Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért teheti ezt velem a...

Miért teheti ezt velem a nővérem? Ha bármilyen alkalomra meghívást kapunk a másik két tesómhoz vagy annak családjához, előbb-utóbb kibukik belőle valami és mindent a fejemhez vág. Miért teheti?

Figyelt kérdés

Szinte évente vannak ballagások a családban és mi szinte mindegyik alkalomra meg vagyunk híva.Az idén is így volt, el is mentünk a tavaly elhunyt bátyám unokájának a ballagására. Hozzáteszem, hogy minden alkalommal, mindenkinek egyforma összeget és árban egyforma virágcsokrot kapnak a gyerekek.Az egyik testvérem egyszerüen nem tudja elviselni, hogy rajtuk kív

űl a többiekkel is tartom a kapcsolatom. Mindig azt vágja a fejemhez, hogy nekem csak ŐK kellenek.Hiszen neki is van már unokája,ha bármi van oda is mindig elmegyünk! Egyszerüen nem tudom, miért akar irányítani, hogy csak hozzájuk és máshoz ne menjünk.Képes megharagudni, és ilyenkor mindent a fejemhez vág,hogy őket biztosan le nézzzük.Úgy érzem nagyon is igazságtalan, hogy mindegyik testvérem közül igy is hozzájuk megyünk a legtöbbször. Mit akar ezzel elérni?Mi a véleményetek erről a helyzetről?



2012. jún. 26. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Valami miatt kevésnek érzi magát, úgy gondolja, hogy ő már nem fontos nektek.

Igazából erre nincs jó válasz. Én nem tudnám szelíden megoldani ezt a helyzetet, ahogy mások talán tennék. Én a drasztikusság embere vagyok, néha bejön, néha nem.

Esetleg megkérdezhetnéd tőle, hogy mit akar, miért mondja ezt, miért érzi úgy, hogy hanyagolod? Egy alapos, mélyreható elbeszélgetés talán segítene. Ha más nem, akkor szakember (pszichológus) segítségét is igénybe vehetnétek.

2012. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A nagymamám testvérei is így fújnak egymásra. Nem értem, miért ilyen kicsinyesek olyan emberek, akiket az élettapasztalat bölccsé kellett volna tennie. Ebben korban már aligha fog megváltozni, vagy eltűröd, vagy felhozod neki a problémát, de akkor meg nagy hiszti lesz.
2012. jún. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valamiért nagyon erősen irigy és féltékeny rád a nővéred, birtokló (ezért akar irányítani) valamint teljesen a múltban és a múltbéli vélt vagy valós sérelmeiben él. Képtelen elengedni rég elfeledni való dolgokat. Ezen felül nagyon szeret téged nagyközönség előtt megalázni, úgy látom, ami nagyon durva agressziót jelent veeld szemben.


Próbálj vele beszélni erről, de ha nem megy, nem szabad erőltetni. Nem vagy te a nővéredhez kötve, sem pedig a tulajdona nem vagy. Rég felnőtt emberek vagytok, azaz ha nem lehet vele normális kapcsolatot fenntartani, akkor nem kell erőltetni.


Azt ne hagyd, hogy megalázzon mások előtt! Semmiképpen!

Ha legközelebb is elkezdni ezt a játszmát, akkor azonnal hívd ki a teremből, és négyszemközt alaposan tedd helyre a viselkedéséért. Ugyanis bármiféle baja van vele, az csakis rá és rád tartozik - amennyiben téged ez érdekel -, de senki más egyébre.


Azért akar irányítani, mert uralkodni akar valakin, és valamiért a fejébe vette, hogy a hugicát vagy öcsikét (téged) lehet. Felnőtt emberek között ez azonban már nem szabad, hogy szerepet játsszon.


Nem mentség, nem ürügy és nem ok semmiféle agresszióra veled szemben (az irányításod, amit sérelmezel, mert nem kérted, az az!)az, hogy ő X évvel idősebb nálad. Az csak azt jelenti, hogy régebb óta él a Földön (de a jelek szerint ez inkább szégyen a számára, nem előny.).


Állj szépen ki magadért és ne hagyd magad! Pláne nem megalázni, különönsen nem mások előtt.

2012. jún. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!