Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem a lányával nem...

A férjem a lányával nem elfogult, de velem igen. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

A bővített kérdés kicsit bonyolultabb.

A férjem a felnőttkorú lányával szemben meglepően racionális, tény, hogy mindennél jobban szereti, de a hibáit is képes meglátni és adott esetben elmondani neki, hogy nem volt igaza egy adott helyzetben (amikor gyakorlatilag döntőbíráskodnia kell).


Ezt jónak is tartom, mert nem hiszem, hogy a majomszeretet segítene egy gyereknek.


Viszont pont emiatt furcsállom, hogy hasonló esetekben nekem mindig igazat ad, akkor is,ha később én magam jövök rá, hogy korántsem volt igazam esetleg.


Legutóbbi konkrét történet: elutaztam barátnőkkel és az egyikkel csúnyán összekaptam. Még a történtek hatása alatt puffogva elmeséltem a szitut, szidtam a lányt egy sort. Férjem elképedve hallgatott és mondott ő is néhány keresetlen szót róla (magunk között).

Aztán ahogy néhány nap után lement az ideg, elgondolkoztam és elbizonytalanodtam, hogy lehet, hogy én is vastagon hibás voltam a szituáció elvadulásában.


Apámat nagyon bölcs embernek tartom, aki szintén nem elfogult a lányával - velem - kapcsolatban, így felhívtam, hogy ez és ez történt, ő kívülállóként hogy látja? Megerősített abban, hogy mindketten hibáztunk, illetve rámutatott azokra a pontokra, ahol én csesztem el a dolgot.


A férjemnek is elmondtam, hogy józanul átgondolva ketten kellettünk a barátnőmmel a helyzethez és azt hiszem okosabb lenne a saját részemért bocsánatot kérnem, ahelyett, hogy kukáznám a barátságunkat. Másrészt rájöttem, ohgy egyikünk se rosszuindulatból tette, amit tett, egyszerűen belemelegedtünk egy elmérgesedő vitába és indulatból kicsúsztak olyan dolgok, amiknek nem kellett volna.


Viszont a férjem továbbra is engem védett teljes mértékben, míg a lányra dehonesztáló megjegyezéseket tett.


Nem igazán értem, hogy a lányával kapcsolatban elfogulatlanul tud állást foglalni, velem kapcsolatban miért nem?


Eléggé kiskakas tudok néha lenni, így nem árt meg, ha időnként rám szól valaki, hogy rossz irányba megyek.


2012. jún. 27. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tehát azt akarod, hogy legyen genyóbb veled, mondja meg a frankót? Furcsa igény. Az elfogultságnak örülnöd kéne inkább.
2012. jún. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ő nem úgy látja a dolgot, ahogy te.
2012. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2012. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én 30, ő 40.


Nem genyóskodást mondtam (az már negatív), hanem racionális hozzáállást. Ha tévedek, akkor egy kívülálló könnyebben megmondja, míg én nehezebben látom be, mint érintett. Attól nem leszek jobb ember, ha valaki mindenre bólogat, akkor is, ha éppen rosszat teszek.

2012. jún. 27. 12:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Most, hogy belegondolok, exem csinálta azt, hogy ugyanazért a tettért másnak beszólt, de ha én csináltam, vagy megemlítettem, hogy én is így szoktam, vagy ugyanezt gondolom arról a dologról, az volt a válasz, hogy "az más, az te vagy". Irtó idegesítő, egyáltalán nem életszerű. Nekem ez már inkább valami hazugságfélének tűnt egy idő után. Persze nem értette, hogy miért zavaró.
2012. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a férjed lehet már olyan jól ismer téged, hogy tudja ha melléd áll, akkor te magadtól rájössz majd, hogy te hol hibáztál. Lehet ő azt akarja, hogy te magad vedd észre.
2012. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy így van, ahogy van. Mindenesetre furcsállom, hogy ha összeveszel a barátnőddel, azt a férjeddel, meg apukáddal konzultálod meg, és ezeknek eredményeként revideálod a cselekményt.
2012. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
elképzelhető, h általánosságban is így van, ez esetben jól teszed, ha más "külső kontrollt" (is) keresel a férjeden kívül. ebben a konkrét esetben az is lehet, h negatív irányban elfogult az érintett barátnővel. ő személy szerint nem kedveli, esetleg egyszer volt egy sértő gesztusa, megnyilvánulása vele szemben és azóta neheztel rá, nem tudja objektíven megítélni a tetteit. simán lehet, h így van, csak neked nincs tudomásod róla, h történt ilyen
2012. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bezzeg fordított esetben meg azért panaszkodnál, hogy a férjed miért nem ért meg téged. :)
2012. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#7 - akkor nem olvastad el figyelmesen, amit írtam.

Nekem kezdett el felsejleni, visszapörgetve a történteket, hogy valószínűleg én is sáros voltam. Viszont érzelmileg érintettként kellett külső kontroll is, hogy tényleg jól gondolom, vagy sem.


Miért, te ilyeneket nem beszélsz meg a családoddal? Csak azt, hogy mi van ebédre?

2012. jún. 27. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!