Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elméleti szinten, szerintetek...

Elméleti szinten, szerintetek a saját lakás hitelből vagy albérlet biztonságosabb?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 19:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem az albérlet, mert ha megszűnik a munkahely, akkor nagyobb eséllyel tudsz olyan településre költözni, ahol van munkalehetőség (mert a saját lakás esetében ilyenkor egyszerre kellene a törlesztőt + új albérletet fizetni, amire egy fizu kevés lenne).

Ráadásul, a saját lakásból is kitesznek, ha nem fizeted a hitelt, közös költséget vagy számlákat...

2012. jún. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%
attólfügg mennyi megtakarításod van. ha kifizeted a ház felét és még van a bankban legalább 1 évre való törlesző lekötve akkor vegyél lakást.Ha nincs akkor bérlet
2012. jún. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
50%
De az albérletbe meg beleragadhatsz és soha az életben nem lesz saját lakásod. Én inkább spórolnék egy kis lakásra. A terhek miatt még esetleg vennék is oda egy rendes albérlőt. Így a hitelt is könnyebb lenne fizetni.
2012. jún. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

Biztos, hogy az albérlet a biztonságosabb, hiszen ha nem tudod fizetni a meglévőt, még mindig költözhetsz kisebbe, esetleg szülőkhöz, ha végképp nincs munkád és pénzed. A hitelt viszont akkor is fizetned kell.

Persze az albérlet egy egész életre nem megoldás, legalábbis nekem nem ez a célom. Szeretnénk saját lakást (vagyis inkább házat), de normális hitellel, és minél nagyobb önerőből.

2012. jún. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%
4-es vagyok. Ja, és azt kihagytam, hogy albiban nem vagy röghöz kötve, mehetsz oda, ahol munka van. Mondjuk mi bútorokkal együtt mehetünk, úgyhogy ránk annyira nem igaz a mobilitás. :)
2012. jún. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
58%

Albérlet. Szokták mondani, hogy inkább saját hitelre, mert ha már fizetek, fizessem a sajátomat. Én meg úgy gondolom, ha már fizetek, legalább ne legyek hozzáláncolva, ha valami miatt menni kell :) Egy nagyobb városban, főleg annak, akinek nincs autója, még az is elég nagy kényelmetlenséget okozhat, ha egyszer csak a város másik végébe kell járnia dolgozni. Ha albérletben lakik, akár közelebb is költözhet (jó, itt azért a család többi tagjának sem mindegy persze a dolog).

Meg saját lakás vásárlása esetén sokszor ott a probléma, hogy az a bizonyos környék mégse olyan jó, mint amilyennek nappal tűnik, vagy később változnak ott meg a körülmények. Albérlet esetében ez is sokkal egyszerűbben megoldható.


Persze az albérlet akkor biztonságosabb a hitelre vett lakásnál, ha van egy korrekt, használható szerződés.

2012. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%

Mindegyiket fizetni kell, mert kiraknak, a bank később, mint a tulaj. Egy normális törlesztő annyi, mint egy albérlet ára, csak saját lakásnál a magad ura vagy, azt viszel fel a lakásodba akit akarsz, nem szólnak bele, ha cigizel bent vagy ott lakik még mondjuk a barátnőd két hétig. Nekem kétszer volt olyan, hogy szólt a tulaj, hogy árulja a lakást, költözzek el sürgősen...albérlettel mindig vándorlét van, gyerekkel nehezebb ráadásul, meg pl. gépeket nem veszel albérletbe (pl. mosogatógépet) meg ha van bútor, akkor mindig azt is nézni kell, hogy beférjen az új albiba. gyakorlatilag albérlettel nem tudsz tervezni, előbbre jutni és más zsebét tömöd, aztán ott állsz 50 évesen és nincs semmid, a törlesztő meg addigra lejárna és lenne egy lakásod.

Ha mondjuk el kell költözni, akkor a saját lakást eladhatod vagy kiadhatod albérletbe és fedezheted belőle a saját távolabbi albid költségeit.

2012. jún. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
59%
Ez a szeretnék a :-szeretnék majd saját lakást!,csak itt Magyarországon fontos.Külföldön nem ragaszkodnak az emberek a sajáthoz,én teljesen megértem .Ha jobb állást kap a családfő,nincsenek helyhez kötve,költözhet az egész család.Mi itt M.o-n is albérletben élünk,saját lakásra nincs lehetőségünk,de a hirhedt lakáshitelt inkább be sem vállalnánk.Éppen külföldre költözés előtt állunk,miután itt is bérelt a lakásunk,nem köt ide semmi,nyilván ott is bérleményben fogunk élni,de nem bánjuk :)).Még mindig jobb,mintha 25 éves eladósodás nyomná a vállunkat.
2012. jún. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
33%
A hitelt azt messzire kerüld mindenféleképpen
2012. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%
A szüleim anno hitelre vettek egy lakást.(mondjuk volt házuk, tehát nem ott lakás céljára vették akkor úgy hirtelen) A lényeg tehát, hogy kiadták albérletbe, és végeredményképp az albérlők vették meg nekik a lakást. A bérleti díj fedezte a havi törlesztőrészletet.. Csak egy kis alaptőke kellett hozzá. Én mindenképp saját lakást vennék. Inkább a banknak fizetek, hogy végül az enyém legyen a ház, mint egy lakástulajdonosnak, ami soha az életben nem lesz az enyém. Szerintem egyértelműen jobb döntés.
2012. jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!