Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartást kértem 4 év...

Gyerektartást kértem 4 év után először, de elfajult a helyzet, ti mennétek bíróságra?

Figyelt kérdés
A fiam apjának már van két nagy gyereke is a közösön kívül. Azok után fizet 20-20ezer forint gyerektartás és azon felül, hol 60ezerért vesz cipőt nekik, mert kell a focizáshoz, hol a nyaralásukat fizeti ki, stb. Ott az anyuka elég rámenős, keményen cseszteti is az exet, ha nem akar fizetni. Ő meg olyan gyenge jellem, hogy nem is mer szembe szállni vele. Én nem vagyok erőszakos, évekig én tartottam el, majd megszületett a pici és akkor mentünk külön. A fiam születése után, míg a kórházban voltam, eljátszotta a havi GYED-emet, a semmivel jöttem haza a kórházból. Ezután vissza fizette, de a picit soha semmivel nem támogatta. Mikor két éves lett a fiam sikerült olyan munkát találnom, ami jó időbeosztású volt, de sajnos megszűnt a m.helyem. Azóta csak olyan munkák lennének, ahol sokszor este 10-re érnék haza, vagy hétvégén is dolgoznom kellene, nem tudom addig hova tenni a fiam. Két hónapja kértem az extől, hogy havi 10ezer Ft-tal szálljon be a költségekbe. Megígérte, adott is egy 10-est múlt hónapban. Ebben a hónapban nem és tegnap megkérdeztem, hogy miért? Azt mondta, hogy mert a lánya ballagott, meg vinni kellett ide-oda, stb. Veszekedtünk és végül úgy jött le, hogy én mekkora szemét vagyok, mire közöltem, hogy bírósághoz fogok fordulni. Erre megijedt, mert akkor ugye a másik két gyereke gy.tartását is lecsökkentik majd, és akkor aztán lesz cirkusz a volt feleségével. Azt mondta, hogy jövő hónapban akkor 20ezret ad, csak ne menjek bírósághoz. Én beleegyeztem, de félek, hogy minden hónapban ez lesz, harcolnom kell érte és én ezt nem akarom. Annyira bánt ez az egész, soha senkitől nem kértem pénzt, de most muszáj. Forduljak bírósághoz és kockáztassam, hogy megsértődik (mert képes r) és esetleg többé nem látogatja a fiát? A gyerekemet sajnálnám csak, mert szeret az apjával lenni.
2012. jún. 28. 06:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet, mert a gyermekednek enni kell, a gyermeked pedig az apját követeli.

Másrészt azért: a gyerektartás fizetése a volt férjednek kötelessége, míg a láthatás pedig joga.

A kettőnek nincs köze egymáshoz, és szerintem ne engedd, hogy ő a kettőt össze-párosítsa.

Fizetnie kell, ha "lemond" a láthatási jogáról, ezt bizony a gyermekednek is sajnos tudomásul kell vennie.

2012. jún. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a helyzetben pedig az a legtisztább, ha a bíróság megítéli a gyerektartást. Itt nem arról van szó, hogy nincs miből adnia, hanem arról, hogy az a típus, akit, ha nem noszogatnak, akkor hajlamos elfelejteni a kötelességeit. Az, hogy esetleg a másik két gyerek után lecsökkentik a gyerektartást, ne érdekeljen, mert az apukát nem arra kötelezik, hogy csak és kizárólag ezt az összeget utalhatja, hanem, ennyi amit kell és ezen felül még adhat amennyit gondol/tud (mint írtad eddig is így volt). Neked a fiatok érdekét kell nézned és a másik anyuka is ezt teszi a gyerekeivel, valószínűleg ezért rámenős és nem hagy békét a volt párodnak.

Ha pedig ezért nem látogatja a gyereket, akkor az nem a gyerektartás összege miatt van, hanem azért, mert sz*r alak, ugyanis a másik asszony gyerekeit látogatja és támogatja annak ellenére is, hogy az folyamatosan a pénzért cseszteti.

2012. jún. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Jobban járnál, ha megítélné a bíróság.

Ha annyira olyan a helyzet, akkor is mondhatod majd, hogy oké, ebben a hónapban ne add oda (pl. tényleg egy INDOKOLT eset: ballagás, stb, nem pedig mindig!!), de legalább jogilag tiszta a helyzet, és adott esetben kikényszeríthető. (=végrehajtható)

A gyereknek is jobb lesz a jövőre nézve, neked is, és még a volt férjednek is! Ugyanis így nincs vita.

