Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokaöcsémet állami gondozásba...

Unokaöcsémet állami gondozásba vitték, elvették az édesanyjától, én hogyan vehetném ki a lakásotthonból?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam nevelőszülőként kivenném. Vajon lehetséges lenne ez?
2012. jún. 18. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel közeli rokon vagy megoldható de meg kell felelned nem kevés jogi dolognak. Ami biztos hogy eltudd tartani őt rendesen, legyen tartós munkahelyed, legyen jó lakókörnyezeted és neked kell lenned a gyámjának. Ami azt jelenti hogy nálad kell éljen nem adhatod vissza a tesódnak mert akkor már tőled is elveszik és a családnak már nem valószínű hogy vissza adják. Ha egy lakásban éltek akkor más dolog van persze, de szerintem ennek nagyon járj utána, és lehetséges hogy ez hetekbe, hónapokba fog telni mire juttok valamire.
2012. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem író lényegében mindenre kiterjedő választ adott annyit azonban hozzá tennék mivel jó magam is gyermek otthonban nőttem fel,hogy manapság a fő cél gyermekvédelmi szempontból,hogy a gyermeket családban tartsák tehát te mint közeli rokon sokkal zökkenő mentesebben és gyorsabb eljárás keretében veheted magadhoz unoka öcsédet mint egy nem rokon vagy mint 10-15 évvel ezelőtt.Az anyagi feltételek pedig a biztos lakhatás és az egy főre eső minimum összegben ki is merülnek.Amennyiben biztosított a normális életvitel a gyermek számára(iskolába járás,étkezés,lakhatás)a tegyesznél(területi gyermekvédelmi szolgálat a régi gyivi)nagyon segítőkészek lesznek a családba helyezési eljárás során.Bátran vágj bele mert ez a megoldás sokkal jobb az unokaöcséd számára.
2012. jún. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dottorre ***** válasza:
85%
Csak annyit tennék hozzá az előttem szólókhoz, hogy előtte nagyon gondold meg a dolgot, mert egy gyerek nagy felelősség, és sok baj is lehet vele, ha olyan családba nőtt fel eddig, ahonnan el kellett venni... Ha képesnek tartod magad rá, hogy ezekkel szembenézz, akkor vedd csak a gondozásodba, mert a gyerek nem egy hörcsög, aki két évet él, vagy ha nem tetszik, elpasszolod valakinek....
2012. jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Már átmeneti nevelésben van, vagy még "csak" ideiglenes hatállyal helyezték el? Mi volt az oka?
2012. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!