Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az unokatesóm azért nem...

Az unokatesóm azért nem látogatja meg a nagyinkat, mert "100 évig is el fog élni". Erre mit reagáljak?

Figyelt kérdés
2 éve nem látogatta meg a nagyinkat, azt mondja nem esik neki útba a háza, sok a dolga stb (Amúgy nem dolgozik, és van autója, vásárolgatni meg nézelődni van ideje a barátnőivel+ rendszeresen jár a városban). Mondtam hogy most annyira nincs jól a mama, bőrrákot találtak nála, meg kellett műteni. Erre azt mondta hogy "Ugyan, a mama 100 évig is el fog élni". Erre mit lehet mondani? Milyen beszéd ez? Amúgy 83 éves.
2012. jún. 23. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Enyém ugyanezt csinálta, mikor a mama haldoklott (88 éves volt), ő volt az egyetlen unoka, akit nem láthatott halála előtt, utoljára előtte fél-3/4 évvel látta csak, mindig mondta szegény mama, hogy még őt szeretné látni... Nem tette meg az a barom, hogy elmenjen hozzá, pedig közel lakott és annyi belefért volna az idejébe.

Majd a te unokatesód is utólag bánhatja.

2012. jún. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
azt, hogy egy hálátlan kis kö'csög, aki aztán az örökségért ne tartsa a markát és a temetésen se adja majd elő a szegény szomorú unokát és kapja ezt vissza az élettől, de neki egy se legyen, aki a kezét fogja majd!!!
2012. jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Az unokatesód tudatlan, felelőtlen és nem utolsó sorban önző. Ezt kell reagálnod. Majd utólag sopánkodik és remélem bele is őrül ebbe az önző és embertelen magatartásba, mivé lesz a világ ha már a családon belül is szarnak egymásra az emberek.
2012. jún. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Detto ugyanez van itt is, hogy a mama mondogatja hogy "Ennyire nem kíváncsi rám hogy 2 év alatt eljöjjön meglátogatni" mondjuk 2-3 hetente felhívja, de azért 2 év alatt még a leggonoszabb nagyanyát si meglátogatnám már csak kötelességből is. De ő semmi...Pedig tényleg jó nagymama.


De amúgy nem fogja ő bánni, mert a másik mamája 2 éve halt meg, de egyáltalán nem érdekelte. Oké, a temetésen sírt meg ilyesmi, de nem viselte meg egyáltalán, most meg már olyan számára mintha nem is létezett volna.


Én mondjuk megpróbálok olyan lenni a mamával hogy "ne hiányolja" de szeretné látni. Mondjuk hozzáteszem hogy hál' Istennek tűrhető az egészsége, de azért a 83 év....

2012. jún. 23. 22:16
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Nagyapám kicsit több, mint egy éve halt meg... ha minden terv szerint ment volna(nem a halála, hanem általában), akkor pont nem lettem volna Magyarországon. De visszagondolva, hálás vagyok, hogy akkor ott lehettem, mert nem tudnám feldolgozni azt, hogy nem láthattam volna! Bár nem tudok sokszor kimenni a sírjához, mivel már nem ott élek, nagyon sokszor eszembe jut, gyertyát gyújtok neki. Az unokatesód szerintem még nem nőtt fel, vagy nem is tudom... Szomorú... Igenis lenni kellene benne annyi érzésnek, hogy eldugja oda az orrát... Ha meg nem, akkor gratulálok neki, szerintem egy idős ember kérését lehetőségeinkhez mérten teljesítenünk kell, hiszen nem tudhatjuk mit hoz a holnap...:(
2012. jún. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
fogd karon a uncsitesodat és rángasd el a nagyihoz mert a mama látni szeretne..... és kész... vagy vigyétek a mamát ha mozgoképes
2012. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
miért és az öregasszony miért nem látogatja?nemtud elmenni te miért nem mész el vele az unokatesódhoz?lehet lepontozni..
2012. jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Az én nagymamám 77 évesen olyan váratlanul halt meg, hogy még most sem fogtam fel, pedig már 1 hónapja történt.

Mi is mindig mondtuk, hogy 100 évig fog élni. Ennyit erről, meg az uncsitesód hozzáőállásáról.

2012. jún. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Nehogy már a szerencsétlen, beteg, idős nagymama látogassa meg az unokáját!!! Normális vagy, hogy ilyet írsz????
2012. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Hogyan lenne normális, egy kötekedő b*romarcú. Mondjuk egyben lesajnálom, mert gondolom neki nem voltak olyan nagyszülei, akikre felnézhetett volna, ha ilyen tiszteletlenül beszél az idősekről...
2012. jún. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!