2012. jún. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen fordulj a birósághoz, mert amig nincs paporid arról, hogy mennyit kell fizetnie, nem tudod töle követelni, és idövel egyszerüen megint el fogja felejteni, te meg a gyerekkel ott állsz egyedül, pénz nélkül.

A biróságon NEM kell veszekedésnek lenni, egyszerüen megállapitják, hogy jár töle a pénz, megállapitják, hogy mennyi és ettöl kezdve minden le van rendeszve.

Ha emiatt az apa megsértödik, az magánügye - elvégre az ö gyereke is, neki is van felelösége, ha meg nem látogatja a gyereket, akkor azzal ö többet veszit.

2012. jún. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

A gyermektartás így is, úgy is megítélhető és a későbbiekben végrehajtható.

Én azt mondom, hogy ne menjen bírósághoz.

Ha az apuka minimálbéres, a jövedelme 60.600 Ft, akkor az alábbiak szerint alakul a gyerektartás kérdése: 30.300 Ft a tiltható, ez megy 3 gyermek felé. Ebből már látható, hogy a megállapodott 10.000 Ft-nál többet bíróság sem ítélne meg. Ezzel együtt apuka van jobb helyzetben, hogyha nincs letiltva a jövedelme. Vagyis segítheti a jövőbeli helyzet jobb irányú változását is.

Amit én tennék: megbeszélném a fiam apjával, hogy minden hónap x. napjáig fizeti a 10.000 Ft-ot. Te egyszer küldesz neki egy sms-t, ha nem jött meg az x+5. napig, majd az x+10. napon elindítod a bírósági eljárást minden további értesítés mellőzésével.

Így nem kell könyörögnöd, meghagyod neki a lehetőség arra, hogy ne legyen bírósági ügy, így szerintem a lehető legtisztességesebb vagy vele szemben.

Sőt, én annyi engedményt is tennék, hogy ha valami gond van a fizetéssel, pl. az elmondottak, akkor a fizetési határidő előtt ha ezt megbeszélitek, és valóban tolerálható (max. évi 1-2 alkalommal), akkor fizethet összevont hónapot.

Így végképp nyugodt lenne a lelkiismeretem :)

2012. jún. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

ma 07:48-os: a gyerektartás MEGITÉLÉSE nem jelenti azt, hogy azt LETILTJÁK a fizetéséböl.

Viszont papir nélkül a kérdezö sehol sem tudja évényesiteni a gyerek jogát, ha az apa nem fizet, akkor ELÖSZÖR el kell inditania a pert, és csak utána valamikor kap elöször pénzt - addig meg a gyereket sem tudja rendesen ellátni.

2012. jún. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki, ha szavahihető ember lenne akkor, nem fordulnál bírósághoz. De, mivel nem tartja be amit ígér és szavahihetetlenné válik, így úgy döntöttél nem vitatkozol 10 e ft-ért minden hónapban.
2012. jún. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, ha szavahihető ember lenne akkor, nem fordulnál bírósághoz. De, mivel nem tartja be amit ígér és szava hihetetlenné válik, így úgy döntöttél nem vitatkozol 10 e ft-ért minden hónapban.
2012. jún. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hogyhogy te tartottad el évekig? Akkor a te fizetésedből vett a gyerekeinek 60ért foci cipőt vagy mi?

Már az elején kellett volna ezt,nem most.

Ha nem akarsz harcolni,akkor ítéltess meg fix összeget. Lemond a láthatásról hát lemond. Ezt neked kell tudnod, mi nem ismerünk titeket,ki milyen sértődős...

2012. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek a döntés meghozatalában, bírósághoz fordulok.

Az eltartást úgy értettem, hogy ő a saját fizetéséből egy fillérrel nem járult hozzá a költségekhez, sem az étel, sem a rezsiköltséghez. Akkor még megtehettem, míg nem volt gyerek, de ma már sajnos nincs rá lehetőségem.

Azt, hogy lehet, hogy megsértődik nem jön, onnan gondolom, hogy volt már, hogy azért nem jött hozzá hetekig, mert rám megharagudott. Az idő múlásával azonban egyre nehezebb a fiamnak magyarázkodni, hogy miért nem jön apa, ha egyszer megígérte.

2012. jún. 28. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!