem fogsz simi-simit kapni a buksidra.

2012. jún. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Azzal,hogy elvégzel egy egyetemet még nem lesz megoldva az életed...Tanulj rendes szakmát.Többet érsz vele.
2012. jún. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

Off

De mi az a tantárgy?

2012. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
keresel munkát, aztán azzal állsz a szüleid elé hogy kaptál egy kihagyhatatlan állásajánlatot amiért otthagyod az egyetemet.
2012. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
67%

Hát ez gáz. Most én is hasonló helyzetben vagyok. Az első 2 évben még raktam a vizsgákat csak a harmadik évben nem volt épp kedvem bejárni az órákra és így 1 éven keresztül semmit nem csináltam, iskolába se voltam már 1 éve. 3 hónap múlva megkapom a magyar állampolgárságit és megyek Magyarországra kamionsofőrnek, még mielőtt a szüleim elkezdené érdekelni mikor érettségizek. Ha megtudnák mit csináltam élve eltemetnének :S


A lényeg hogy legyél higgadt, ne ess kétségbe és minél tovább húzod a dolgot annál rosszabb lesz.

2012. jún. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős szitu.

Én olyan szerencsétlen és béna voltam, hogy egyetemen nem tudtam elvégezni egy OKJ-s szakot. Egy tárggyal szenvedtem, életemben nem tanultam annyit, mint arra az egyre, és nem sikerült. Nekem is vége lett januárban az okj-s pályafutásomnak fél évvel a vége előtt.

Én már év elejétől kezdve pedzegettem otthon, hogy nehéz a tárgy, lehet, hogy nem fog sikerülni, nem is érdekel a szak,amire járok stb.stb., de még így is nehezen viselték.

Közben jelentkeztem másik suliba, jövőre végre olyan szakot fogok elkezdeni, ami tényleg érdekel is. Tudom, hülye voltam, elpazaroltam 2 évet az életemből, de sajnos pályaválasztáskor nagyon-nagyon rosszul döntöttem.

Így jártam, megtanultam a leckét.

Sajnos ezt nem lehet szépíteni. Állj eléjük és mondd el nekik. Továbbá ismertesd velük a terveidet a jövőre nézve (én is ezt tettem), hogy lássák, nem csak úgy leszel majd a világban.

Sok sikert, és kitartás!

20/l

2012. jún. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim konzervatívak s szigorúak, de ugyanez a helyzet a mi családunkban is előfordult. Az öcsémet kirúgták az egyetemről első év után, majd egy okj-s tanfolyamon is megbukott, mégis újra felvételizhetett, és újabb lehetőséget kap. Tudod a szülők mindig reménykednek. Meg ha azt látják rajtad, hogy megbánod, változol, elmész dolgozni kicsit, úgyis adnak új lehetőséget. Egyébként nekem is volt nehéz tárgyam, humán gimiből mérnöknek mentem, elmentem diák melózni,és a magántanárhoz hordtam, de meglett! Szóval kitartást, mindig van másik lehetőség, a szülői szeretet pedig határtalan!
2012. jún. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

elvileg ha már az összes lehetőséged elhasználtad, még van egy utolsó utáni lehetőséged (méltányossági vizsga, levelet kell írni...vkinek, talán a dékánnak?nemtom)

szóval lényeg a lényeg, hogy én mindenképp megpróbálnám a helyedben. korrepetáltatnám magam a tárgyból előtte. nem hagynám h kárba vesszen a dolog

2012. jún. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9%

Állj oda a szüleid elé és egyszerűen mond el nekik az igazat!

"Ők is tudják, hogy nagyon sokat szenvedtem ezzel a tárggyal..." Hát igen, nem szenvedni kellett volna, hanem tanulni! Ha valaki nem tud letenni egy vizsgát még sokadik alkalommal sem, akkor ott komoly problémák vannak. Kifogásokat keresni mindig sokkal könnyebb, mint éjszakákon át tanulni, igaz?

2012. jún. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!