Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar feleségül venni és...

Miért akar feleségül venni és magához láncolni 19 évesen? Megijedtem.

Figyelt kérdés

A barátom 21 éves, én 19. 1 éve vagyunk együtt, de már olyanokat mond, hogy mivel neki a karrierje nagyon fontos és az apja előkészítette számára a céget, most meg akar állapodni és hamarosan meg akarja kérni a kezemet. Engem ez teljesen ledöbbentett, mert én még korántsem érzem felnőttnek magam és főleg nem akarok házasodni úgy egy jó 7-8 évig. A családalapításról is beszél, hogy miután összeházasodtunk, rá 1-2 évre jöhet egy gyerek. Miért csinálja ezt? Még csak 21 éves, nem értem, miért sietteti a dolgokat, még csak fél éve költöztünk össze, én meg nem akarok 21-22 évesen anya lenni, meg feleség. Ezeket neki is elmondtam és azt mondta, hogy hát neki ez a legcélszerűbb, mert utána a munkájára fog koncentrálni.

Nagyon összezavarodtam, úgy érzem, hogy nincs jövőnk, ha ő ennyire el akarja sietni a dolgokat. És aztán nem tudom mit vár, hogy hozzámegyek és csak a munkájára koncentrál, de azért kellek, hogy főzzek/kiszolgáljam/támogassam? A szülei is mostanában pedzegetik a témát és bevallom, egy kicsit ez számomra sok egyszerre.


2012. jún. 23. 10:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%
Aztán ne lepődj meg, ha mást választ.
2012. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Egyértelmű, hogy te ezt nem akarod, a legcélszerűbb, ha szakítasz vele. Írtad, hogy ezt neki is elmondtad, hogy te nem így képzeled a jövőd, ő pedig továbbra is ezt hajtja. Ráadásul nekem is gyanús, hogy ő a munkájának fog élni. Hát akkor éljen, de nélküled. Bár én nagyon boldog voltam mikor 19 évesen megkérték a kezem, és örömmel mentem hozzá egy év múlva, majd 21 évesen megszületett az első gyermekünk, de nem vagyunk egyformák, mindenki máshogy képzeli a jövőjét és máskor érik meg ezekre a dolgokra. Szerintem természetes, hogy ilyen fiatalon még nem erre vágysz (hiába, én erre vágytam, de látom a körülöttem lévő fiatalokat, hogy teljesen más életet élnek, mint én). Ezt próbáld megértetni vele, ha nem megy, akkor marad a szakítás.
2012. jún. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
6%
Csald meg, az jó indok lesz a szakításra.
2012. jún. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%
Ez két emberen múlik! Ha szeret annyira hogy elvenne, akkor is fog annyira szeretni, ha elmondod neki, hogy még nem vagy készen erre!!!
2012. jún. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%
Ha a munkájára akar koncentrálni, minek neki házasság meg gyerek? Szerintem elég elhibázottan gondolkodik. Oké, én úgy gondolom, hogy a karrier és a család megfér egymás mellett, ha van együttműködés férj és feleség között, de a barátod nagyon olyannak tűnik nekem, aki úgy gondolkodik, hogy most megnősül, csinál 1-2 gyereket, és akkor ez is le van tudva, többet ezzel nem kell foglalkozni. Én biztos nem mennék ebbe bele.
2012. jún. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Dilettáns döggomba ***** válasza:
92%
Aha, te meg majd magadra maradsz a gyerekekkel, háztartással, mindennel együtt, mert ő karriert épít. Pfh... u_u
2012. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Én elmondtam neki, hogy azért én is szeretnék karriert, a doktoriig nem akarok megállni, mert nekem fontos a tanulás, hogy jó munkám legyen és azért éljek is mellette, ne kössem le magam 20 évesen és utána legyek háziasszony. Még alig szórakoztam.

És ő erre azt mondta, hogy neki nem kell más, csak én és úgy örülne, ha együtt élnénk le az életünket, mert nincs hozzám hasonló lány és én vagyok az élete értelme..

2012. jún. 23. 10:42
 8/28 anonim ***** válasza:
86%

Látszik, hogy más az elképzelésetek az életről. Kéne egy komoly beszélgetés, mert, ha nem tudtok valami olyan kompromisszumot kötni, ami mindkettőtöknek jó, akkor nem érdemes ezt a kapcsolatot folytatni - mindketten rosszul jártok.

Ő egyértelműen egy "hagyományos", régi módi családot akar, ahol te mint feleség otthon vagy a gyerekekkel, ő meg dolgozni jár. És ezt minél hamarabb.

Te viszont gondolom tanulni, dolgozni szeretnél, világot látni... Nem akarsz ezek szerint háziasszony lenni, főleg nem ilyen korán. (Én egyébként abszolút megértelek, a gondolattól is borzongok, hogy úgy kelljen élnem. De persze, ki mit szeretne.)


Beszéljétek ezt meg, ne húzd az időt!

2012. jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
84%
Na, mikor írtam a hozzászólásomat, még nem is olvastam az utolsó bejegyzésedet, de ezek szerint teljesen eltaláltam, hogy te hogyan gondolkodsz. Mint én. :)
2012. jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
18%
Sok okos megint unatkozik :D Nyilván úgy értette,hogy fiatalon szeretne családot,mert utána muszáj lesz dolgozni,hogy ne dögöljetek éhen.Ha neked ez nem jó akkor szakít majd veled úgy is,mert 100 olyan lány megkap majd akiknek viszont az a vágyuk,hogy anyák lehessenek.
2012. jún. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!