Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelhetö a probléma?

Hogyan kezelhetö a probléma?

Figyelt kérdés
Egy kamasz lányom van,a problémám az hogy hirtelen dühkitörései vannak,apro dolgokon hirtelen nagyon ki tud jönni a sodrábol,csunyán beszél velünk,"kussoljál" meg ehez hasonlo trágár szavak olyankor,legutobb bevágta az ajtot hogy kitört az üveg belöle.Ha lehiggad,megbánja a dolgokat,de alkalom adtán,és ha valami nem ugy alakul-sikerül ahogyan ö szeretné,vagy elképzelte,megint kezdödik minden ujra...Mit tanácsoltok,hogyan kezeljem a dolgot,hogy nyugodt legyen az életünk?
2012. jún. 14. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szakemberhez fordulnék.

Oké a kamaszok nehezen kezelhetők, de az üvegkitörős ajtóbevágás már nem a kamasz "dühös vagyok a világra" kategória.

Komoly dühkezelési problémái vannak. Pszichológus.

2012. jún. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Dehogy kell pszichológus, akkor még jobban azt fogja érezni, hogy baj van Vele. Talán leülni és megbeszélni, hogy megértitek a problémáit, de túlzásokba esik, és ezzel Nektek is fejtőrést okoz. Lelkiismeretet kell benne kelteni.
2012. jún. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom dettó, talán valamivel "szelídebb", de néha megfordult a fejemben, hogy fogom a cuccait, és utána vágom..Kitartás, én sokat beszélgettem róla az osztályfőnökével, aki szerintem remek pedagógus, ő mindig nyugtat, hogy kamasz, és túléljük.
2012. jún. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint csak ez a probléma megoldásához vezetö ut?Egyáltalán meddig várjak vele?
2012. jún. 14. 21:37
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem vagyok egyedül ilyen jellegü problémával,de mindig ugy érzi az ember hogy az "övé" a legsulyosabb..Már én is valami hasonlot akartam,mondtam neki ha nem változtat akár mehet amerre akar..tudom ezek kemény szavak,de benne élni,szinte lelki terrorban,mindennap,na az is kemény..én is nagyon sokszor beszéltem már vele,de még sajnos nem érzem azt hogy ebböl valamit meg is értett volna..és leginkább azt nem értem hogy nem tudja felfogni,már nem kisgyerek?!Talán nekünk kellene jobban alkalmazkodni,vagy az adott problémát máshogyan kezelni,"könnyebben" venni a dolgokat,lazábban?? Sajnos tanácstalan vagyok..
2012. jún. 14. 21:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kussoljál??? Ne haragudj, de amelyik gyerek ilyet mer mondani bármilyen dühkitörés közben a szüleinek, az nem kamaszkorára változott hátrányára, hanem valahol sokkal korábban lett eltolva a nevelése.

Nekem is voltak késhegyre menő vitáim a szüleimmel, és négy gyerek kamaszkorát éltem túl. De kamaszkorra már minden gyerekben benne kell lennie annak az egészséges gátnak, amit egy szülővel szemben, sem szóban, sem tettekben nem léphet át.

2012. jún. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez igy igaz ahogyan irod,én is ugyanigy gondolom,épp ezért nehezen tudom elfogadni a jelenlegi helyzetet.Hogy el lett tolva a nevelése?Bizton állithatom hogy mindent megtettem amit egy szülö tehet.Probáltam mindig a helyes utra terelgetni,sosem volt olyan hogy nemtörödöm vele mit csinál.Hogy hol és ki rontotta el,ha lehet igy fogalmazni,számomra ismeretlen.A körülöttem lévö példák mást mutatnak,mert ismerek olyan családot is aki szinte alig,vagy egyáltalán nem foglalkozik a gyerekével,és mégis ha látszatra,de rendben van minden,tiszteli a szüleit,nem viselkedik ugy mint az én gyerekem.Mindenesetre szeretném megtalálni a megoldáshoz vezetö utat,már ha van ilyen...:(
2012. jún. 15. 08:09
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem nem tudja értékelni a környezetét

ha már elég idős ahhoz dolgozhatna nyáron, kell valami olyan elfoglaltság ami hosszabb távon is lefoglalja

2012. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igy lehet ahogyan irod,sajnos.Az ötlet jó,megprobáljuk,és még hasznos is.Köszönöm.
2012. jún. 16. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!