Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól tartok, hogy a párom...

Attól tartok, hogy a párom időnként kábítószert fogyaszt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párom külföldön dolgozik, három hetente jár haza. Több olyan sráccal van összezárva, akikről tudom, hogy rendszeresen szednek ezt-azt, illetve napi szinten füveznek. A múltkoriban beszélgettünk egy társaságban, ahol előjött a szó a kábítószerekről, és volt egy ilyen elszólása, hogy szerinte azt legalizálni kéne, nincs abban semmi rossz, később mesélt egy kinti sztorit (felháborodva), hogy az egyik lakótárs elzavart egy másik pasit a szomszéd lakásból, mert elkezdett cigit tekerni a konyhában..Néztem elkerekedett szemekkel, vitába nem akartam szállni, mert egyébként nagyon jól tudja mi a véleményem erről.

Tudja, hogy abszolút ellene vagyok, egyszerűen nekem nem fér bele, és magam körül sem szeretnék olyan embert tudni, aki (még, ha csak alkalmanként is) él vele.

Elmesélte, hog többször füvezett, nem tartja rossz dolognak, fiatalság, bolondság, viszont már "öregnek" tartja magát az ilyesmihez, komolyra vette az életet.

Most tegnap láttam, hogy megint hasonló témáról csevegnek a lakótársakkal közösségi oldal üzenőfalán, és felment a pumpa...

Attól tartok, hogy a nagy honvágyban, az idő kellemes eltöltésére rákapott megint. Hozzátenném, sem az ismerkedési időszakunk alatt (fél év), sem azóta, hogy együtt vagyunk (egy év) nem tudok róla, hogy használta volna.

Na most... én komolyan tervezek vele, és komolyan gondolom, hogy ez egész egyszerűen nekem nem fér a mindennapokba, mert megrázó emlékeim vannak a témával kapcsolatban. Tehát, tudni szeretném mi a helyzet, sérelmek nélkül.

Nem akarom, hogy azt gondolja nem bízom benne, de úgy érzem tudnom kell, hogy kezdjek bele?



2012. jún. 27. 11:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Szívj el te is dekket!Nincs ebbe semmi, lazulnak a haverokkal, elszívnak egy cigit. A merev társadalmi szokások miatt van ekkora ellenszenv a fűvel szemben, de remélhetőleg egyszer leomlik ez a fal is.
2012. jún. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hány éves párod?


Ülj le vele amikor itthon van és szépen tereld rá a szót.Kérdezd meg milyen pluszt ad ez neki és miért érzi

szükségét.

2012. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első: Nem társadalmi merevségből mondom... Lehet, hogy, ha végignéznéd egy ember életének hanyatlását, aki a fűtől a kokainig jut, és a szemed láttára hal meg, mert nem tudsz rajta segíteni, mert nem hagyja, neked sem ez jutna eszedbe. Nekem a legjobb barátom volt.

Második: Köszönöm, ezt szeretném én is, csak nem tudom, hogy kivitelezzem. Nem akarom megvádolásnak látszatni, mert nem az. Inkább félelem.

2012. jún. 27. 12:11
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
De ha egyszer melletted nem szívja, akkor mi a bajod? Nem értem! Mert ha rászokna, oké, de ettől nem fog! Gondolom lazulnak egy kicsit, ráadásul Téged nem is zavar ezzel. Sőt... Ha melletted csinálja, csak akkor lenne jogod szólni!
2012. jún. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
28 éves lesz a napokban egyébként.
2012. jún. 27. 12:11
 6/13 anonim ***** válasza:

Most majd jönnek ide a füvesek terjeszteni az igét, hogy a fű nem káros, és bezzeg az alkohol nem tiltott.

Én sem tűrném el az ilyesmit a páromtól, de a gyanú nem elég. Mivel már füvezett korábban, bármikor visszatérhet eme szokásához, tehát a gyanúd valószínűleg jogos.

Voltaképpen itt meg is akad a dolog, mert ha egy beszélgetés során letagadja, akkor úgysem fogod soha kideríteni, nyilván nem ő veszi a füvet, csak beszáll pénzzel.

2012. jún. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
7%
Épp annyi ember lehet látni az utcán,akik matt részegek és full alkoholisták. Emellett vannak,akik ha van egy meccs, leülnek,megisznak egy sört. Nagy különbség van a 2 között.A fű esetében sincs ez másként.
2012. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Első! Társadalmi merevség, mi?! nekem majdnem az életembe került, hogy egy ilyen szívós f*sszal volt kapcsolatom. Csak néha...meg csak kisit lazulni....Ja, vannak akik tényleg tudják ezt uralni és vannak akik lassan de biztosan a rabjává válnak, aztán nézhetsz mi lesz belőle.

Nem írom le én hogy jártam egy ilyennel mert hosszú lenne, de az biztos, hogy többet egy ilyen emberre rá sem néznék. A kérdezőnek is azt javasolnám, hogy ha komolyan tervez, akkor keressen egy ,,tisztát".

2012. jún. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Mivel a jövődről, a saját életedről van szó, nem kell itt finomkodni. Őt érdekli, hogy neked mi a véleményed? Nem. Nehogy még te aggódj, hogy jaj, a pici lelke ne sérüljön, hogy szerinte gyanúsítgatom! Simán kérdezz rá, a sok támogató meg majd ápolgatja, meg adagolja a gyógyszereit mikor öreg korában debil lesz. Nem gondolhatja senki komolyan, hogy büntetlenül be lehet avatkozni az agyműködésbe. És igen, az alkohol hatása ugyanez.
2012. jún. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna a kérdést azzal a különbséggel, hogy mi házasok vagyunk lassan két éve és van egy babánk is...Nemrég kezdett ő is külföldön dolgozni, hasonló lakótársak közt, hasonló életkorral és felfogással, mint a te párod...Én csak reménykedni tudok, hogy nem nyúl hozzá újra a honvágy vagy a nyomás miatt, de ha mégis, nem tudom mit csinálok majd...Mióta együtt vagyunk, nem szívott, előtte se gyakran csak alkalmanként, de szerinte sincs ebben semmi.Én ugyanúgy nem nézem ezt jó szemmel, hogy úgy mondjam. Nálatok mindenképpen az lenne a tisztességes, ha ezt őszintén meg tudnátok beszélni mikor itthon van, vázold fel neki, hogy inkább szeretnéd tudni, minthogy esetleg ne mondja el és később kiderüljön, mert akkor oda a bizalom, ha meg őszinte hozzád, akkor van esélyed mérlegelni a továbbiakat.
2012. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!