Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki tud segíteni? Nagyon...

Valaki tud segíteni? Nagyon szeretem a páromat, ő is szeret engem, de az előző családjától nem tud elszakadni. Nem is a volt feleséggel lenne a baj, hanem annak a lányával. (nem saját gyereke páromnak).

Figyelt kérdés
Először hallani sem akartam róla,aztán megengedtem,hogy rendszeresen találkozzanak,később már a közös otthonunkban is vendégül láttam,eljött hozzánk ebédre,aztán egész nap ott volt.Megegyeztünk,hogy nincsenek közös családi programok az ex-szel,erre bejelenti,hogy jövő hónapban áldoz a gyerek és mindkettőnket meghívott a volt feleség. Ez normális? Vagy csak én fújom fel a dolgot? Nem akarom elhagyni emiatt páromat,de ez nekem már egy kicsit sok!!! Milyen megoldás van erre?
2012. ápr. 15. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Igen, te fújod fel, hisz a lányt nyilván a lányaként szereti, mi az, h ne menjen el az elsőáldozására? Örülhetnél neki, h nem szarik nagy ívben a kiscsaj fejére, és annak is örülhetnél, h az ex nem vetélytársat lát benned, hisz téged is meghívott.
2012. ápr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Az nem normális, hogy te el akarod tiltani a kislánytól. Attól, hogy nem a sajátja, még szeretheti ugyanúgy, hiszen ő nevelte.

Ha az ex téged is meghivott, nem értem, mi a baj, hiszen nem a hátad mögött szervezkedik, teljesen normális hozzáállás ez a részéről.

Szóval, minden, amit irtál, normális, egyedül a te viselkedésed nem az.

2012. ápr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én nem akarom eltiltani,ezért is írtam,hogy én többször vendégül láttam,főztem neki,beszélgettünk,együtt játszottunk. Egyerűen csak nem akarok folyton az ex-be botlani! A lány sem annyira kicsi már,12 éves. Szerintem én is sokat tettem azért,hogy változtassak a felfogásomon,de úgy érzem semmi nem elég.
2012. ápr. 15. 09:10
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezt sajnos le kell nyelned, vagy ott hagyod a férfit. A lány összetartja őket, így óhatatlan, hogy találkozzanak és te is az ex-szel, de amíg nem közelednek egymáshoz hátsó szándékkal, illetve normális kapcsolatra törekszik kettőtök között, addig szerintem nyugi.


Tudom, mondani könnyű, ám én úgy lennék vele, hogy amíg nyíltan összejárunk, stb., addig sincs lehetőségük semmi félreérthetőre. Mennyivel rosszabb lenne, ha téged mindenből kihagynának, viszont így szerintem semmi gáz.

2012. ápr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Ne is haragudj, de a viselkedésed alapján egy 10 éves hisztis gyerek szintjén vagy...


"Először hallani sem akartam róla,aztán megengedtem,hogy rendszeresen találkozzanak"


Komolyan mondod, hogy TE majd eldöntöd, hogy találkozhat-e a férfi egy kisgyerekkel, aki a nevelt gyereke? A te engedélyed kell hozzá, úgy gondolod?

2012. ápr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én a negatív kritikát is szivesen fogadom,mert abból is okul az ember. A mi családunkban szerencsére soha senki nem vált még el,nem volt ilyen eset a környezetemben. Megmondom őszintén,fogalmam nincs,hogy ilyenkor mi a helyes és mit kéne tennem. Ezért kérdezek meg olyat,aki már volt hasonló helyzetben.Csak egy arany középutat szeretnék,ami mindenkinek megfelel. Az eddigi válaszokból nekem az jön le,hogy nekem mindent le kell nyelni és megengedni nekik.
2012. ápr. 15. 09:51
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz a mindenen? Írd le légyszives!


Azt, hogy találkozzanak? Ezt nem kell megengedned, mert ehhez neked semmi közöd. A nevelőapának fontos a gyerek, a gyereknek fontos a nevelőapa. A világ legtermészetesebb dolga, hogy találkoznak. Nagyon helyes, és rendes dolog az anyukától, hogy meghívott a templomba Mind a KETTŐTÖKET! Ez azt jelenti, hogy elfogad téged, mint a pasi párját. Felesleges kihangsúlyozni, hogy közös otthonba hívtátok a kislányt, úgy mondod, mintha valami hűdenagy dolgot vittél volna végbe, pedig ehhez tényleg semmi közöd.

2012. ápr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem értem miért van mindenki így felháborodva egy egyszerű kérdéstől. Nem emlékszem,hogy írtam volna olyat,hogy márpedig nem fogom elengedni,vagy eltiltom őket egymástól,vagy hasonlót. Eleinte furcsa volt a helyzet,meg kellett szoknom nekem is,mert mint írtam senki nem volt így a környezetemben. A "mindenen" pedig azt értem,hogy eddig bármit találtak ki,semmire nem mondtam nem-et. Valószínűleg el fogunk menni együtt (ha pedig párom egyedül akar elmenni,még attól sem zárkózom el). Én csak feltettem egy egyszerű kérdést,hogy manapság mi a megszokott. Kioktatás helyett annyiból is értettem volna,hogy ebben nincs semmi furcsaság,ez mindenhol így működik.
2012. ápr. 15. 10:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy mindent le kell nyelned, csupán arról, hogy pontosan ez az arany középút, ami történik veletek. Legalább is amit leírtál, kívülállóként úgy látom, hogy minden rendben van. Mindenki a hátán cipeli a múltját.
2012. ápr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Ne haragudj, ebből nem mosod ki magad. Elég csak elolvasni a kérdésed: "elszakadni az előző családjától", "hallani sem akartam róla, aztán _megengedtem_", "nincsenek közös családi programok", "nem akarok elhagyni a páromat, de..."


Te irányítani akarnál, de nem tudsz, és ez frusztrál. Már az elhagyással is kacérkodsz, csak oda ne juss, hogy fenyegetőzöl is vele! Az az érdekes a részedről, hogy olyan férfival vagy együtt, akinek nevelt gyereke volt, tehát számára nem probléma egy korábbról való gyerek, míg neked szemmel láthatóan igen. Ez elég komoly világnézeti különbség, de neked ezt akkor kellett lenyelned, mikor őt választottad.


Nem mondom, hogy gond van veled, van olyan férfi, akinek a válás az az egész családdal való végleges szakítást jelent, ha már elvált kell, akkor egy ilyen jó lenne neked. De inkább egy gyermektelen sosem házasodott kéne neked, figyelembe véve, hogy milyen családi környezetből jöttél. De hát az van, ami jut, ugye?


Az állatvilágban vannak megoldások erre, pl. a medvéknél, ha a nőstényt új hím cserkészi be, akkor először megöli annak bocsait, mert csak ezután érik meg a nőstény petesejtje. Mindjárt nincs gond a nevelt gyerekekkel!

2012. ápr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!