Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Infantilis a lányom? Aggódom...

Infantilis a lányom? Aggódom miatta.

Figyelt kérdés

Van egy 21 éves lányom, akinek a világa a hercegnői korona, tűtű ruhák, pillangók, virágok, gyermekkori élmények, hintázás stb. körül forog.


Aggódom miatta. Szerintetek okkal?


2012. jún. 20. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
bővebben? azért gondolom mást is csinál, pl vannak barátai? vagy miben merül ez ki?
2012. jún. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Igen, okkal aggódsz. Nem infantilis, hanem nincs valóságérzete, és nehezére esik megbirkóznia azzal, hogy fel kéne nőni, ezért ebbe a világba menekül, mert gyerekként minden szép, minden jó. 24N
2012. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Igen, okkal aggódsz, de nem most kellene kezdeni az aggódást, hanem már évekkel ezelőtt kellett volna tenni valamit. Segítséget kérni szakembertől...stb.. Bővebben írnál róla?
2012. jún. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg a Spongyabobos lufi,szappanbuborék fújó,vidám díszek,stb,még legóznék is ha lehetne,és mégis normális vagyok,nem ebből áll minden percem:)
2012. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, szereti a lepkéket és a virágokat?!?!?!??!?!?!?!


Szerintem nincs ok aggodalomra, ha amúgy normális.

2012. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyilván azért aggódik az anyuka, mert a rajongás tárgya mellé nem társul egy megfelelő teljesítmény az iskolában vagy a munkahelyén, hanem a szülők nyakán élősködik, mint egy kisgyerek, csak épp nagyobbak az igényei. Ezért írtam, hogy aggódhat.
2012. jún. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy 21 éves manapság még tini.

Amúgy lehet, hogy infantilis, igen. De ez önmagában nem baj. Egy csomó embert ismerek, akik tele vannak infantilis dolgokkal, mégis dolgozni járó felnőttek vagy egyetemisták. Ez csak egy tulajdonság. Esetleg hobbikánt is felfogható.

Ha a lányod különben felelősségteljesen gondolkodik, normálisan tanul, egy átlag 21 évesnek megfelelő érzelmi intelligenciával kezeli a dolgokat és érdeklik a pasik, akkor nincs gond.

Akkor lehet gond, ha ezek közül bármelyiket háttérbe szorítja a kislányos világa. Akkor tényleg lehet, hogy menekülés.

2012. jún. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 zokniszörny ***** válasza:
100%
Én is infantilis vagyok, például birkákat gyűjtök (nem igaziakat), szeretem a plüssöket, a cuki dolgokat. Ettől még teljesen rendben van az érzelmi világom, tartós párkapcsolatom van, vannak barátaim, egyetemre járok, nyaranta dolgozom, meg ilyesmi. De biztosan van ennek olyan szintje, ami már beteges. Ebből, hogy most szereti a pillangókat, meg a virágokat, sok nem derül ki (apukám is szereti a virágokat, oszt mégse infantilis.) Konkrét példákból jobban le lehetne szűrni, hogy megrekedt-e a fejlődésben, vagy csak szimplán gyerekes.
2012. jún. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezek mellett jár rendesen dogozni, vagy egyetemre, és ott megfelelően teljesít akkor nincs gond.

kicsit rédzletesebben írnál a mindennapjairól?

2012. jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok plüssállatom van, szeretem a lufikat, a virágokat, szeretek hintázni, bár ritkán szoktam, és 30 éves vagyok. ;)


Viszont csak tütüről tudok, tűtűről nem.

2012. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!