Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te szégyellnéd, ha a testvéred...

Te szégyellnéd, ha a testvéred bankban dolgozna?

Figyelt kérdés
2012. jún. 26. 15:51
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
96%
A munka nem szégyen. Még a kukás se. Nem ingyen él, hanem tesz magáért és a családért valamit.
2012. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
96%
Ameddig egy ember tisztességesen dolgozik, legyen az banki alkalmazott, bolti eladó, vagy segédmunkás, nincs benne szégyellni való! Akkor szégyellném, ha pl kihasználná a szüleimet vagy engem, inna, drogozna.
2012. jún. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Már ez is ciki? Besz*rás!

Miért, bankrabló??

2012. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

"Mert a bankok kihasználják, kisemmizik az embereket."


Azért ez csak részben igaz, hiszen sok embernek kell a plazma tévé, meg az 8 millás kocsi a panelba. Hülyére költekezzük magunkat és nem a saját pénzünkből. Sajnos az sokaknak nem jut el a tudatukig, hogy ezt vissza kell majd fizetni. Nem kell felvenni hitelt, ha nem muszáj és akkor nem lehet gond, de ennek ellenére millióan megteszik, csukott szemmel, önként és dalolva. A szerződéseket el sem olvassák.


A másik meg, hogy hitel nélkül rengeteg sikeres vállalkozás nem indulhatott volna el, milliók megélhetése veszne el, nem kell démonizálni a bankokat, mert itt van választási lehetőség.


Állam bácsi ugyanezt teszi, csak ott nem döntheted el, hogy kell-e a szolgáltatás vagy nem.


A bankok egyébként részben az állam, hiszen az állam működésének legnagyobb finanszírozói, a vezetőség rengeteg helyen összefonódik. Mit gondolsz miért kényszerülünk az alacsony fizetések miatt sok minden alapvető dologhoz hitelre? Erről nem egyedül a bankok tehetnek. Komplex dolog, ne menjünk bele.


A bankok alapvető ténykedése pedig nem attól függ, aki ott ül a kis ablakban és számlát nyit neked, az irányzatokat nem ők határozzák meg, semmi közük az egészhez. Semmi szégyellni való nincs abban ha valaki bankban dolgozik. Ennyi erővel bárhol gáz lenne dolgozni, mert egyik multi, gázszolgáltató és a villamos művek sem közkedvelt a lakosság körében és sorolhatnám.


Nem szabad ilyen szűk látókörűnek lenni, biztos hallottál egy mondatot félfüllel, és azt ismételgeted, de csak magadnak ártasz vele. Ha így gondolod te vagy a propagandák legmegfelelőbb célközönsége.

2012. jún. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Én bankban dolgozom de nem értem, miért lenne ciki. Inkább mindenki irigykedik, mert azt gondolják hogy szuperjó fizetésem van. Igaz hogy nem annyira rossz de nem keresem magam halálra azért.
2012. jún. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

nem

én életbiztosítónál dolgzom, és a bankok ehhez képest semmik. Sajnos erről nem én vagy a banki ügyintéző tehet, neki is és nekem is kell dolgozni valamit.

nem szégyellném, főleg, ha eltartja magát

2012. jún. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Hú, hát akkor én elásom magam. Olyan helyen dolgozom, hogy ha nem stimmelnek a dolgok valahol ellenőrzéskor, akkor képzeld:n bírságot kell kiszabnom. Az államnak dolgozom, mondhatjuk röviden is. Akkor nem kellene itt dolgoznom, mert az állam pl. adót szed???????????????????????
2012. jún. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
96%

Tény, hogy vannak bakfiókok, ahol durván ki vannak semmizve az emberek. Pl. barátnőm anyukája már 25 éve dolgozik a legnagyobb magyar bank egyik nagyobb fiókjában. Minden héten többször azzal kezdi a kisfőnök a napot, hogy minden ügyintéző szépen sorban áll egymás mellett és személyre szóló leordítást kapnak, hogy miért nem kötött előző héten ennyi hitelszerződést, vagy miért nem nyitott ennyi bankszámlát, meg így sz*r az egész meg úgy sz*r... Már 15 éve kb nyugtatókon él, de mondta, hogy muszáj maradni mert sok pénzt kap, inkább rámegy idegileg. Barátnőm és én is pénzügyi területen végeztünk, de mondta anyukája, hogy meg ne próbáljunk abba a fiókba menni, mert tönkre tesszük magunkat egy életre.


Amúgy visszatérve a mesélésből: nem, nem szégyellném. Azért normális helyeken szerintem megtiszteltetés dolgozni (számomra legalábbis magasra tartott egy banki dolgozói állás) egy bankban.

2012. jún. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha ezt a kisemmizős kommentedet komolyan gondoltad, meg se lepődnék, ha azt is megkérdeznéd, hogy ugye a tehén lila-fehér és Milka felirat van az oldalán...
2012. jún. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem, örülnék neki.

Egyébként egyik tesóm városgondnokságnál füvet nyír, a másik autószerelő. Becsületesen dolgozó, tisztességes emberek. És én hol dolgozom? Biztosítónál, kgfb részlegen. Ha bank a szemét, látnál minket... :D

2012. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!