Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 45 évesen hírt kaptam, hogy...

45 évesen hírt kaptam, hogy az én alkoholista, hajléktalan apám ( aki miatt állami gondozottként kellett felnőnöm, mert nem nevelt egy percet sem) meghalt. A családsegítő szerint rám fogják verni a temetése költségeit. Ez megtörténhet?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Ha nem tudják az elhunyt vagyonából fedeztetni, akkor az állam temetteti el. Mert rokonod, nem vagy köteles gondoskodni a temettetésről. Majd elkaparják valahol közpénzen.
2012. febr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Így van.

Ilyenkor hamvasztani szokták, amit az állam fizet. Hogy urnába rakják-e vagy szétszórják a hamvait, az úgy tudom, a családtól függ, de ebben nem vagyok biztos.

2012. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Van olyan rész minden temetőben, ahol az állami pénzen eltemetettek nyugszanak. Nem kap rendes sírkőt, valami kis olcsó felirat a földön és ennyi.
2012. febr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
62%
Felajánlhatod az Anatómia Intézetnek is.Akkor ők temetik el.
2012. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem verhetik rád a költségeket. Ha lemondasz az örökségről (úgy értelmezem, ilyesmiről jelen esetben nincs szó), akkor a temetése, az esetleges tartozásai téged nem érintenek.


Első: bármilyen ember is volt a kérdező apja (mi válaszolók ezt nem tudhatjuk), ember volt. Szóval ELTEMETIK, és nem "elkaparják" - mint ahogy te fogalmaztál. Neked biztos nem ártott, hogy ilyen tiszteletlenül nyilatkozz róla.

2012. febr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

"Első: bármilyen ember is volt a kérdező apja (mi válaszolók ezt nem tudhatjuk), ember volt. Szóval ELTEMETIK, és nem "elkaparják" - mint ahogy te fogalmaztál. Neked biztos nem ártott, hogy ilyen tiszteletlenül nyilatkozz róla."


Alkoholista volt és miatta élt intézetben a kérdező. Ismerem ezt a fajtát, a családomban is akadt iszákos, úgyhogy nekem ennyi infó elég volt róla. Megvan róluk a véleményem, ezért nyilatkoztam így. Jobban átérzem a kérdező helyzetét, mint te.

2012. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Meglehet, hogy az apa sokat vétett a kérdező ellen, de akkor sem nyilatkozunk így emberi lényről.

Hidd el, átérzem a helyzetét! Nekem a közvetlen családomban volt alkoholista, már nem él. Sokat szenvedtem miatta. Néha gyűlöltem, rosszakat mondtam róla. Jogom volt hozzá, mert ÉN szenvedtem. Te egy számodra vadidegen emberről nyilatkoztál úgy, hogy "elkaparják". Bántotta a szemem, hát szóvá tettem.

2012. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom az önkormányzatnál lehet igényelni temetési segélyt.
2012. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Méltánytalan lenne egy olyan embert veled eltemettetni aki csak gyakorlatilag megcsinált.Ez az adott önkormányzaton múlik,be hajtja e rajtad vagy nem.Mellesleg ne hagyd magad eben az esetben fordulj bírósághoz
2012. márc. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 nyikiric válasza:
Én úgy tudom, hogy rá terhelik az örökösre. Én ezt tanultam. Eltemetteti ugyan az önkormányzat, ha a temetésig nincs közvetlen hozzátartozó, de mihelyt megtalálják visszakövetelik a pénzüket. Vagy ha volt ingatlan amit örökölne az örökös ráterhelik arra.
2012. márc. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!