Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kölcsön adtam az apámnak....

Kölcsön adtam az apámnak. Hogy szerezzem vissza tőle?

Figyelt kérdés
Kölcsön adtam az apámnak kb. 500 ezer forintot egy éve. De úgy tűnik, hogy természetesnek veszi, hogy nem adja vissza, mert a közös házunkra költötte. Szerintetek ez jogos? Bármit tényleg nem költötte rossz dologra, de nem gondoltam volna, hogy nem kapom vissza, mert az utolsó megtakarított pénzem volt. Nem tudom, hogy hozhatnám elő úgy a témát, hogy ne sértődjön meg.. illetve kérdés, hogy elő kell-e hozni vagy inkább hagyjam??
2012. jún. 28. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondd el ugyanazt amit itt leírtál. A többi az apádon múlik.
2012. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy termeszetesnek veszi. Mond hogy penzre van szükseged, nem-e tudna vissza adogatni abbol amit a multkor adtal?
2012. jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se hagyd annyiban a dolgot.Azért fél millió forint nem tök mindegy,hogy ide vagy oda.Sajnos én is ebben a cipőben jártam,csak én a 25 éves húgomnak adtam kölcsönbe 300 ezer forintot. 2 évet vártam a pénzre,míg szóvá tettem,hogy azért meg ne haragudjon rám,de szükségem lenne arra a pénzre.Hát sajnos nem a legkímélőbb módon adtam elő ezt az "add vissza a pénzt" sztorit,de nem is alpári módon.Ennyit mondtam kerek perec: "Húgocskám,nagy szükségem lenne arra a pénzre,amit 2 éve adtam.Légyszíves add vissza,mert a gyereknek cipőt kell vennem,bekrepált a mosógép stb." Sajnos abban a hónapban minden összejött egyszerre,és akkor amikor agyaltam,hogy hogyan oldjam meg,akkor jutott eszembe,hogy hoppá,én kölcsön adtam a húgocskámnak 300 ezer forintot,ideje visszaadnia.Hát nagy nehezen,de visszaadta.Azóta egy fityinget nem kért tőlem.Múltkor a gyerekekkel a játszón voltunk,és van ott közel egy fagyizó.Oda elvittük a gyerekeket,és ott derült ki,hogy nem hozott pénzt.Mondtam,hogy meghívom őket egy-egy gombócra.Nem ő el nem fogadta.Inkább a gyereke nem evett fagyit,de az ő büszkesége megmaradt....
2012. jún. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabadna még rokonoknak, közeli családtagoknak sem úgy kölcsönözni, főleg ekkora összeget, hogy nem írtok róla papírt.
2012. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ria6 ***** válasza:
59%
Pénzben nincs baátság nincs család nincs testvériség haverság semmi... a pénz az pénz csúnyán hangzik de sajnos ez az igazság a mai világban.
2012. jún. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha kölcsönt beszéltetek meg akkor kérd vissza kit érdekel,hogy meg sördédik vagy nem még te akarsz meghunyászkodni a pénzedért?
2015. júl. 15. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!